Kniha v jiném než českém jazyce


bokken
bokken 18.06.2014 v 00:44

Já tu nevedl žádné úvahy o těch jazycích, já je navrhl jako kompromis, pro lepší přehlednost případného zavedení těch knih, které u nás nevyšly, takže na tom nevidím nic zcestného. Ty očekáváš kolosální bordel, aniž bys o tom předpokládám měl nějaké ponětí, a světe div se, já narazil na něco, kde to funguje. A funguje to i zde, i zde tu jsou dvě vydání jedné knihy každé v jiném jazyce. A je to bordel?.. Nakonec to, co zmínila Koka, sám už jsem toho tady opravoval a upravoval nespočítaně a stále je tu zde toho spousta, opět věc, kterou jsem zmiňoval několikrát a nikdo na ni nereagoval, proč to tak je, o čem to svědčí..o organizaci. Už mě ty opravy totiž vážně přestávají bavit, nejednou se mi také stalo, že jsem něco opravil, ať už název, popis, vyměnil ISBN za správné nebo dodal obrázek knihy, a stejně to po nějaké době zmizelo, a nebo to bylo změněno zpět na to chybné, a´t už to bylo ISBN, název, název originálu, cokoliv. Nejsem zde správcem/moderátorem/spolutvůrcem apod., tak z jakého důvodu bych měl věčně věnovat čas opravě cizích chyb zde? Jinde to sice také dělají uživatelé, ale jen jako spolupráci, protože jinak tyhle věci mají na starost tvůrci webu/moderátoři apod. Už jsem toho upravil tolik, že už mě to přestává bavit, kor po těchhle řečech a blábolech, a celkem pochybuju, o tom, kolik z těch, co mají jen řeči typu tohle nejde, to by nešlo, tohle bude bordel apod. vůbec nějakým způsobem příspívá k rozvoji tohohle webu, korekcím apod.

mhutani
mhutani 18.06.2014 v 00:57

bokken:
Každá z tvých nespočítaných oprav je tu ohodnocena body. O tom, jak tady opravuješ a upravuješ, svědčí tvých 129 bodů, a pokud směřuješ větu "a celkem pochybuju, o tom, kolik z těch, co mají jen řeči typu tohle nejde, to by nešlo, tohle bude bordel apod. vůbec nějakým způsobem příspívá k rozvoji tohohle webu, korekcím apod." mj. také na nightlybirda, pod nímž je tvá reakce, pak věz, že i jeho 18 039 bodů naznačuje, že už Databázi knih taky čímsi přispěl...

nightlybird
nightlybird 18.06.2014 v 01:05

O tom, o čem mám a nemám ponětí, můžete mladý muži těžko co tušit a vaše předpoklady budou zřejmě úměrné vašim životním zkušenostem. Jak jsem z vašich promluv v této debatě pochopil, jediným důvodem, proč se tak sveřepě navrhované úpravy domáháte, je možnost si vložit do knihotéky cizojazyčný titul. Pochopte ale, že co se jeví jako důležité vám, může být zcela lhostejné jiným. A je docela úsměvné, že se oháníte tím, kolik že jste toho tady opravil - při vašich 129 bodech toho při 10 vložených autorech a 25 knihách to na nějaké masivní opravy opravdu nevypadá a dovolím si soudit, že při délce svého pobytu tady na DK nemáte představu, kolik práce moderátoři i jiní uživatele pro DK odvádí. Vy, milý příteli - i když jste nejlepší - jenom žvaníte dookola jako kolovrátek.

