Poraďte knihy podobného typu


maya.taufer
maya.taufer 09.07.2013 v 09:43

Tak Skrýš mě zaujala hodně. Jdu si ji koupit :) Děkuji za tip

Soptinka
Soptinka 09.07.2013 v 10:25

Nemáš vůbec zač, někde jsem na ni narazila. Pak dej vědět, jestli je opravdu tak dobrá jak se píše:)

maya.taufer
maya.taufer 09.07.2013 v 11:16

Určitě :) Už teď se na ní těším a to jsem si přečetla jen obsah :D

ZdivocelaReny
ZdivocelaReny 12.07.2013 v 14:22

ajtynka: Zkus Vampýrskou akademii od Richelle Mead nebo Inkarceron Catherine Fisherová pokud jsi to ještě nečetla... HG jsme sice nečetla, ale zbežne vím, o co jde a myslím že zrovna tyhle dvě knížky by snad mohly padnout do noty....ta první je o dhampýrce Rose (ano, je to poloupírka, ale pokdu jsi odpůrce upírů alá Stmívání neděs se, je to něco docela jiného) která se stejně jako její dhampýrší vrstevníci učí bojovat a připravuje se na celoživotní povolání strážkyně vampýrského druhu - Morojů - přestože mají dhampýři s Moroji docela dobré vztahy, nemají v tomto ohledu moc na výběr - muži téměř vůbec a ženy mohou pořípadě být doma s dětmi nebo se stát "kravými děvkami", takže se většina nakonec dá na strážcovskou kariéru - při níž většinou zemřou v boji s křvežíznivým druhem vampýrů - Strigojů, kteří zabíjejí Moroje (pro krev). Není to tak drsné jako v HG, ale preci tam nějaká malá pdoba bude... a je tam velká ale zakázaná láska (Rose se zamiluje do svého instruktora Dimitrije, který je ale také dhampýr což je dvojitý problém - vztahy dhampýrů mezi sebou jsou zapovězené, jelikož nemůžou mít děti - to mohou jen s Moroji). Navíc musí řeši problém ohledně svojí nejlepší kamrádky a budoucí svěřenkyně - mojorky Lissy, kteár má zvlášní magický dar, který jí ale zcela rozbourává psychiku. Popisuju to asi moc složitě - zkrátka koukni na Vampýrská akademie, má to celke 6 dílů + spin off sérii (momentálně 3 díly v čj, 4 v aj). Inkarceron je o futuristickém vězení, které se za léta kdy do něj nikdo "z venku" nevstoupil stalo samostaným živým organizmem - v podstatě je to svět sám o osbě, kde platí drsná pravidla a nelze se dostat ven - myslím, že atmosférou se tu HG asi může blížit... A hlavní hrdina Finn, jako by snad znal to "venku" - což se ale zdá nemožné - v Inkarceronu už žijí potomci původních věžnů, nikdo z žijcích svět venku nespatřil. Pak narazí na zvlášní klíč, díky kterému dokže komunikovat s Caludií, dcerou správce vězení - zvenčí. A je tu naděje, že se lzde dostat ven. Tahle knížka je ještě mnohem složitější než VA, má, pokud vím, 2 díly.

Venezia
Venezia 17.07.2013 v 20:23

M. Fermine - Černé housle

slapyd
slapyd 18.07.2013 v 23:57

Ahoj, nemáte nějaké doporučení na podobné knihy jako od Agathy Christie (Marplová, Poirot, 10 malých černoušků)? Nesbo apod. mě nesedí a mám raději prostě takouvou klasiku :) Děkuji za tipy.


Koka
Koka 19.07.2013 v 00:09

Doporučuji všechny detektivky francouzského autora G. Simenona:
http://www.databazeknih.cz/autori/georges-simenon-2314
Stará dobrá klasika, komisař Maigret vyšetřující s rozvahou a důvtipem zločiny v dobách, kdy technika ještě tolik nepřevládala nad kriminalistickým umem.

elfos
elfos 19.07.2013 v 01:23

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Venezia
Venezia 25.07.2013 v 09:02

Patricia Wentworth - Případ je uzavřen, Klíč, Čínský šál
Lee Harris - napr. Vražda na Den díkuvzdání
Brigitte Aubert - napr. Ten se mi líbí
Matti Yrjänä Joensuu - Čierne ryby, in: Čierne rozlúčky
Victoria Holt - Podzimní úplněk, Hadí léčka, Hedvábná pomsta - romantické príbehy s detektívnou zápletkou

