Lidé s podobným vkusem


kofejn
kofejn 06.01.2017 v 15:59

Libilo by se mi; kdyby po nejakem urcitem poctu ohodnocenych knih, slo zobrazit treba top10 uzivatelu co maj obdobny hodnoceni knih jako ja (at uz zalozeny na poctu nejvyssiho shodne ohodnocenych knih 5z5 a nebo neco komplexnejsiho...) a ja se mohl podivat co ctou obdobne smyslejici lide a treba najit neco, co oni hodnoti velmi kladne a ja to necetl - a tak nachazet inspiraci toho, co cist.

Text příspěvku byl upraven 06.01.17 v 16:03

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 06.01.2017 v 19:44

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

newtory
newtory 07.01.2017 v 13:14

AD kofejn
To by sa mi tiež páčilo,dobrý nápad,len ktohovie čo na to Dan.
Inak,možno som nad niečim podobným tiež v duchu uvažoval,ale nedal som tomu podobu slova.
Ale aj Hanka má veľký kus pravdy,ono "šmejdenie"má svoje čaro,neviem či by som ho vymenil za jeden klik.
Pohrávanie sa s možnosťami,to je krásny dar života.

LiLLu
LiLLu 07.01.2017 v 16:15

taky šmejdím u ruzných uživatelu co přečetli stejné knihy co já, a hledám co by mě bavilo:-)

newtory
newtory 07.01.2017 v 17:32

Pozerám,že nešmejdím sám.
Zdá sa to byť,pomerne rozšírená kratochvíľa.

LiLLu
LiLLu 07.01.2017 v 18:25

Ano pro me lepsi jak fb:-))))))


Hun
Hun 07.01.2017 v 18:56

Kofejne, skvělý nápad, už o tom delší dobu taky přemýšlím. Bylo by fascinující zjistit, že tady na DK se pohybuje jedinec z druhého konce republiky, co se mnou třeba sdílí dvě třetiny přečtených knih. Nebo dal 30 knihám stejný počet hvězd. Nebo má úplně stejné Oblíbené autory. Nebo...

Napsal už o tom někdo Danovi?

francouz
francouz 07.01.2017 v 19:53

Jo nebylo by to špatný rychle zjistit, že má někdo hodně podobný vkus, ale na druhou stranu v každém z nás je snaha o odhalení něčeho co není na první pohled zřejmé, a k tomu trocha toho šmejdění určitě patří. I díky tomu jsem narazil na několik pro mě naprosto neznámých autorů, které jsem si rychle oblíbil.

R.E.M.
R.E.M. 07.01.2017 v 20:07

Já už bych si to "šmejdění" měla zakázat, protože těch tipů na knihy mám několik stovek.
... Ale občas stejně šmejdím. :-)

siena
siena 07.01.2017 v 20:14

Vidím v šmejdění další přednost, kromě již zmíněných. Právě, stejně jako Vy, R.E.M. a ostatní, mám už tolik tipů, ale i těch ještě neznámých, že všechny, v tomhle životě, nestihnu přečíst. Mám takhle alespoň možnost si o nich počíst v komentářích, diskuzních příspěvcích, na které by mne nejspíš ani ten nejsofistikovanější způsob upozorňování nenasměroval. Já bych se spíše přimlouvala pro zdokonalení zdejšího systému vyhledávání...

Text příspěvku byl upraven 07.01.17 v 20:18

Bilky
Bilky 07.01.2017 v 20:26

SIENA
suhlas- Vyhladavanie je tu naozaj mizerne, diakritika, mix medzi dielami a autormi, nehlada retazec- proste zastaraly algoritmus.
Ale to je myslim samostatna tema tu ;)

Ten rovnaky vkus uzivatelov ma solidne prepracovany CSFD. A tiez sa inspirujem podla oblubenych uzivatelov, az na to ze tu si musim manualne porovnavat hodnotenia...

kofejn
kofejn 08.01.2017 v 01:52

Ja myslim ze nikomu by to nebranilo dal poklidne "smejdit" - Kazdemu co jeho jest - a ja proste radsi presny a jasny cisla.

R.E.M.
R.E.M. 08.01.2017 v 08:49

kofejn: Je fakt, že nápad je to dobrý a pro nové uživatele, kteří se postupně s DK seznamují, tato funkce může pomoci rychleji najít své čtenářsky spřízněné duše. Asi by to určitou část uživatelů oslovilo. Další, jako já, by si dobrodružně šmejdili dál. :-)
Douška: Ale jak se znám, já bych si ze zvědavosti asi taky nechala počítačem sestavit seznam potenciálních spřízněných duší. Už jen proto, abych mohla porovnat, jak mě systém odhadl. Jest-li se trefil. ;-)

siena
siena 08.01.2017 v 09:59

Bilky, já vím a také jsem se tam již několikrát přimlouvala:) A asi nejen tam, protože vyhledávání považuji za jednu ze zásadních funkcí pro jakoukoliv databázi.