Text příspěvku byl upraven 18.06.14 v 01:25

bokken
bokken 18.06.2014 v 01:33

Pokud chceš debatovat v tomhle stylu, pak i já soudím, že to, že jsi nepochopil to, že se toho nedomáhám, ani to proč jsem na toto téma znova obnovil diskuzi a dal nějaké návrhy a nápady, je tvým stářím. Je docela smutné, když už se někdo v diskuzi začne ohánět stářím :) V tom případě nezbývá říct nic jiného než upřímnou soustrast. Měřítko oprav je subjektivní, mě stačilo to, co jsem udělal a vidět pak to množství, kolik toho chybí a kolik je tu chyb. Jinde jsem se s tím v takovém měřítku setkal jen v případě, že se web teprve rozjížděl. Tím ale neříkám že je to tu všechno úplně špatně, že tu nikdo nic nedělá a že to tu nestojí za nic. Navíc ve svém věku máš asi tolik času že nevíš co s ním, tak se nedivím - jen vedu diskuzi stejným stylem jako ty. Znám zdejší pravidla, šlo mi jen o to oživit znovu diskuzi, zjistit, zda-li se něco změnilo, dát nějaké návrhy a podebatovat o dalších možnostech, ale to, že se dočkám pouze, jak ty říkáš žvanění dokola jako kolovrátek, stylem že zde je to takhle a basta nebo že je to blbost, nebo že by to prostě nešlo a podobně, to jsem vážně nečekal. Rozumných a konstruktivních příspěvku a odpovědí bylo poskrovnu, nechce se mi listovat zpátky, takže na co si vzpomenu - viz. Azizi, pak člověk, který jako jediný z mála odpověděl na mou otázku a odkázal mě na některé jiné databáze, pak jiný člověk který udělal to samé s tím, že upřesnil jak to je na goodreads, ale že zde to nechce a chce to tak jak to je (to k tomu žvanění jiných jak oceňuji pouze souhlasné odpovědi), a někteří další, kteří zmínily svoje návrhy nápady, jak by se to dalo zavést a že by zde chtěli také ale s dovětkem, že jim to tu tolik nechyb nebo že i tak je to tady dobré, nebo ti, co také něco navrhli, i když s dovětkem, že zde by to ale nechtěli.

Text příspěvku byl upraven 18.06.14 v 01:35

Koka
Koka 18.06.2014 v 09:43

bokkene - tím posledním příspěvkem jsi v mých očích překročil jakoukoliv únosnou mez pro věcnou diskusi.
Mám proto k dané věci již jenom dvě věty:
1. bokken-e - doporučuji, abys věnoval svůj čas čtení hodnotné literatury, nejlépe v nějakém majoritním jazyku, neboť na minoritní češtinu zjevně "neslyšís", případně napřímil svoji energii a podnikatelského ducha na vytvoření knižního webu dle svých představ a za rok jeho bezvadného fungování, samozřejmě - bez chyb v textech a údajích - nám ho tady představil.
2. vyzývám všechny soudné uživatele DK, aby na příspěvky uživatele bokken přestali jakkoliv reagovat.

bokken
bokken 18.06.2014 v 11:23

Co v tvých očích, je mi úplně fuk, a je vtipné že zrovna ty píšeš o věcné diskuzi, když jediné, co jsi dokázala vyplodit k tématu bylo, že se k tomu nebudeš vyjadřovat aby jsi se vyhnula expresivním výrazům - to je tedy opravdu věcná diskuze :)))

Ty tvé body jsou tak hloupé(sorry, jiný výraz použít nejde), že jenom pár vět - čtu hlavně v češtině, v jiném jazyce mimojiné pokud to v čj není, web zakládat nemusím a nehodlám, věř nebo ne, web jsem již našel, a světe div se, na to, že jeho záběr je dá se říct globální, tak to tam funguje a troufám si říct že lépe než zde, kde se potýkáte jen s literaturou vydanou v čr/sr. To k těm vašim řečem jak je to tady super, a všude jinde, kde je to i tak, jak jsem navrhoval já, to tak určitě není. Nakonec druhým bodem jsi jen ukázala vlastní nesoudnost, ale nezoufej! Už se pomalu přesouvám, takže vody zdejšího tvého "skanzenu" budou nadále nečeřené :)


Abiosis
Abiosis 18.06.2014 v 19:31

Cudzojazyčné knihy mi tu nechýbajú, i napriek tomu, že ich čítam.

Len dva návrhy:
- kompromisom (ak ho vôbec treba robiť) by mohlo byť, ak by v profile pod "Právě čtené knihy" pribudlo "Právě čtené cizojazyčné knihy", kde by si používateľ mohol pridávať obálky kníh, mená autorov, názvy cudzojazyčných kníh a prípadne napísať nejakú poznámku k cudojazyčným knihám, ktoré prečítal (nejaký úplne jednoduchý template so štyrmi stĺpčekmi).

