Komentáře vs. Diskuze

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


petra4080
petra4080 11.03.2016 v 14:46

Chci se zeptat, zda se někam hlásí uživatelé kteří si vytvoří např. 7 profilů, opalcují si všechny vlastní komentáře a jsou pak umístěni v Žebříčku uživatelů s nejlepšími komentáři?

Text příspěvku byl upraven 11.03.16 v 15:30

R.E.M.
R.E.M. 11.03.2016 v 14:49

Je možné upozornit provozovatele na podezřelé profily třeba pomocí Napište nám (na stránce dole).

petra4080
petra4080 11.03.2016 v 15:14

Profil - Madame R, teď je na 30 místě v žebříčku uživatelů s nejlepšími komentáři - s 95 komentáři. Vlastní komentáře si vtipně uděluje vždy ve stejný den.
Fiktivní profily (ze všech jsou pouze udělovány palce - 86 palců):
radka9419 - 0 přečtený knih
zuzana5311 - 0 přečtený knih
radka9578 - 0 přečtený knih
Zuzana900 - 0 přečtený knih
Edinburg - 1 přečtená kniha
Keys

Je mi trapné bonzovat, ale uživatelce jsem chtěla také udělit palec a tohle mě děsně dopálilo.

R.E.M.
R.E.M. 11.03.2016 v 15:16

petra4080: Není trapné upozornit na podvodníka, stejně jako není bonzování upozornit např. na šikanu.

R.E.M.
R.E.M. 11.03.2016 v 15:25

Podívala jsem se na některé oceněné komentáře, které se líbí 8 uživatelům: "Úžasná kniha.", "Proč? já nechci :( bohužel poslední díl :(", další slovní hodnocení - "Naprosto geniální :-D".

Není moc rafinované mít u každého komentáře 8 (výjimečně 7) palců, stále od stejných uživatelů.

R.E.M.
R.E.M. 11.03.2016 v 15:36

petra4080: Na místě je spíš Vám poděkovat. Kdybyste si nevšimla nebo mávla nad tím rukou, za několik týdnů byse podvodná uživatelka klidně mohla vyšplhat do první desítky, obzvlášť pokud by žebříčkový útok přitvrdila a proces přidávání palců zrychlovala.

Text příspěvku byl upraven 11.03.16 v 15:36


pobijecmuch
pobijecmuch 11.03.2016 v 18:03

To jsou mně věci, tady za chvilku bude možné všechno.

R.E.M.
R.E.M. 11.03.2016 v 18:05

Někteří jsou velmi tvořiví. Bohužel na nesprávném místě.

pavlinda
pavlinda 11.03.2016 v 18:09

Z toho jsem v šoku-taky jsem si myslela,že na Databázi knih jsou jen solidní lidé-takže mimo podvodných prodávajících ještě tihle:-(

pobijecmuch
pobijecmuch 11.03.2016 v 18:12

Jo, za nejlepší komentátorku na DK dostane uvedená odznak malého čtenáře, diplom a k tomu vyhrává knihu Blbec z Xeenemünde. :-)

R.E.M.
R.E.M. 11.03.2016 v 18:14

probijecmuch: Nevím, jest-li byl dobrý nápad prozradit všechny výhry. Teď se teprve začne palcovat!

Text příspěvku byl upraven 11.03.16 v 18:14

pobijecmuch
pobijecmuch 11.03.2016 v 18:34

Ještě si dala do oblíbených sama sebe - tedy svoje několikáté já.
Tož, co s tím naše velení DK bude dělat?

R.E.M.
R.E.M. 11.03.2016 v 18:42

:-)) To jsem si nevšimla, takže uživatelka nám chce naznačit, že má sama sebe v oblibě.

Text příspěvku byl upraven 11.03.16 v 21:18

Koka
Koka 11.03.2016 v 21:03

Troufám si o sobě tvrdit, že DK sleduji tak často, pozorně a se zaujetím, že snad žádný autor originálních, zajímavých, kvalitních, nebo třeba i "ujetých" - provokativních komentářů, zkrátka výrazných, pozoruhodných textů neuteče mé pozornosti. A tak jsem byla docela překvapená, když jsem se asi před rokem podívala do zdejšího žebříčku "Uživatelé s nejlepšími komentáři" a zjistila jsem, že velmi přední místo v pořadí zastává uživatelka, jejíž jméno (nick) jsem si nikdy, opravdu nikdy nevšimla, nijak nezaznamenala, vůbec nikdy nespozorovala, že taková čtenářka píše na DK komentáře ke knihám. To mě překvapilo. Žeby mi utekl tak výjimečný, masově vysoce ceněný komentátor?
U jejího profilu těch komentářů není mnoho (v poměru k obrovskému množstvím palců, které za ně obdržela), a překvapivě ani ty kometáře nepůsobí dojmem jakékoliv výjimečnosti, originality, jedinečnosti. Zdálo se mi proto divné, že tak obrovské množství zdejších uživatelů jí udělí palce za - s prominutím - všední, několika řádková shrnutí dojmů z poměrně banálních knih. A když jsem si pár těch seznamů udělovačů palců rozklikla, s pobavením jsem shledala, že téměř u všech jejich palců převažují pořád stejná jména, přičem dvě z těch jmen se vždy, ale opravdu vždy objeví jakou "palečkové" tak do 5 - 10 minut od chvíle, kdy sem dotyčná svůj komentář pověsí. Je to tak průhledné, až je to milé a někdy, když se opravdu mimořádně nudím a ani žádné diskuzní vlákno tady "nejede", tak se bavím čekáním, kdy uživatelka a. něco okomentuje, a pak už jen čekám, kolik minut uplyne, než uživatelé m. a k. v těsném závěsu okamžitě připojí k jejímu textu svůj palec. Že jde o její druhý a třetí profil, vůbec nepochybuji.
Bavím se tím, ale že bych to nahlašovala? Proč. Třeba jí to množství palců pomáhá nabýt sebevědomí, nebo díky nim dostane od vydavatelů více recenzních výtisků, nebo co. Jen ať si ty vztyčené palce užije, stejně jednoho dne bude i jí směřovat palec dolů, tak co.