Text příspěvku byl upraven 08.01.17 v 10:00

R.E.M.
R.E.M. 08.01.2017 v 11:08

Siena a Bilky: K tomu, co by bylo užitečné zkvalitnit, vedle vyhledávání, ještě přidám výstupy/exporty dat a soukromé seznamy (mj. další možnosti řazení).

siena
siena 08.01.2017 v 14:42

R.E.M, tak tak...

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 08.01.2017 v 15:13

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

kofejn
kofejn 08.01.2017 v 15:38

Hanka_Bohmova: Ty "presny a jasny cisla" jsem myslel spis ve vseobecny rovine, ne uplne v tomhle konkretnim pripade...
To co jsem psal v prvnim prispevku, ze by to mohlo treba jit o o shodu v ***** knihach - tak to me tak na rychlo napadlo (bylo by to jednoduche na zavedeni do systemu). Samozrejme by slo vymyslet mnohem sofistikovanejsi system, ktery by poskytoval presnejsi cisla, i kdyz uznavam, ze by to nikdy nebylo 100% (kvuli tomu co jste psala, rozdilne hodnoceni ruznych lidi atp.).
Bylo by to nutne proste brat, jako predvyber pro adepty na smejdeni a ne tak ze ten u ktereho mam nejvetsi shodu, tak u nej musim precist vse co precetl on. Proste jen volna inspirace. :o)

Diky, taky se mi libi. Podobne kousky sbiram, i kdyz tuhle kostku jeste bohuzel nemam teda. Muj oblibenej z me sbirky je Jeskyni muz - https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/85/51/b6/8551b6357fef099cd222b1fd2d6ee2e5.jpg :o)

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 08.01.2017 v 16:00

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Koka
Koka 08.01.2017 v 16:49

Bylo to snad koncem 70. let minulého století, kdy se u nás stala velmi módní a vyhledávanou seznamka, která za docela vysoký poplatek zprostředkovala kontakty s počítačově vyhodnocenými protějšky. Stačilo vyplnit dlouhatánský dotazník a počítač (již tehdy!) se postaral o to, abyste - pokud třeba bydlít na vesnici, je vám nad 40 a chováte králíky - ste se seznámil s osamělou osobou s podobnými "parametry" - něco jako "Jáchyme, hoď ho do stroje".
Jedna moje vzdálená příbuzná v takové "vyhodnocující laboratoři" působila a pak vyprávěla o tom, že se nikdy nepovedlo - a podle ní ani nepovede - vytvořit šťastné nebo alespoň fungující manželství ze dvou tak stejných osob, které se našly jen díky faktickému průsečníku několika stejných vnějších parametrů.
Na tuto epizodu jsem si vzpomněla po přečtení návrhu zakladatele tohoto vlákna.

Bilky
Bilky 08.01.2017 v 17:47

Koudelka: "Tak kde je ten prďola, co tady čepuje to pivo?!"

Spolocny ci podobny fkus?
Jo, ale co funguje v komunite, v manzelstve nemusi ;) A plati aj obratene :)

Lector
Lector 08.01.2017 v 18:07

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

kofejn
kofejn 08.01.2017 v 18:17

Lector: Jen jsem vyuzil moznosti, napsat do diskuze svuj "napad na vylepseni".
...stejne tak jako nevyuzivam moznosti psat komentare, protoze vetsinou nevim co bych mel napsat a stejne tak, jako hodnotim jen nektere knihy a ne vsechny prectene, protoze nevim jak je hodnotit.
A urcite tohle vylepseni by nebylo povinne a mohlo by se pouzivat/nepouzivat dle libosti. Moznost volby (nebo ne?).
Takze vubec nechapu vas utocny postoj, kdy se zajimate vic o autora "vyzvy" nez o tu "vyzvu" samotnou.

Preji hezky den a vice rozptyleni v zivote (a mozna se pak budete bavit u jinych veci) ;-)

Text příspěvku byl upraven 08.01.17 v 18:18

Lector
Lector 08.01.2017 v 18:33

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Bilky
Bilky 08.01.2017 v 18:47

LECTOR & KOFEJN
Krasne nicky :) mali by ste k sebe skor hodit, a nie sa spravat jak kohuti ;)

Ten algoritmus ktory som spomenul bol vo vztahu k VYHLADAVANIU diel a autorov, nie hodnoteni, ci komentov.
Takze, ak som zadal dovod k roztrzke a unahlenemu hodnoteniu, ze sme tu vsetci jednobunkovci neschopni vlastneho usudku, tak sa hlboko osoravedlnujem :)
Mier s vami, páni, pozývam na fajku mieru ;)



Vložit příspěvek