- vytvorte jednoduchý dotazník (napr. cez Google Docs) o tom, či tu používatelia Dtbz knih "chcú / nechcú / je im to jedno" mať aj cudzojazyčné knihy a pošlite nám všetkým hromadne do "Zpráv" link na dotazník. Výsledky vôbec nemusíte zverejniť, vôbec to pre vás nebude záväzné, ale aspoň si urobíte predstavu o tom, aké percento používateľov tu tie knihy vlastne mať chce.

bokken
bokken 18.06.2014 v 19:50

Abiosis: Díky za věcný příspěvek :)

Viki9
Viki9 18.06.2014 v 20:01

Bokkene chlapče, je mi tě líto ... nejen že jsi nepochopil zdejší fungování a především funkci databáze, ale nepochopil jsi to nejzásadnější - můžeš číst do alelujááá, česky, anglicky, čínsky a i třeba grónsky, ale pokud nepochopíš to, že ke starším lidem máš mít úctu a že si máš hlavně hledět se od nich co nejvíce naučit, přiučit a nasávat jejich vědomosti jak houba, tak ti veškerá knižní moudra budou k ničemu ... tvůj život je pokřiven egocentrizmem a neuvěřitelnou nesoudností, která se nedá ospravedlnit mládím - to je projev narušené osobnosti ... omlouvám se za tak přímou invektivu, ale s člověkem, který tak nestoudně diskutuje s uživateli s tak obrovským rozsahem vědomostí jako jsou Koka a Nightlybird, nelze jinak ... i kdyby si chlapečku odteď už nic jiného nedělal, než četl a četl, tak máš na ně skluz několik světelných let ... jsou totiž úplně mimo tvůj level ... je mi z tebe smutno ... opravdu smutno ... asi nebudeš úplně hloupý jedinec, ale co z tebe může vyrůst??? ... odpověz si sám (mě nemusíš - já poslechnu Koku a přestávám na tebe reagovat)

pajonek
pajonek 18.06.2014 v 20:07

Viki, já se raději ani neúčastním této debaty....

Viki9
Viki9 18.06.2014 v 20:13

... já vím Mistře knihovníku, ale chybí mi tvá sebekázeň - já se vždy nakonec nechám vyprovokovat ... a jak se říká "Na hrubý pytel hrubá záplata"...

Koka
Koka 18.06.2014 v 20:17

Viki9, pajonku - co tak raději se podívat do jiného vlákna na neuhodnutou postavu, která hledá autora, než se zabývat smutnou psotavou, která ztratila soudnost?

Azizi
Azizi 18.06.2014 v 21:28

Naias: OK :D Aj keď teda verím, že vycestovať na tých pár mesiacov bude stačiť. Ale je pravda, že toto sú asi tie najlepšie spôsoby, zaručené :)

Abiosis: Dotazník je fajn nápad :) Samozrejme v prípade, ak by prevádzkovateľ webu nad takou možnosťou rozšírenia vôbec uvažoval.

Všimla som si, že sa tu začali rozoberať aj konkrétne riešenia, ako by to celé mohlo fungovať s tými cudzojazyčnými knihami. Tak ak môžem, ja by som trochu priblížila ten môj nápad. Ako názorný príklad si vezmem tohto autora http://www.databazeknih.cz/autori/tom-sharpe-9527 Vyšli u nás zatiaľ 4 jeho knihy. Väčšina jeho diel tu však dosiaľ nevyšla, ako napr.: Wilt in Nowhere A teraz ako by mohlo prebiehať pridanie tejto knihy. Klikli by sme na Pridať knihu, kde by okrem bežného formulára bolo možné odkliknúť možnosť pridania cudzojazyčnej knihy, ktorá u nás dosiaľ nevyšla. Po jej odkliknutí by sa zobrazil formulár, ktorý by obsahoval len údaje nijak nesúvisiace s konkrétnymi vydaniami. Teda Autoři knihy a Originální název, prípadne aj Žánr, Rok vydání originálu, Štítky, Série, Přidat zajímavost, Přidat recenzi. Napr. pri tejto knihe http://www.databazeknih.cz/knihy/povzneseni-henryho-wilta-33035 je originálny názov napísaný za lomítkom a menším písmom. Ak by u nás táto kniha nebola bývala vyšla, po jej rozkliknutí by sa zobrazil len ten originálny názov, teda Wilt on High (nie preto, že je v angličtine, ale pretože je to originálny názov). Knihu by bolo možné normálne hodnotiť, komentovať a pridávať do zoznamov. V prípade, že by u nás kniha v budúcnosti vyšla, dalo by sa to vyriešiť povedzme pridaním "ďalšieho" vydania a zlúčením. Alebo by bola možnosť odkliknúť, že kniha u nás už vyšla a tým by sa "odomkla" možnosť pridávania ostatných údajov, ako Názov knihy, ISBN, obálka atď.

