Kombinácia vyhľadávania štítkov a žánrov


Azizi
Azizi 15.05.2018 v 18:38

Zdravím všetkých,

kombinácia filtrovania štítkov a žánrov (ako aj kombinácia filtrovania štítkov) tu už bola navrhovaná viac krát, ale tak mi napadlo, že ak sa nás vyjadrí pre toto vylepšenie čo najviac v jednom vlákne, možno by to trocha zavážilo a tejto novinky by sme sa dočkali skôr :)

Takéto vyhľadávanie by sa podľa mňa dalo využiť vo veľkom množstve prípadov. Často napr. niekto hľadá nejaký konkrétny štítok, no zaujíma ho len výhradne román alebo naopak náučná literatúra. Kedysi tu napr. niekto hľadal romány "odohrávajúce sa vo vlaku", no pod štítkom vlaky je väčšina kníh náučných. Takých príkladov by však bolo určite omnoho viac, ja sama som už pár krát niečo také potrebovala nájsť.

Boli by ste za? Využili by ste takúto formu rozšíreného hľadania? Podľa mňa čím viac nás bude, tým je väčšia šanca, že tu niečo také vznikne :)

Keď som sa na to pred pol rokom pýtala Dana, dostala som odpoveď, že to bude chcieť ešte nejaký čas, aby bolo štítkov viac a dalo sa podľa nich naozaj filtrovať. Nedávne vlákno o českých LGBT knihách, ktoré ma vlastne inšpirovalo k založeniu tejto diskusie, ma však zas a znova presvedčilo, že taká funkcia by sa isto zišla už aj teraz.

Text příspěvku byl upraven 15.05.18 v 18:38

tsal
tsal 15.05.2018 v 19:35

Mně zase bylo řečeno, že vyhledávání je nejtěžší programátorská část, což si tedy uvědomuji. Také si ale uvědomuji, že pokud má něco fungovat jako databáze, je tam funkční a propracované vyhledávání druhá nejdůležitější věc za vkládáním dat. Takže trochu nechápu, proč se tu už několik let jen přehazují škatulky sem a tam, případně se mění barvičky a fontíčky, ale vyhledávání nic. Osobně už moc nevěřím, že se kombinovaného vyhledávání !několika! žánrů a !několika! štítků dočkám, ale kdo ví... Třeba se konečně poštěstí.

R.E.M.
R.E.M. 15.05.2018 v 20:40

Kombinované vyhledávání bych přivítala, stejně jako všeobecné zlepšení vyhledávání. Včera jsem marně hledala knihu, kdy jsem si nepamatovala přesný název

denib
denib 15.05.2018 v 20:46

Možnost vyhledávat podle kombinace štítků a žánrů bych rozhodně uvítala. Zrovna nedávno jsem pátrala po beletrii se štítkem Antarktida, polární výprava atd. a bylo to ubíjející. Musela jsem prohledat každý štítek zvlášť a ve všech byla především lit. faktu. A to to nejsou zrovna nejpoužívanější štítky a knih v nich není moc. Takže rozhodně ano, jsem pro tuto možnost vyhledávání.

ddkk
ddkk 15.05.2018 v 21:12

S vyhledavanim obecne tady zapasim skoro porad...jsem pro!

MichelleS
MichelleS 15.05.2018 v 21:12

Taky bych uvítala vylepšení vyhledávacích funkcí. Kombinace štítků a dalších údajů, možnost některý žánr z vyhledávání vyloučit. Odstranit chyby při vyhledávání - krátké názvy, vyhledávání jen od začátku názvu....
Věřím, že je to náročné při tak obrovském balíku dat, co tady jsou. Ale k čemu jsou údaje, které nenajdete?


Azizi
Azizi 16.05.2018 v 11:37

Ďakujem vám všetkým moc za reakcie! Uvedomujem si, že do diskusie chodí len malá časť užívateľov DK, tak snáď je nás ešte oveľa viac.

tsal, ja si myslím, že áno. A aj tá odpoveď, ktorá sa dostala mne, tomu skôr nasvedčuje. Ja sa v programovaní nevyznám, ale chápem, že to asi musí byť veľmi náročné. Ak to ale je možné spraviť, verím tomu, že to tu pribudne. Myslím si, že DK by tak dostala znova ďalší veľmi významný rozmer.

Čo sa týka tých ostatných, skôr "kozmetických", úprav, mňa väčšinou veľmi potešia aj tie. Je neuveriteľné, akou veľkou zmenou DK prešla za uplynulé roky. Ten progres je neuveriteľne vidno! A vôbec, mám to tu hrozne moc rada :)

Text příspěvku byl upraven 16.05.18 v 11:44

evismaior
evismaior 24.05.2022 v 15:35

Po delší době navazuji na tuto diskuzi a musím říct, že vyhledávání při použití kombinace štítků by bylo vážně super zlepšení. Zrovna nedávno jsem totiž chtěla najít všechny dětské knihy, které se nějak týkají vlaků, a byl to tedy docela boj - bylo nutné ručně projít všechny knihy o vlacích a najít mezi nimi ty pro děti. A to jsem si v první fázi říkala, že asi něco dělám špatně, že taková základní možnost vyhledávání tady přece musí být - zaškrtnout víc štítků a zobrazí se mi jen průnik knih, které jsou označené všemi zaškrtnutými. Ale asi tomu tak není...?

siena
siena 24.05.2022 v 18:07

evismaior, děkuji, že jste opět připomenula. A s dovolením, bych přidala ještě kombinaci žánr/štítek...

romison
romison 05.07.2022 v 23:51

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

DuSiČíst
DuSiČíst 03.08.2022 v 13:03

Také bych byl pro zlepšit vyhledávací funkci. Např. bych teď chtěl vyhledat všechny knihy žánru sci-fi vydané v r. 2021 a k tomu je pak seřadit (tam bych uvítal aspoň dvě možnosti: nejvyšší hodnocení/největší počet hodnocení).



Vložit příspěvek