Izu
Izu 26.07.2013 v 11:56

Výborná kniha :
Vyvraždění rodiny Greenů
Vrah a srdcová dáma

kivera
kivera 26.07.2013 v 21:23

Doporučuji Dům na střeše od M. G. Eberhartové: http://www.databazeknih.cz/knihy/dum-na-strese-60816

slapyd
slapyd 31.07.2013 v 10:30

Děkuji za tipy a vydávám se do knihkupectví na nákup. Už dochází zásoba knih pro čtení a lenošení v tomhle počasí :)

saiiimona
saiiimona 16.08.2013 v 18:51

Moc prosím, neporadíte autora, autorku, která píše podobně jako Joy?

maya.taufer
maya.taufer 18.08.2013 v 22:01

Skrýš od Johana Theorina dočtena jedním dechem a musím říct, že se mi fakt moc líbila a doporučuji k přečtení. Děkuji za dobrý tip Soptinko ;)

Soptinka
Soptinka 19.08.2013 v 13:14

Mayo nemáš vůbec zač :-). Už se na ni také těším :-)

vodnikk
vodnikk 03.09.2013 v 16:38

Zdravím všechny,

moje sestra nedávno dočetla kompletní hhunger games a shání se po podobných kouscích. Tak sem se chtěl zeptat jestli tu neni někdo kdo by o něčem takové věděl. Podobné myslím způsobem vyprávění nebo i dějem nebo autory s podobným stylem psaní.

Předem díky za jakoukoli odpověď ;)

Etela
Etela 06.09.2013 v 17:47

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

ilomir
ilomir 01.10.2013 v 09:14

Hledám příběh, kde se hlavní hrdina objeví na neznámém pohádkovém místě, ale zase nehledám pohádku, no prostě jestli se najde někdo, kdo zná dreamfall, tak mě snad pochopí. Nehledám žádné určité dílo, jen příběhy tohoto typu.

tyzik.cejka
tyzik.cejka 01.10.2013 v 18:40

pán v prstenu
Hobit
záhada hlavolamu
Harry Potter
když tak ta sága o upítech ale to je už asi trochu mimo

Val
Val 06.10.2013 v 19:11

Joy Fielding je svá.... Nicméně bych zkusila Noru Roberts, Lindu Howard nebo Sandru Brown :-)

Val
Val 10.10.2013 v 18:02

Nikdo :-) Snad jen některé knihy od Barbary Wood .... ale není to tak úplně ono ...

rusalka123
rusalka123 19.10.2013 v 15:46

Ahoj,
zrovna včera jsem dočetla Pýchu a předsudek od Jane Austenové. Kdyby se našel někdo, kdo knihu četl a líbila se mu a má už načteno víc knih od Austenové, tak bych ráda poprosila, aby mi dotyčný člověk poradil kam dál.:) V komentářích u Pýchy a předsudku jsem totiž viděla třeba komentář, jehož pisatel radí nečíst po téhle knize Rozum a cit, že by to mohlo zkazit pohled na Austenovou... A byla bych nerada, kdyby k tomu došlo... Ostatně, jsem nově poučená, že předsudky se nevyplácí.;) Takže pokud máte někdo zkušenost s "dobrým pořadím" čtení Austenovských knih, budu moc ráda, když mi poradíte.:)
Díky!

Text příspěvku byl upraven 07.04.14 v 12:20

kní
kní 20.10.2013 v 11:43

Rozumu a citu bych se nebála, ten je stejně dobrý, jako Pýcha a předsudek. Jinak na "dobré pořadí" nemám žádný vzorec, sama jsem taky začínala Pýchou (když jsem na ni narazila v antikvariátu - no nekup to za pade!?). Pak jsem vyrazila do knihovny a půjčila si všechny ostatní, z čehož mi vznikl v hlavě guláš. Pamatuju si jen, že jednu jsem nedočetla, částečně kvůli časovému presu, musela jsem knihy už vrátit. Možná to bylo Opatství Northanger nebo Mansfieldské panství, teď nevím. Připadalo mi totiž, že ta ironie tam už byla příliš viditelná. Ale svůj názor ještě budu korigovat - od té doby jsem si všechny austenovky pořídila a až je najdu, zase si je přečtu :)

rusalka123
rusalka123 20.10.2013 v 13:36

kní, díky za odpověď. Jetště to zvážím, ale jak se tak znám, nakonec stejně asi přečtu nejdřív to, co bude zrovna k mání v knihovně.;) Díky!

tyzik.cejka
tyzik.cejka 20.10.2013 v 15:32

nevím co je zač ten tvůj autor ale zrovna tobě by se mohlo líbít knižní dílko rodiče jsou taky lidi a nebo ploužaky neberu i když to je možná až moc přehnané tak si vyber



Vložit příspěvek