siena
siena 12.03.2016 v 08:22

Koka, tak nějak...vzpomněla jsem si „Pánové, uvědomte si to všichni: Je zakázáno cokoliv si brát sebou do hrobu!“:)
Stačí přeci rozkliknout jednotlivé uživatele a myslím, že je celkem hned jasné, jaké kdo píše komentáře. A stejná jména u udělených palců? S novou zdejší funkcí "Aktivita" docela zákonitě takový "trend" je a bude...

Text příspěvku byl upraven 12.03.16 v 08:26

pobijecmuch
pobijecmuch 12.03.2016 v 10:28

Koka - výborný a "poučný" příspěvek. Obyčejný uživatel se aspoň dozví co je všechno možné.

Text příspěvku byl upraven 12.03.16 v 13:19

LordSnape
LordSnape 12.03.2016 v 11:05

Co je na tom poučného a jak se to dozví ten běžný uživatel, který sem nechodí? :-)

encyklopedie
encyklopedie 12.03.2016 v 11:38

binysku, dokonce jedna česká Agátha - spisovatelka si "najala" ze svého počítače půl třídy a valila si palce a 100% - podivné bylo, že ostatní začínající spisovatelé původní české detektivky, kteří vycházeli ve stejné edici, byli podle ní - špatní /to se mi nelíbí, 20% atd....

Text příspěvku byl upraven 12.03.16 v 11:38

pobijecmuch
pobijecmuch 12.03.2016 v 13:20

LordSnape - myslel jsem s tím, že je poučné se dozvědět jak na to.......:-)
Jinak chápu, že je to spíše k pláči.

Text příspěvku byl upraven 12.03.16 v 13:21

LordSnape
LordSnape 12.03.2016 v 13:25

Přijďte na sraz, třeba dnes v Brně a můžeme to rozebrat. Tyhle internetové cákance už postrádají svůj smysl.

Koka
Koka 16.03.2016 v 09:56

binysek - pobavil mě stejný komentář. Forsyth to schytal! Všechno, co dělá ten žánr tím žánrem, a co je přínosem autora do literatury i do paměti lidí, bylo uživatelkou - která chudinka! musela !!! kvůli výzvě!!! to číst - šmahem ruky zatraceno. Jé, to jsem se zas nasmála.

woodward
woodward 17.03.2016 v 22:01

upřímně řečeno, smysl těchto a podobných výzev mi dokonale uniká. kdo to vlastně vymejšlí a proč? jestli to má přivést lidi ke čtení, tak to má asi stejnej účinek, jako když výchovné koncerty měly přivést mládež k vážné hudbě.

čef
čef 29.03.2016 v 13:51

koka: naprosto souhlasím s komentářem z 11.3. Také jsem si všiml takové jedné čtenářky, která obdržela během pár dní závratné množství palců od stále stejných a čerstvě vzniklých identit za krkolomné komentáře knih o kterých sama píše, že je to odpad. Samozřejmě jí to přeji, zřejmě je to soutěživý typ, která se z toho tetelí radostí a posiluje si tím duševní zdraví (alespoň doufám). Bohužel se tím dále snižuje výpovědní hodnota zdejšího žebříčku uživatelů s nejlepšími komentáři, už tak všelijak z podstaty zkresleného, ale to je vedlejší, vždyť - vo co de. Nicméně bych doporučoval tento žebříček zcela zrušit, možná by bylo přínosnější, kdyby se změnilo pořadí zobrazovaných komentářů u jednotlivých knih a uživatelů od komentářů s nejvíce palci k těm bez nich.

Lector
Lector 29.03.2016 v 13:56

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

pobijecmuch
pobijecmuch 29.03.2016 v 14:03

Asi ano, palce zrušit by nebylo špatné. Po tom co se tady psalo o různých honičů palců, mně tato forma hodnocení nezajímá. Je akorát s podivem, že se na tyto kritické příspěvky vůbec nereagovalo ze strany vedení tohoto webu.



Vložit příspěvek