Poraďte knihy podobného typu


kurcatovium
kurcatovium 03.09.2012 v 22:52

Jestli se líbil Den trifidů, určitě bych doporučil knihy od Wellse - Válka světů, Neviditelný, aj. Případně další knihy od Wyndhama jako Midwichské kukačky nebo Kukly.

Text příspěvku byl upraven 03.09.12 v 22:53

Mesič
Mesič 05.09.2012 v 08:14

Jéé děkuji moc, ty Midwickské kukačky vypadají suprově :-) a Válka světů taky!
A nenapadá Vás ještě něco na způsob Malevilu? To je moje asi nejoblíbenější kniha, to téma bylo super, jak se lidi přizpůsobovali novým podmínkám a jak je to na ně mělo vliv...
Děkuji moc

literarium.cz
literarium.cz 05.09.2012 v 10:57

Sylvie Lauerová a její Otrok. Zajímavé, má to spád. A mnoha lidem dá možnost se v tom poznat. Vřele doporučuji. Opravdu super kousek. ;-)

kurcatovium
kurcatovium 05.09.2012 v 14:10

Malevil jsem nečetl, ale troufl bych si doporučit Brin - Pošťák, King - Svědectví, Miller - Chvalozpěv na Leibowitze a třeba i Mostecký - Pištec.

literarium.cz
literarium.cz 19.09.2012 v 17:04

500. vydání pořadu "Na Plovárně s Markem Ebenem". Tento pořad patří k mým oblíbeným. Nedávno jsem objevila recenzi knihy: Jako cool v plotě od pana Ebena. Doporučuji si přečíst.
http://literarium.cz/index.php?p=co-cte

Mesič
Mesič 21.09.2012 v 21:38

Kurcatovium: v kingovi jsem v půlce... téma mě nadchlo... mystická postava muže mi dojem trochu kazí, ale je pravda, že chuť do čtení mi nevzala :-)
Jen to ztrácí na reálnosti, ale kdo ví, ono se to třeba nějak zvrtne..
Každopádně díky, zatím nelituji! Jen v postavách se chvilama ztrácím
a Kukačky jdou na řadu hned po Kingovi, to si myslím bude bomba :-)

Text příspěvku byl upraven 21.09.12 v 21:46


kivera
kivera 22.09.2012 v 23:08

Také bych doporučila Smrt trávy od Johna Christophera: http://www.databazeknih.cz/knihy/smrt-travy-59322 ..

Text příspěvku byl upraven 23.09.12 v 01:18

Vercik
Vercik 23.09.2012 v 17:10

Prosím, poraďte knihy podobného typu (jedná se o motivační, duchovní literaturu, psáno formou příběhů) jako jsou:
Muž, který chtěl být šťastný
Bůh chodí po světě vždycky inkognito
Muž, který chtěl být bohatý
Mnich, který prodal své ferrari
Juliánova cesta
Mudrc, surfař a bysnysmenka
Zápasník sumó, který nemohl ztloustnout
Bůh nikdy nemrká
Zázrak každý den
Alchymista

Text příspěvku byl upraven 23.09.12 v 17:13

Mesič
Mesič 23.09.2012 v 21:22

kivera: o tomhle jsem slyšela před pár lety, to jsem ale měla období, kdy jsem nečetla... A uznala jsem, že by mě to hrozně bavilo!!! Díky!!! To vypadá jako trefa do černého :-)

kivera
kivera 23.09.2012 v 23:23

Mesič: ještě mě napadlo, že by se ti mohla líbit Neffova Tma 2.0: http://www.databazeknih.cz/knihy/tma-2-0-26682 . Je to román z českého prostředí o tom, co se stane, když na světě přestane fungovat elektřina. Neff to nejprve napsal jako povídku, pak to rozpracoval v románu Tma, který končí optimistickým závěrem, a nakonec vydal stejné téma, ale s odlišným závěrem - Tma 2.0.

A na podobné téma, jako je Motýlek, třeba od Marcuse Clarka Odsouzen na doživotí: http://www.databazeknih.cz/knihy/odsouzen-na-dozivoti-126386 nebo Pahorek od Raye Rigbyho: http://www.databazeknih.cz/knihy/pahorek-22279 .