Text příspěvku byl upraven 18.06.14 v 21:46

bokken
bokken 18.06.2014 v 22:27

Mě je zase líto vás tady. Stáří neznamená automaticky úcta, kord pokud se projevujete tak, jak se projevujete. A pokud máte ve zvyku nekriticky nasávat cizí "vědomosti", jenom proto, že stáří se pro vás automaticky rovná moudrosti, pak je mi vás líto dvojnásob. I když tvé rozhořčení celkem chápu, sáhl jsem ti asi na nějaké tvé modly/fetiše...Navíc, vždycky mě dokázali pobavit psychologové-amatéři, jak zde předvádíš, ale z mého pozorování stále vyplývá, že tito lidé většinou sami potřebují takovou pomoc, doslova tímto o ní podvědomě volají aniž si to uvědomují, jen se to ale snaží zakrývat hledání domnělých chyb na druhých, aby si své nedostatky mohli ospravedlnit, že je to normální,, falešně si dokázat, že tam venku, ti druzí jsou na tom ještě hůř...tak hodně štěstí :)

Ty tvé modly a vlezdoprdelkovství, je taky celkem smutná věc a ještě smutnější je to, ke komu to upínáš. Já měl za tím to štěstí, že jsem se s pár !opravdovými! kapacitami měl možnost setkat a diskutovat a od některých z nich dokonce čerpat některé vědomosti, a to byly jak říkám opravdové kapacity se spoustou vlastních publikácí nejen u nás, ale i v zahraničí a to nejen knižních, co ve svém oboru něco opravdu vekého dokázali, a to nejen u nás, ale i v zahraničí. A světe div se, a to je ta krásná ironie, ty opravdové kapacity se nikdy neprojevovaly arogantně, s falešnou nadřazeností, jako ty zdejší "kapacity". Nemuseli si vydupávat svoji úctu smutnými poznámkami a svém věku a podobně a kritický přístup a nesouhlas s nadšením vítali k diskuzi. Pro mě to nebyli modly, sice kapacity se velkou hloubkou znalostí, ale stále lidé jako ostatní. Vždy z toho vyšly obohacené obě strany. Žádný z nich neměl tak arogantní přístup typu takhle to je a takhle to bude a basta a žádná další diskuze a podobně. To je ta krásná ironie věci, ty opravdové kapacity tohle nemají zapotřebí a i při svých vědomostech atd. mají pokoru, soudnost a rozum. Kdežto ty falešné kapacity si mají potřebu svojí úctu apod. mermomocí vydupávat, a´t už smutnými řečmi o stáří apod., nebo tím, kolik kde mají virtuálních bodů za přídávání údajů kdesi někde na nějaké databázi a vysedáváním zde, a vytvářet si kolem sebe kult a zástup oveček :) To že se ty očividně vůči nim cítíš méněcenný a bezvýznamný ještě neznamená, že když se někdo jiný tak necítí a nesdílí tvou pokřivenou realitu, že je heretik a patří málem na hranici. Takže se tu klidně navzájem vzývejte, vzhlížejte ke svým údajným kapacitám dál, mně jste vy a vaše názory celkem fuk :)

bokken
bokken 18.06.2014 v 22:34

Azizi: Souhlasím, něco podobného už jsem navrhoval, včetně těch řešení s vydáními. V případě, že by pak ta kniha u nás vyšla, by se to dalo řešit i tak, že ten originální název by se dal za lomítko, před lomítko by se dal český název (takhle už to zde chodí), a pak/tak by se, jak ty navrhuješ, odemkla možnost přidání konkrétních údajů už k tomu českému vydání. A nebo by se to vyřešilo těmi vydáními, podobně, jako je to tady teď s knihami, které jsou zde současně v Čj i Sk.

