E-knihotéka


luculi
luculi 06.06.2019 v 15:12

Nebylo by možné mít kolonku E-knihotéka v menu hezky viditelně pod Knihotékou? Přece jen spousta lidí čte e-knihy a i DK se na to hodně zaměřuje, jsou tu knižní záznamy v tomto formátu a podobně...

baghira
baghira 10.06.2019 v 13:41

Já mezi knihami a e-knihami nedělám rozdíl. Měl bych?

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 10.06.2019 v 13:54

Luculi: když si vyberete do knihotéky správnou verzi vydání a potom si na knihu kliknete, víte, která to je. Ale na druhou stranu. Pro někoho další zbytečná kolonka, kde by měl "0". Vážně by nestačilo jenom vybírat z vydání?

luculi
luculi 10.06.2019 v 14:07

já osobně mám knihy, kde mám e-knihu a i papírovou knihu, takže ji mám jakoby dvakrát...
a bohužel ne všechny e-knihy jsem našla s isbn a nejsou tedy ve vydání uvedeny

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 10.06.2019 v 14:12

Že by ebook neměl isbn? To že tady nějaké ebooky nejsou je z toho důvodu, že nejsou uvedeny v ukázce nebo je ukázka shodná s ukázkou papírovou. Potom musí vložit ten, kdo knihi četl, ne ten "kdo našel u prodejce". A jak vím ze čtení vláken, stejně většina ebookařů, klika to první, co jim databáze nabídne. Čili hlavní vydání...

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 10.06.2019 v 16:34

Uživatel svůj příspěvek odstranil.


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 10.06.2019 v 16:41

Hanka_Bohmova: v tomhle případě chápu, že toto isbn nemá. Nevyšel ani papír. Ale kdo vydal ebook? Vyšlo to oficiálně jako kniha formou ebooku? Za isbn se platí, no každý platit nechce. A poddotaz spíš. Je dobře nebo špatně, že u nás "oficiálně" nevyšlo? Já pochopila, že se jedná o fanfiction.

Též jsem odpovídala v rámci pohledu na to, co čte tazatelka. A nemá tam okrajovky...

Text příspěvku byl upraven 10.06.19 v 16:43

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 10.06.2019 v 17:26

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 10.06.2019 v 17:31

Hanka:
Pro mě oficiálně není rovno legálně. Též neoficiálně jako nelegálně :) nechtěla jsem aby to tak vyznělo a aby jste to pochopila tak, že kvůli tomu knihu nemá kdo číst. Že jste ukázala na zajímavou knihu pro čtenáře vám nikdo nebere, nepsala jsem to, jestli jste to v tom četla, tak na to odpověď nemám :(

Pokud má kniha isbn, je někde dostupná, dá se přidat. Nestřílejte posla, já nápovědu nevymyslela.

Text příspěvku byl upraven 10.06.19 v 17:32

Wewrka
Wewrka 11.06.2019 v 16:34

Já bych přivítal kolonku vydání audioverzí knihy. Obsah stejný, ale můžou být jiní interpreti. Příklad 1: Saturnin, Havelka, Hartl ... Pořád je to Saturnin, ale v audio verzi se dá dost zkazit - zde jsou dvě skvělé verze. Příklad 2 Alchymista verze od Tympanum s Lukášem Hlavicou je skvělá, slyšel jsem další verzi a nevydržel ani kapitolu...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 11.06.2019 v 17:11

Wewrka: to má háček. Jelikož se neplánuje tady mít audioknihy, tak není třeba mít kolonku různých vydání audioknih :(

kapr
kapr 13.06.2019 v 22:30

Zaměřuji se na "staré", starší, a ještě starší knihy. Na ty nejstarší bohužel nemám. Primárně se často pokouším knihu získat kde se dá. Nejčastěji ji získám nakonec ve formátu pdf, jindy jde o mp3 četby na pokračování, nebo čteného textu. Vyjimečně získám záznam rozhlasové hry, ten jediný mohu sice přiřadit k dílu jako takovému, ke konkrétnímu vydání knihy ale už ne. Prakticky v žádném z těchto případů u těchto knih není isbn. V každém případě bych uvítal možnost si u knihy prvním kliknutím vyznačit, že ji vlastním v "nepapírovém" formátu. Asi by bylo dobré mít možnost vyznačit druhým kliknutím o který z formátů se konkrétně jedná. Vkládat tyto informace do poznámky nepokládám za praktické.

Bublinka.
Bublinka. 08.07.2019 v 15:25

Pro mě by bylo zajímavé také mít rozčleněno, jaké knihy mám - rozlišuji dost záasdně papírové a ebooky a i které knihy mám přečtené v jakém formátu (kniha vs. ebook), spíš jako nějaká podsložka knihotéky a přečtených knih než jako další samostatná kolonka.

Pamstik
Pamstik 22.08.2019 v 22:56

Uživatel svůj příspěvek odstranil.



Vložit příspěvek