Blogy


herdekfilek
herdekfilek 22.11.2011 v 14:25

Tož vznikl mi v hlavě nápad.
Menu nahoře, kde jsou položky Úvod, Novinky,... k nim by přibyla položka Blogy. Místo tam je.
V profilu každého by byla kolonka Přidat článek na svůj blog. Každý by teoreticky mohl mít blog předpřipravený už jen tím, že tu má založený profil.
Když by člověk napsal článek, hned by se zobrazil v položce menu Blogy.
Není to nápad ve smyslu Deníček na ČSFD. Ten je jen jakýmsi rozšířením profilu. Blogy by byly další z možností jak pohovořit o svém zájmu. Články by byly samozřejmě komentovatelné (slovo tohleto).
Možná to nepatří na databázi, řeknete si, ale proč ne?
Tohle by byly blogy knižní databáze. Věnovaly by se s největší pravděpodobností převážně knihám, takže by to byl unikát. Blogy na českém internetu, a asi nejen na něm, jsou zahlcené skulpturami typu Lady Gaga a jí podobné. S tímto vědomím si normální člověk říká, proč by v nich hledal, když stejně nenajde nic zajímavého. Tady by převládaly nejspíš blogy právě zajímavé.
Tak pokud by na Dana vznikl určitý tlak, pustil by se snad do výroby tohoto zpestření.
Tuž povězte jestli by se vám možnost blogovat na databázi líbila. A k čemu byste ho případně využili.

Text příspěvku byl upraven 22.11.11 v 14:42

paulhunter
paulhunter 22.11.2011 v 15:01

Mně se ten nápad tuze líbí. Bylo by to pěkné zpestření. Nemyslím si, že by to na Databázi nepatřilo, neboť ta své hranice typické databáze již překročila a přinesla uživatelům daleko víc než by se dalo čekat.
Lidé tu denně diskutují o literatuře, tak proč jim nedat možnost sepsat něco, co si budou moci na jednom místě přečíst i ostatní? Mohly by to být různé literární úvahy, zkušenosti,... prakticky cokoliv. Akorát bych to nechal nejdříve schválit moderátory před zveřejněním.

nightlybird
nightlybird 22.11.2011 v 16:11

I když si nemyslím, že bych se osobně do blogů zrovna hrnul, každopádně se mi ten nápad vanhasuomalainena stejně jako huntrovi líbí. Mohlo by to být docela zajímavé. Z té zmiňované cenzury sice moc na větvi nejsem - na druhou stranu ale po různých zkušenostech tady i onde bychom se s ní měli raději smířit a projevit moderátorům určité penzum důvěry.

paulhunter
paulhunter 22.11.2011 v 16:14

nightly: neměl jsem na mysli žádnou tvrdou cenzuru. Spíš jen v tom ohledu, aby se opravdu zveřejňovaly literární příspěvky a ne nějaké pokusy sabotérů.

A nemusí to tak vůbec být. S tím schválením to byl jen návrh.

Text příspěvku byl upraven 22.11.11 v 16:15

Woro
Woro 22.11.2011 v 20:21

Jsem taky pro. Něco takového může databázi jen přidat.
S ohledem na některé komentáře, bych se na příspěvky vybraných uživatelů i dosti těšil.

Co se cenzury týče, moc bych to s ní nepřeháněl. Úplně by stačilo, kdyby nové příspěvky jednou za den (či dva) některý z moderátorů projel a popř. vyřadil urážlivé a hanlivé příspěvky, apod.
Nemyslím, že by takových přispěvatelů bylo moc, a tak by se vše nejlépe řešilo individuálně.

smetyl
smetyl 22.11.2011 v 20:36

Hodně dobrý nápad.
Zdravá a konstruktivní dikuse nad knihami na (českém) internetu vážně chybí. A myslím, že by tím i Databáze narostla do nové dimenze. Což by jen přispělo.

Text příspěvku byl upraven 22.11.11 v 20:37


Neo1tex
Neo1tex 22.11.2011 v 21:10

pokud by se tady našli opravdu dobří blogeři, kteří by psali k věci... proč ne.

