Proč zrovna čtení ? Odreagování, koníček, posedlost ?


sad_unicorn
sad_unicorn 13.11.2015 v 22:36

Někoho to baví, jiní hledají útěchu a cestu pryč. Co vy ?

lenkaknel
lenkaknel 14.11.2015 v 00:42

Mě čtení baví. Proč posedlost?

tester
tester 14.11.2015 v 03:28

Četba je jako droga, přesun do stavu mimo realitu. Vyrušovat čtenáře při čtení se nedoporučuje. Nechce se mu ze stavu mimo realitu se do reality zase vrátit na zem. Něco jako lucidní snění. Čtení je návykové. Neplatí to pro naučnou literaturu. Opájení se četbou je lacinější než marihuana nebo alkohol a také snadno dostupné. Četba může měnit povahu člověka a ovlivňovat i negativně jeho činy.
Rodinu to může poškozovat a rozvracet. Čtenář je v podstatě sobec, nic nedělá, jen čte a ostatní makají a když mu něco řeknou tak je značně nevrlý. Vytahuje se tím, že je kulturně na výši oproti ostatním, protože už přečetl hodně knih. Čtenář tělesně degeneruje, protože se nepohybuje a je dlouho ve ztrnulé poloze. Kromě toho si kazí zrak.

Text příspěvku byl upraven 15.11.15 v 02:40

helenkan
helenkan 14.11.2015 v 14:19

Já čtení prostě miluju.

Marthas
Marthas 14.11.2015 v 17:32

To sad_unicorn: Všechno do hromady:)))

newtory
newtory 15.11.2015 v 01:24

Nič v zlom, ale čo je toto zas za vlákno ?


Domča22
Domča22 15.11.2015 v 15:20

Čtu, protože mě to baví:D. Podle mě je kniha jedna z nejlepších věcí na odreagování. Budete se soustředit na něčí jinčí příběh a na chvíli ,,zapomenete'' na to špatné. Aspoň ja to tak mám:).

midlajs
midlajs 15.11.2015 v 22:18

Nejlepsi kniha je ta, s kterou zapomenete na svet kolem sebe (na ten svuj) a tesite se az se zase k ni vratite. Takovych je malo a proto hodne ctu, abych ten pocit zase zazila. Jsem na nem zavisla.

tester
tester 16.11.2015 v 02:39

............Podle mě je kniha jedna z nejlepších věcí na odreagování...tak fungují drogy

Petratra
Petratra 08.01.2016 v 16:17

Posedlost ne, nelámu rekordy. Koníček určitě a celoživotní. Odreagování taky, ale hlavní je, že díky knížkám jsem se nikdy nikde nenudila. I v tramvaji si raději čtu pravou papírovou knížku než abych koukala do displeje mobilu. Proč tedy? Asi mě baví zažívat příběhy jiných. Baví mě s knížkama cestovat v čase nebo na místa, na která se nedostanu. Navíc s knížkou si člověk v hlavě příběh sám dotváří, představuje si to místo, okolí, detaily, vzhled, postavy. Není to jako film, kde máte všechno dáno a seďte a koukejte. Kolikrát já už byla z filmu zklamaná díky tomu, že v mé fantazii daná postava vypadala úplně jinak :-) Skvělé je taky to, že knížku si můžete vzít kamkoli a nepotřebujete zásuvku, nabíječku, reproduktory a sluchátka. Mám na tohle léto takové jedno přání - sbalit si knížku, vodu a svačinu, vylézt si na jeden oblíbený strom a tam číst celé odpoledne. Mmm... :) Zjistila jsem, že si taky nejlíp odpočinu, když jsem sama a s knížkou. To ticho a klid mi dobíjí energii.

tester
tester 17.01.2016 v 01:45

Knížka je výborný uspávací prostředek. Přečtu jednu stránku a jsem tak unavený, že upadám do hlubokého spánku.

ayra
ayra 31.01.2016 v 15:49

Já knížky četla, protože mě bavily. Teď je to jinak. Čtu, protože jsem jimi posedlá. Můžu u nich vydržet celé hodiny.

V28
V28 09.02.2016 v 04:01

Momentálně posedlost. Jeden den jsem knihu/čtečku nechal doma, nevydržel jsem v klidu a musel jsem si jí stáhnout do telefonu. Bez čtení jsem moc nevěděl co dělat.

tester
tester 09.02.2016 v 04:12

To tak u drogově závislých dělá-prostě absťák.

Leniiis
Leniiis 21.02.2016 v 13:07

Myslím, že je to prostě droga..aspon pro mě :-D když mě knížka baví jsem schopná číst v posteli, na záchodě, ve vaně i u vaření :-D maximálně miluju vuní knížek, furt na ně šahám..a v knihovně jsem ve svým živlu a jsem schopná tam chodit třeba pořád..

newtory
newtory 27.02.2016 v 02:11

A čo tak knihy ako dekorácia ?
viď tento skvostný inzerát:
http://knihy.bazos.sk/inzerat/58508625/Stare-knihy-na-dekoraciu.php

Michaela01
Michaela01 02.03.2016 v 13:36

U mě by se čtení rozhodně dalo pokládat za posedlost :D
Bez dobré knížky bych nevydržela snad ani týden,přišlo by mi to jako promarněný čas :-))

woodward
woodward 08.03.2016 v 14:39

Hanka_Bohmova
Sbírky motýlů? Pokud si vzpomínám, to bývala kdysi záminka sloužící k vábení ženských. Slečno, nechtěla byste si prohlídnout moji sbírku brouků a motýlů? Já to nikdy nezkusil, ale v literatuře se o tom najdou zmínky. ;)

bamba
bamba 08.03.2016 v 15:56

naposledy som bola na zbierke kobyliek - potomkovia egyptských pohrôm.Inak úžasne krásne sfarbené tvory.Nato aké sú pažravé sú štíhle s krásnym outfitom.

V28
V28 08.03.2016 v 15:57

Nebuďte zklamaná, třeba budete pozvána aspoň na tu dekorativní knihovnu:o)).

bamba
bamba 08.03.2016 v 16:12

človek možno začne čítať vtedy, keď už mu nestačí, to čo napíše on sám.

woodward
woodward 08.03.2016 v 17:00

Hanka_Bohmova: No, záleží na tom, jestli slečnu ty knihy vůbec zajímají. já si myslím, že na ty motýly taky neskákaly jenom zanícené entomoložky.

woodward
woodward 08.03.2016 v 17:28

Teď jsem si vzpomněl na jeden starej kreslenej vtip od Vyčítala, jak nějaká divoženka dovádí s pytlákem říhou a říká mu: tak jsme se zasmáli, pytláku řího, a teď jsem vážně zvědavá na tu sbírku brouků a motýlů.

woodward
woodward 08.03.2016 v 17:43

:D!!!!

Etilik585585
Etilik585585 10.03.2016 v 21:04

Možná obojí , protože v době kdy sem vyrůstal nebily počítače tak běžné jako dnes, a kde že bil internet, televize měla jen dva programy tím spíše nás to táhlo ven a když to počasí nedovolilo a nebo večer,
zalezl jsem do postele s knihou a tak se postupně z odreagování stal koníček a časem i posedlost. Rozhodně si však myslím , že je to posedlost obohacující , neboť člověk se ledacos dozví a prožívá rozličná dobrodružství. o toto vše , jak se mi zdá , je dnešní mladá generace právě televizí a internetem do značná míry ochuzena a ke své škodě si to valná většina mladých ani neuvědomuje, což je velká škoda.



Vložit příspěvek