Hodnocení knih v profilu autorů


stilgar1
stilgar1 19.02.2012 v 16:53

Zdravím,
napadlo mě, že by mohlo být zajímavým (ale i užitečným) vylepšením, kdyby se v profilu autora po kliknutí na "zobrazit všechny knihy" u jednotlivých knih objevovala vlastní hodnocení uživatele. Fungovalo by to tak vlastně i jako rozlišení toho, co daný uživatel četl a co ne.
Tato funkce by se mohla rozšířit i do dalších seznamů knih. Skvělá by např. byla v žebříčku nejlépe hodnocených knih či knih často doporučovaných :)

Zdendin
Zdendin 29.04.2012 v 11:04

To je pravda, to by nebylo špatné. Stejně to vlastně funguje třeba na CSFD

kurcatovium
kurcatovium 21.05.2012 v 16:26

Bylo by fajn, kdyby se v seznamu knih autora přidaly dva sloupce - "hodnocení" a "vlastní hodnocení". Krom jasného porovnání vlastního vkusu s vkusem zprůměrovaným by pak bylo i hned patrné, kterou knihu již člověk četl a ktrou ne (samozřejmě za předpokladu, že ji ohodnotil) jak už zmínil stilgar. Určitě je to dobrý nápad.

smetyl
smetyl 29.05.2012 v 16:26

Tohle je hodně dobrý nápad. Bylo by to mnohem uživatelsky příjemnější.

Dan
Dan 02.07.2012 v 13:47

Odteď v seznamu knih u autora uvidíte své hodnocení a máte možnost knihy ohodnotit.

tjorven
tjorven 17.07.2012 v 12:58

preklikla jsem se v hodnoceni a nemuzu to zmenit. delam neco spatne?


paulhunter
paulhunter 17.07.2012 v 13:03

tjorven: najeď přímo na detail knihy, jejíž hodnocení chceš změnit. Pod názvem knihy a pod autorem jsou hvězdičky, kde můžeš knihu znovu ohodnotit.

tjorven
tjorven 17.07.2012 v 13:11

paulhunter: to jsem udelala. jinde mi to funguje, zkousela jsem to. ale hodnoceni bdelosti od mella se mi nedari zmenit.

paulhunter
paulhunter 17.07.2012 v 13:44

Tak to nevím, kde je problém. Já to zkoušel a jde to normálně. Ještě bych doporučil se zkusit odhlásit a znovu přihlásit anebo zkusit jiný internetový prohlížeč.

singles35
singles35 17.07.2012 v 14:00

Ahoj
šlo by hodnocení knih udělat po jednotlivých procentech? Hodnocení 0% - 20% - 40% - 60% - 80% - 100% mě připadá příliš hrubé.

paulhunter
paulhunter 17.07.2012 v 15:03

ahoj,
určitě ne. Nejde měnit způsob hodnocení, když web funguje od spuštění (2008) v rámci pěti hvězdiček. Za tu dobu se tu nashromáždilo přes 300 tisíc hodnocení.

stilgar1
stilgar1 17.07.2012 v 17:17

Všiml jsem si toho až teď. Díky moc, Danielsone. Skvěle provedeno! :-)

kurcatovium
kurcatovium 17.07.2012 v 19:41

Pět hvězdiček (+ odpad) je až až. Na první pohled se to sice může zdát "hrubé", ale rád bych viděl, jak někdo popisuje rozdíl mezi 81 a 82% :-D Na jiném webu s jinou tematikou jsem zažil hodnocení po 5% a je to výrazně horší...

Dan
Dan 17.07.2012 v 20:26

to stilgar1: Není zač :-) díky.
to kurcatovium: Souhlasím.

mclusky
mclusky 27.03.2013 v 20:21

Já si teda myslím, že možnost udělit pět různých stupňů hodnocení dostatečné není. To je taky asi jediná věc, která mi na tomhle serveru vadí, jinak je to paráda. Třeba na knihi.cz člověk může udělit jakýkoliv počet procent (samozřejmě od 0 do 100) a podle mě je to mnohem efektivnější a přehlednější způsob hodnocení. Takhle se to hrozně slévá. A nemyslím si, že by přchod na nové hodnocení byl až takový problém.
A ještě mě napadla jedna taková drobnost - možná by mohlo být hezké, kdyby měl každý uživatel na svém profilu celkový počet přečtených stránek (podle údaje v profilu přečtené knihy), mohli by vycházet zajímavá čísla a bylo by to určitě zpestření.

elfos
elfos 27.03.2013 v 20:36

Mi zdejší hodnocení naprosto vyhovuje. Naopak, hodnocení procenty na knihi.cz pro mě je tak neschůdné, nevyhovující a nepřehledné, že jsem tam přestala hodnotit úplně.

