Vaše průměrné hodnocení

DISKUZE » O knihách


eraserhead
eraserhead 23.06.2013 v 00:01

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Pejsánek
Pejsánek 09.11.2014 v 17:43

PRAMETRY ČTENÁŘE, různý věk, vzdělání, výchova, osobní prožitky, osobní zkušenosti v různém prostředí, cestování atd. ovlivňují požitek, prožívání a hodnocení čtenáře knihy. Proto někdy tak rozdílná hodnocení dobře myšlená. Málokdo ví jaké má hodnotící čtenář PARAMETRY. Některým pojmům třeba někteří čtenáři už vůbec nerozumí, nedovedou si je představit, věci, události, situace, dobové chování, morálku atd. K četbě různých knih a porozumění jim musí mít čtenář PARAMETRY, které kniha vyžaduje, aby jí bylo porozuměno a aby ji čtenář s chutí přečetl. Fantasty pro starší nic moc a starší literatura pro mladé také nic moc. Čtenáři se nedokáží vžít do parametrů knihy, tj. doba o které se knize píše atd. Mladší generace je pojmově chudší. Mladší generace mají mnohdy rády fantasty, kde si můžou zafantazírovat dle libosti. A i zde platí, řekni mně co čteš a já poznám jaký jsi člověk. Jenže kriteria na hodnocení člověka se s časem mění, takže to vlastně nic neříká.

Text příspěvku byl upraven 10.11.14 v 08:38

Pejsánek
Pejsánek 15.11.2014 v 01:39

Je to jako s fotbalem. Když náš oblíbený klub vyhrává jsme nadšeni. Když děj knihy probíhá podle našich představ, kniha se nám líbí. Děj knihy je zasynchronizovaný s našim já. Proto rčení-řekni mi co čteš a já ti řeknu jaký jsi. Když děj knihy je souhlasný s našim očekáváním jsme spokojeni. Knize dáváme 5 hvězdiček. A jsme to co se v knize píše. To se vztahuje na beletrii, která odhaluje naše ledví. Proto pozor na hvězdičky !!!

Pejsánek
Pejsánek 15.11.2014 v 09:37

Hodnocením se hodnotí také sami hodnotitelé. Podle knih které vyhodnocují.



Vložit příspěvek