Druhy vazby knihy - poradíte?


pobijecmuch
pobijecmuch 09.07.2018 v 09:20

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

ivaanos
ivaanos 09.07.2018 v 09:44

Doplněk, který samovolně přerostl v něco většího. Asi si to mnozí neuvědomují, ale na tomto webu se vytvořil naprosto neuvěřitelný trh s knihami. Přijde mi škoda to sabotovat pouhou neznalostí programování (nebo neochotou najmout někoho schopného). Jinak nic proti antikvářům, ale pokud jde kniha od čtenáře ke čtenáři, vydělají na tom obě dvě strany. Podobně jako třeba u pronájmu bytu osobně versus přes realitku.

Peťa90
Peťa90 01.02.2021 v 06:25

Zdravím. Chtěla jsem se zeptat, našla jsem knihy, které vypadají jako nové, jen nemají přebal. Dá se někde zjistit, zda ho určitá kniha ma či ne? Díky za případnou odpověď

PanPredseda
PanPredseda 01.02.2021 v 06:47

Podle fotek, ať už zde na Databázi knih, nebo, pokud se kniha stále prodává, na nějakém e-shopu? Přebaly bývají většinou odlišné od potahu, který bývá jednodušší a často jen ve dvou barvách.

Janadvorackova
Janadvorackova 01.02.2021 v 08:57

Někdy je to u knih uvedeno "vázaná s přebalem," třeba.
Ale nevím, jestli se na to dbá u všech, které ho mají.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 02.02.2021 v 09:31

Někdy je přebal/nepřebal zajímavá věc. Protože hodně záznamu uvádí pouze pevná nebo pevná vázaná a potom když si knihu přinesu domů, má přebal.
Třeba zde, kde je jenom pevná, ale kniha přebal má, a třeba nkc taky píše jenom "vázána":
https://www.kosmas.cz/knihy/280303/zavan-klicovou-dirkou/
Správně vede jenom vydavatel :/

Ale často se píše něco ve stylu s pevná s lesklymi deskami, tj jasný, že nemá přebal.


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 02.02.2021 v 09:42

Děkuji za připomenutí vlákna, které jsem si tedy znovu přečetla. Za poslední dobu jsem si všimla vážně jenom zlomek knih s flexovazbou, asi dvě. A na to, jak můj návrh na vazbu brožovaná s chlopněmi byl zavrhnut jako zbytečnost...právě teď koukám na poličku s knihama. Jedno patro...deset chlopní. Druhé patro...tam už jenom šest. Jdu do druhé knihovny. Jedno patro...tam jich je šest. Druhé patro...hele nula.
Ale žádná flexovazba :D
Ale respektuju možnost, že někdo nepozná rozdíl mezi brožovaná a brožovaná s chlopněmi (kde není rozdíl jenom ty chlopně, ale celkově trochu tvrdší měkké desky knihy) nebo se tím nechce zabývat.
Ale knih, které jsou zde vedeny špatně pod brožovanou, protože tady nejsou chlopně, je mnohem víc než správně vedených pod flexovazbou.

Mě osobně už to je jedno, jenom mě toto zaujalo právě kvůli tomu přebal/nepřebal. Tam je asi hodně chyb taky. Protože často se to dá poznat, až když knihu máte v ruce. Ale nevím, zda je každý ochotný tento detail opravit. Všimla jsem si třeba i toho, že u novinky, která má tři komentáře, nikdo nebyl ochotný dopnit isbn, když ho kniha doplněné neměla.
Takže asi tak nějak :/

Text příspěvku byl upraven 02.02.21 v 09:54



Vložit příspěvek