Co by se mi tu líbilo

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


Shadow
Shadow 04.11.2012 v 13:17

Během chvíle co jsem tu zaregistrovaný jsem objevil několik všcí, které by se mi líbilo mi tady mít:

1. Na některých místech mít možnost kliknout na autora a dostat se tak na jeho stránku. - zobrazní seznamu knih v sérii, vyhledávání knížky, přečtené knížky, doporučené knížky, chystám se číst, právě čtené knížky

2. U seznamů knih viditelně zobrazovat, zda ji mám mezi přečtenými, abych hned viděl jestli jsem danou knihu četl nebo ne.

3. Souvisí s 2. - Mít možnost nezobrazovat v seznamu knih a u autora již přečtené knihy. Např. u velkých seríí http://www.databazeknih.cz/serie/uzasna-zemeplocha-28 je přes 30 dílů a já velkou část z nich četl. U některých dílů si však nejsem 100% jist jestli ji mám přečtenou a tohle by mi pomohlo při hledání nepřečtených.

umbra
umbra 08.03.2013 v 13:46

Mně by se tu líbilo, kdyby se daly komentáře jak vlastní, tak ostatních uživatelů (myslím komentáře ke knihám) označovat jako SPOILERS. Pak by tyto komentáře nebyly zobrazovány implicitně, ale teprve po kliknutí na nějaký odkaz typu "rozbalit vše včetně spoilers" nebo tak něco, aby se tak mohl každý svobodně rozhodnout, kolik se toho o knize chce dozvědět. (Například u knihy Pí a jeho život jsem našla hned dva příspěvky, které příliš odhalují podobu, v jaké se dostaví překvapivý závěr).
Ne každý se vždy umí vyhnout nežádoucímu odhalení překvapivého závěru knihy, a přitom spousta návštěvníků tohoto webu dozajista hledá v komentářích právě jen vodítko k tomu, zda se jí/jemu bude ta či ona kniha opravdu líbit. Proč je tedy tak snadno připravovat o zajímavé rozuzlení?

Text příspěvku byl upraven 08.03.13 v 13:51

tyzik.cejka
tyzik.cejka 01.08.2013 v 15:27

shadow má pravdu

rusalka123
rusalka123 07.08.2013 v 17:49

1. Já bych HODNĚ uvítala, kdyby byla možnost vkládat do přečtených/knihotéky/... více knih najednou. Někdy jsem totiž četla celou sérii - třeba taky přes 30 knih a teď to musím hezky po jednom otevřít, dát do přečtených, zavřít, otevřít další... a to je hrozná ztráta času. Prostě bych tam vložila buď celou sérii, nebo knihy které chci nějak označila a pak je tam přesunula. Stejně tak by bylo dobrý moct dát více knihám najednou datum přečtení. Kdo se mnou souhlasí? Myslim, že by to dost pomohlo...

2. umbra: dobrej nápad:)

Text příspěvku byl upraven 06.01.15 v 18:11

minirock
minirock 12.09.2013 v 20:46

Uvítal bych u profilu uživatele novou kolonku "zaujalo mě". Velice často najdu zajímavou knížku nebo spisovatele od kterého bych si chtěl něco přečíst nebo sledovat jeho tvorbu a nemám si tyto informace kam uložit.

rusalka123
rusalka123 12.09.2013 v 21:50

minirock: já si takový knížky ukládám do "chystám se číst", myslím, že to neni špatný řešení...


tyzik.cejka
tyzik.cejka 13.09.2013 v 07:48

. MINIROCK tvůj návrh je dobrý snad ho Dan Podpoří

Text příspěvku byl upraven 13.09.13 v 07:50

minirock
minirock 13.09.2013 v 19:20

rusalka123: do "chystám se číst" si dávám knížky, které mám doma a chci si je v dohledné době přečíst. Já mám namysli spíš to, že tady často narazím na spisovatele, jehož dílo mě zajímá, edici, ve které jsou zajímavé knihy a kterou chci sledovat, recenze, které když si někam nepoznamenám, za pár dní zapomenu, poznačit si novinky, které sice nebudu kupovat, ale je dobré vědět, že takové knihy vyšly atd. atd. A pro takové příležitosti bych navrhoval tuto kolonku. Myslím, že něco takového tady chybí.

rusalka123
rusalka123 13.09.2013 v 20:00

minirock: No, asi máš pravdu. Já to zatím nepostrádám, protože to co mám doma půjčené z knihovny mám uložené v hlavě, a proto mi v "Chystám se číst" zbývá místo na to co říkáš, ale úplně chápu, že ti to nemusí vyhovovat...

binysek
binysek 10.05.2014 v 13:05

mně se velmi líbí novinka, kdy při zadání knihy či autora do vyhledavače se objeví i obrázek nebo obrázky, to chválím a vítám

Azizi
Azizi 10.05.2014 v 14:26

Pridávam sa, to je naozaj perfektné!

HeruGil
HeruGil 10.05.2014 v 15:23

1. Zobrazení knih v knihotéce a ostatních seznamech uživatele v seřazení podle názvu, A - Z, jako výchozí.

2. Možnost zařadit do knihotéky více vydání jedné knihy.
2.1 Možnost zařadit do knihotéky některé konkrétní vydání knihy

Pokud již nyní toho (1., 2.) lze docílit nějakým osobním nastavením, prosím, uveďte kde a jak, pokud možno podrobný postup nejlépe v jednotlivých očíslovaných krocích (lze tak lépe uvést místo, kde došlo k případnému problému při nastavování).

3. V zobrazení přítomných uživatelů odlišit moderátory od běžných uživatelů.
(jiná barva nicku, vytřídění a rozdělení seznamu na dvě skupiny, označení mod, moderátor)

Děkuji a přeji všem hezké dny.

Text příspěvku byl upraven 14.05.14 v 23:38

minirock
minirock 13.06.2014 v 18:50

Nebylo by lepší oddělit už v profilu komentáře ke knihám (povídkám, autorům) od komentářů na diskusním fóru ? Často se mi stává, že se dostanu na profil někoho, kdo má stovky (tisíc) příspěvků v komentářích, takže se těším že se dozvím jeho názory na přečtené knížky a když je rozkliknu, má komentářů ke knihám pár a zbytek v diskusi.



Vložit příspěvek