Dudek
Dudek 28.03.2013 v 20:04

To je takové věčné téma, které se řeší všude, kde podobný systém běží... Věřím, že se najdou i tací, kterým by stačilo +/-. Šestistupňová škála je naprosto dostačující, a pokud někomu připadá omezující, je dobré k většímu objasnění názoru použít možnost komentáře. Ten stejně vždycky řekne více než prosté ohvězdičkování. Příjemné je, že tento způsob hodnocení neumožňuje knihu hodnotit jako prostý průměr, protože se lze přiklonit jen k možnostem mírný (nad/pod)průměr.

Krišot
Krišot 03.07.2013 v 19:42

Navrhl bych pro hodnocení větší rozmezí. Třeba deset hvězdiček nebo procenta. Zdá se mi, že pro objektivní posouzení a ohodnocení knih je 5 hvězdiček málo.

BooksLucyKing
BooksLucyKing 03.07.2013 v 21:58

Mě to právě vyhovuje, asi bych nevěděla co s 10 hvězdičkama natož s procentama, určitým způsobem v sobě máme asi až moc zabudovaný hodnotící systém škol, i když tady je to číselně otočeno.

eraserhead
eraserhead 04.07.2013 v 00:40

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Gnomo
Gnomo 04.07.2013 v 08:33

Kniha je buď špatná, dobrá, vynikající. Eraserhead má jistě pravdu, ale co s hodnocením knih u stejného autora? Tam mám trošku problém si to nějak uspořádat vzhledem k hodnocení k jiným autorům. Nadhodil jsem tady propojení ze záložky Knihotéka "Poznámka ke knize" do záložky Hodnocení, kde by bylo možno si něco ke knize poznačit. Záložka Knihotéka je pro mě úplně zbytečná, protože fakticky žádná neexistuje. Kdybych měl nějakou takovou vytvářet, vůbec si nedovedu představit, co by měla obsahovat. Za prvé bych se uklikal, za druhé a to je podstatnější, jaké knihy bych tam měl zařadit? Ty co mám doma v knihovně, co jsem si půjčil po veřejných knihovnách, ty co mám ve čtečce, ty které jsem si vypůjčil od kamarádů, nebo ty které sem kdy přečetl?

Dan
Dan 04.07.2013 v 08:48

to Gnomo: Knihotékou je myšleno seznam knih, které vlastním (jsou moje).
to eraserhead: Škála pro hodnocení se rozhodně měnit nebude.

Gnomo
Gnomo 04.07.2013 v 09:08

danielson - pokud "Knihotékou je myšleno seznam knih, které vlastním (jsou moje)", pak v Knihotéce nemohu udělat poznámku ke knize, kterou jsem sice přečetl, ohodnotil, v Knihovně doma mi však chybí, protože ji jednoduše doma nemám. "Poznámka ke knize" v záložce Knihotéka je pak pro mě zbytečná a hodila by se zřejmě umístit jinam, nebo možná někde je, ale nějak jsem ji přehlédl...

Krišot
Krišot 04.07.2013 v 10:53

Když se podívám zpětně na knihy, které jsem hodnotil, vadí mi fakt, že i když mají některé stejný počet hvězdiček, nezapůsobily na mne stejně. A to je podle mne problém malého rozsahu hodnocení.
to eraserhead : Objektivní myslím pouze pro moji potřebu. Prostě si chci pro sebe říci, hodnotil sem objektivně a na to mi 5 hvězdiček nestačí.

elfos
elfos 04.07.2013 v 11:04

Uživatel svůj příspěvek odstranil.



Vložit příspěvek