Aiwa
Aiwa 18.06.2014 v 23:04

Osobně využívám DK právě kvůli tomu, že obsahuje jen české/slovenské knihy. Na cizojazyčné mám Goodreads, kde je sice obrovské množství knih ve všech možných i nemožných jazycích, ale taky pořádný chaos. Jak jsem si na DK všimla, někteří si cizojazyčné knihy píší do svého profilu nebo uvedou odkaz na svou stránku na Goodreads. Proč ne? Já jsem každopádně pro zachování stávajícího stavu.
Na závěr musím říci, že v malém, ale útulném česko-slovenském knižním království je mi mnohem lépe než v tom globálním. Jsem tu jako doma;-)

elfos
elfos 18.06.2014 v 23:11

!!

Lidi jsou různé, někteří ovšem teda VELMI. Co už s nimi. Nemohou za to.

*

Právě jsem dokoukala, tak se podělím.

http://www.youtube.com/watch?v=VR0VEO-ugsY

siena
siena 19.06.2014 v 06:20

Elfos, díky za odkaz...trefně vybráno.

Lector
Lector 19.06.2014 v 08:32

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Viki9
Viki9 19.06.2014 v 10:26

... Elfos díky moc :-D ... noblesní tečka za celou diskusí ...

bokken
bokken 19.06.2014 v 14:59

Lector: Chápu, to je zřejmě celý váš přístup zde. Udělej si sám. Ještě popsat jak to má celé fungovat, a celé zprovoznit a spravovat byste to náhodou nechtěli? holt někdo hledá důvody proč to nejde, nepůjde, a někdo hledá způsoby. Věcná diskuze tu byla pouze s pár lidmi, jenž bych spočítal na prstech jedné ruky, pro mě není věcná diskuze příspěvky typu že tady to nějak je a tak to bude a hotovo a žádná diskuze na toto téma, nebo příspěvky že to nepůjde, že by to nešlo, a jenom hledání negativ a překážek, nebo vymezování se vůči zahraničí apod. To není věcná diskuze, ani konstruktivní diskuze. Regulérní diskuze padla po těchto příspěvcích. Od začátku nebyla vůle najít společnou řeč. Neuznávám vaše zdejší falešné kapacity, vaši zdejší hierarchii a podobně, kor když se tu káže něco o společné řečí, věcných diskuzích, a přitom se diskuze úplně odmítá, viz reakce na můj úplně první příspěvek. Nakonec jste se utvrdil ve špatné věci, vyhovovalo mi to zde do té doby, než jsem poznal, že diskuze na témata, které zdejší rádoby kapacity neschválí, se nevedou, a než jsem poznal tu zdejší aroganci, malost, naprostou rigidnost a absenci něčeho, čemu se říká "open-mindedness". Takže se pomalu přesouvám, a nemám už zájem zde cokoliv zlepšovat nebo byť jen něco navrhovat. Návrhy a postřehy jsem sem již dával, stejně jako pár dalších lidí, a byly to ve většině případů naprosto ignorováno, a nebo na to bylo reagováno pouhým hledáním negativ a důvodů proč ani náhodou, a proč to nepůjde atd, nic konstruktivního. Takže tak.

Text příspěvku byl upraven 19.06.14 v 15:01

Lector
Lector 19.06.2014 v 18:43

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Carrissa
Carrissa 23.06.2014 v 15:52

Pokud se to tu už řešilo, tak se omlouvám za duplicitu. Nechápu, proč se mi u autorky, jejíž knihy byly vydané v češtině i slovenštině a jsou sloučeny do jednoho záznamu, zobrazují ty ve slovenštině. Jde někde něco zaškrtnou, aby se mi slovenské názvy zobrazovaly jen tam, kde není český ekvivalent a ne naopak? Jde mi konkrétně o Susan Elizabeth Phillips. Dám si vpravo nahoře hledat český název její knihy, profil knihy je v češtině, ale v kolonce "další knihy autora" jsou slovenské názvy!

HTO
HTO 23.06.2014 v 16:22

Carissa: jde o to, ke kterému vydání se ta ostatní slučují. V tomto případě bylo jako první zvoleno to slovenské. Možná tu bylo dříve, možná má hezčí obálku, nebo podobně. Pokud si kliknete na kolonku Vydání u dalších titulů, zobrazí se vám i česká vydání. DK je československá databáze.

Azizi
Azizi 23.06.2014 v 16:59

Carrissa: Ja som si pre zaujímavosť otvorila profil tej autorky a všetky jej knihy, ktoré tu majú aj slovenské aj české vydanie, sú uložené pod českým vydaním (ako tým hlavným, ktoré sa zobrazuje v zozname kníh)...



Vložit příspěvek