Bublinka.
Bublinka. 22.11.2011 v 21:14

já jsem pro:-)

Rocker-Tialk
Rocker-Tialk 22.11.2011 v 21:15

Jsem určitě pro a i pro schvalování článku moderátorem - říkejme tomu třeba "záruka kvality". Ten by mohl mít zároveň možnost korekce chyb v pravopisu, protože, jak víme, nikdo nejsme neomylný! Dokonce bych se možná i cítil na to občas nějakým článkem přispět, ačkoliv mým hlavním zaměřením je hudební scéna. Také by bylo zajímavé moci si ve výpisu článků nastavit filtr uživatelů, jejichž články chci, nebo nechci zobrazovat, ale to už záleží na Danovi, jestli blogy zrealizuje a jakou formou.

Márinka
Márinka 22.11.2011 v 21:19

Jsem pro :o)

Kituska
Kituska 22.11.2011 v 21:19

Let´s do it. Velmi to oživí databázi a snad bude i větší návštěvnost:))

Rocker-Tialk
Rocker-Tialk 22.11.2011 v 21:23

...návštěvnost! To je ono, výpis článků by mohl mít vlastní RSS kanál :-) Abych sem nemusel tak často ;-)

davidus
davidus 22.11.2011 v 21:23

Taky jsem pro, skvělý nápad ;-)

klarulajda
klarulajda 22.11.2011 v 21:54

Jsem pro blogy!!!!! Už se těším až to vypukne.....

Mayanea
Mayanea 22.11.2011 v 22:08

Mně se to docela zamlouvá, sice bych psala občasně neobčasně, ale vítám další možnost seberealizace pro uživatele.
Opatřila bych to třeba limitem bodů nebo stáří registrace uživatele, aby to nebylo tak jednoduchý.
Ale jinak fajn nápad. :-)

Tazz1
Tazz1 22.11.2011 v 22:16

Já jsem určitě pro všema deseti

Woro
Woro 22.11.2011 v 22:29

Rocker-Tialk: "korekce chyb v pravopisu"
V žádném případě. Buďto se nechá článek tak jak je, nebo se nejvýše upozorní autora na případné chyby. Ale opravovat cizí články? Ani náhodou.

Avefelis
Avefelis 22.11.2011 v 23:51

Jsem P.R.O. :)

Titi
Titi 23.11.2011 v 01:19

Jsem pro. Ale rozhodně by bylo dobré mazat blogy, kde by o knihách nebylo ani slovo.

Zlord Antiježíš
Zlord Antiježíš 23.11.2011 v 08:00

Sám tedy nejsem vůbec fanouškem blogů. Na internetu je blogů s kvalitním obsahem jako šafránu a považuji málem za zázrak když na nějaký slušný narazím. Přesto mi přijde jako celkem dobrý nápad dát uživatelům možnost prezentovat se svobodněji než v úzce zaměřených komentářích, nebo ve specializovaném profilu. Věřím, že se literární blogy můžou stát přínosem pro databázi. V množství pusté omáčky chtě-nechtě také vznikne, je právě tady šance, že vzniknou právě i ty s kvalitním obsahem, což je dáno potenciálem a úrovní zdejších uživatelů, jakožto mnohdy až elity internetu. Já jsem pro.

Laspasoma
Laspasoma 23.11.2011 v 09:52

Také bych BLOGY přivítala. Určitě by to bylo užitečné rozšíření a zpestření už tak výborné databáze :) (ne že bych přispívala, byla bych spíše pouze čtenář :) )

assilem
assilem 23.11.2011 v 10:05

Ano, jsem pro!!! Dovoluji si vyslovit naději, že v téhle společnosti, snad ani urážlivé a hloupé blogy nevzniknou. Chodí sem jen určitá zájmová skupina.

Dan
Dan 23.11.2011 v 12:41

Potvrzuji, že blogy budou :-)

Woro
Woro 23.11.2011 v 16:11

Výborně.

elfos
elfos 25.11.2011 v 23:31

Uživatel svůj příspěvek odstranil.



Vložit příspěvek