Text příspěvku byl upraven 23.09.12 v 23:30

Azizi
Mesič
Mesič 29.09.2012 v 19:26

kivera: Moc děkuji za další tipy, poznačila jsme si je a těším se, že je přečtu...
Začínám mít díky své čtečce neuvěřitelnou spotřebu... čtu každou volnou chvilku... cestování do práce pro mě stalo potěšením a večer utíkám do postale s předstihem :-)

Mesič
Mesič 02.10.2012 v 21:44

Tak včera v noci jsem dočetla Svědectví ok Kinga a musím říct, že bomba... ač mě na chvíli rozladilo to nadpřirozeno, tak když jsem se s tím smířila (a dočetla se, že to tak prostě King mívá), tak super... posledních 100 stran jsem shltla a 2x měla fakt na krajíčku. Díky, to mě ke Kingovi vrací, po Haroldově milence, kterou jsem brala za průměr a TO, které jsem přečetla tak 20 stran, protože jsem tak bála po shlédnutí filmu byl, toto velice příjemný zážitek :-)
Kukačky začínám dnes :-)

Text příspěvku byl upraven 05.10.12 v 08:53

Valerian
Valerian 07.10.2012 v 20:13

Zdravím. Dneska jsem zhlédl film The Experiment s Adrianem Brodym v hlavní roli. Film pojednává o skupině lidí, kteří se z finančních důvodů účastní behaviorálního experimentu, který simuluje pobyt ve vězení. Hned na začátku jsou rozdělení na vězně a dozorce, kteří musí přimět vězně dodržovat daná pravidla. Experiment se samozřejmě začne vymykat kontrole.

Film sice nebyl nic moc, ale téma mě celkem zaujalo, tak jsem se chtěl zeptat, jestli neznáte nějakou knihu s podobným tématem. Zkoušel jsem hledat ve štítcích, ale neměl jsem štěstí. Předem děkuju za odpověď :).

Text příspěvku byl upraven 07.10.12 v 20:16

Mesič
Mesič 07.10.2012 v 21:19

To Valerian: O tomhle byla tak před rokem reportáž ve Výkendu nebo něčem podobným.. Byly tam záběry přímo z toho "vězení" a teda bylo to hodně depresivní. Bylo neuvěřitelný, jak rychle tomu ti lidi propadli a brali to fakt vážně. Mám pocit, že tam i někdo umřel, ale to si nejsu jistá. Tohle bych si taky ráda přečetla, tak kdyby někdo věděl... díky

Captain
Captain 07.10.2012 v 23:07

Jedná se o Stanfordův psychologický experiment, jeden z nejznámějších vůbec.

Více informací: http://en.wikipedia.org/wiki/Stanford_prison_experiment

Jinak na téma experimentu je známý ještě Mechanický pomeranč, ten už ale drtivá většina zná. ;)

Mesič
Mesič 27.10.2012 v 22:58

Dobrý večer a všem děkuji za rady, poradil by prosím někdo knihu s podobnou tématikou jako je film trója? Děkuji

Text příspěvku byl upraven 28.10.12 v 21:36

HTO
HTO 27.10.2012 v 23:17

Trója je podle Homérovy Íliady; pokud nechcete číst přímo Ílias, existuje její převyprávění od Zamarovského (který převyprávěl mj. i související Aeneidu).

ajtynka
ajtynka 31.10.2012 v 23:07

Dnes jsem dočetla Hunger games a naprosto jsem jim propadla. Škoda, že už nepokračují, a tak sháním knihy na podobné téma..nebo aspon akční knihu s napínavým dějem a samozdřejmně i s velkou láskou ;)

Byra
Byra 05.11.2012 v 12:40

Nedávno jsem přečetla knihu 15 minus od T. Zářeckého.

Hledám něco na tento způsob - reality show, boj o přežití.

Zatím jsem našla jen Dlouhý pochod od R. Bachmana (pseudonym S. Kinga) a Hunger Games.
Nemáte někdo tip na další?

_Berry_
_Berry_ 05.11.2012 v 15:45

Snad Kingův Running Man.

Byra
Byra 05.11.2012 v 17:00

Toho jsem viděla v TV s A. Schwarzenegerem, ale chci si půjčit, mám na něj v knihovně rezervaci. Díky :-)
Ale potřebuju něco než se kniha vrátí :-(

Shadow
Shadow 05.11.2012 v 18:28

Film se Schwarzenegerem ma s knihou spolecny snad jen nazev, dej je naprosto rozdilny a kniha je naprosto skvela :)

Nička
Nička 05.11.2012 v 22:17

Ludia som tu nova a našla som si tu knihu a ako ju tu prečítam?? dá sa to vobec???

_Berry_
_Berry_ 05.11.2012 v 23:08

Nikoli, zdejší záznamy obsahují jen věcné a popisné údaje.



Vložit příspěvek