Mám novou knihovnu - pomozte mi ji zaplnit


stafbul
stafbul 27.01.2017 v 08:30

Dobrý den,

mám novou knihovnu a v ní čtyři volné police. Na každou z nich se přitom vleze 15 knih o 300 stranách. Prosím, pomozte mi je zaplnit kvalitní literaturou.

Chtěla bych co polici, to žánr:
1) psychologické drama
2) romantika - ale něco, co má úroveň, ne Rosamund Pilcher
3) knihy pro zasmání a oddych
4) detektivní romány, historické romány

Za tipy a opravdu kvalitní knihy budu ráda....já si to pak přeberu :-D

Atuin
Atuin 27.01.2017 v 08:44

Já jsem si až dosud myslela,že si člověk zaplňuje knihovnu knížkami které se mu líbí - a to v jakékoliv rovině- nikoliv proto, aby ji měl zaplněnou kvalitní literaturou, ostatně, co je to za pojem, jestli to má být protiváha tzv.braku tak je dost zcela možné, že ani jedno neexistuje.
stafbul, vy sama víte co je vám po chuti, vy sama knihovničku zaplníte a stejně se často splete.No ono je to novoluní, mě taky zrovna není nejlépe,ale nevím proč schazovat Rosamundu Pilcher a vymezovat se, že já čtu lepší červenou knihovnu než sousedka, protože romantika je romantika a máme jí svým způsobem rády všechny a jen vy víte jakou nejvíc a stejné je to s ostatními žánry..
Mj. DK je plná knih různých žánrů...

Text příspěvku byl upraven 28.01.17 v 17:01

stafbul
stafbul 27.01.2017 v 08:48

Atuin, nevím co je nepochopitelného na tom, že chci tipy a píši, že si je pak sama přeberu. Na světě jsou miliony knížek, asi těžko je můžu všechny projít. Kdybych měla projíždět všechny knihy na DK a vybírat z nich, tak knihovnu do vlastní smrti nenaplním. Takhle když mi někdo napíše, četl jsem to a to, líbilo se mi to, tak už si to tady najdu, rozkliknu, přečtu reference, ale také o čem kniha je a sama se rozhodnu, zda si ji chci pořídit.

bamba
bamba 27.01.2017 v 08:54

Myslím, že je dôležité, aby tie tri police boli farebne zladené. Je fajn, že už nie sú všetky detektívky v zelenom. Mimochdom bola červeá knižnica skutočne niekedy červená?
Môžeš si škrtnúť Folletta a Applebaumovú - ich knihy majú dosť často viac ako 300 strán.

stafbul
stafbul 27.01.2017 v 09:08

Ach jo, to je konec, fakt. Urejpanci se najdou fakt všude. Lidi, vy jste fakt marní. Musí být smutné žít sám se sebou, když je jedinou zábavou dotyčné osoby rýpat do ostatních, že?

Atuin
Atuin 27.01.2017 v 09:09

stafbul: Já to nemyslím ve zlém jen mi to celé přjde na hlavu, protože pokud nevíš co se ti líbí není třeba zaplňovat knihovnu. Ale dobrá
Já třeba jako oddychové čtení mám několik verzí a několik žánrů, jsou momenty kdy jako oddychové čtení, tj. u mě funkční knížka kterou znám u mě zabere Jméno růže ( nikoliv celý Eco), Tolkien, Quo Vadis, potom jsou chvíle kdy mi pomůže Zrzavý Orm ( jako třeba teď) a pak Červeňák a nějaký ten ženský románek - tolik k tomu oddychu. Chtěla jsem tím naznačit že každý člověk je úplně jiný a jen ty sama sebe znáš natolik dobře, aby jsi věděla jaké knihy na tebe pasují, ale dobře klidně tí písnu nějaký seznámek knih které se mi líbí,ale doufám že vnímáš ten rozdíl ( ve významu)

Text příspěvku byl upraven 27.01.17 v 09:10


stafbul
stafbul 27.01.2017 v 09:13

Atuin, ano, já tě chápu. Ale netoužím po úplné bibliografii autorů, které již znám a vím, že mi "sedí". Notabene, když vím, že každý autor má díla lepší a pak taky díla, která nestojí za nic. Chci poznávat nové autory, nová díla. Chci se dozvědět o knihách, o kterých bych se jinak třeba nedozvěděla. Ano, já knihu na doporučení koupím, pokud se mi bude zdát zajímavá a když se mi líbit nebude, tak prostě u mne nezůstane a pošlu ji dál. Tak to dělám už roky. Jen prostě není v mých silách sedět každý den hodiny a hodinu u netu a procházet např. tady stránky bazaru jednu za druhou a rozklikávat a pročítat vše, co na dané straně je. Ty přece jistě (promiň za tykání) také nekupuješ celý život jen jednoho určitého autora, protože jsi si od něj v patnácti přečetla jednu knížku a zjistila, že ti sedí. Kdyby se to mělo dělat takhle, tak má každý doma jen knihy jednoho autora a má klapky na očích, nic jiného by nikdy nezkusil. Jinak Ti samozřejmě děkuji za tipy, mrknu na to.... o některých knihách jsem nikdy neslyšela, takže kdo ví, třeba mne také zaujmou.

Text příspěvku byl upraven 27.01.17 v 09:14

bamba
bamba 27.01.2017 v 09:16

2 Kinsella - Bohyně v domácnosti
3 Werich Voskovec - korešpondencia, Douglas Adams - stopárov sprievodca, Ephraim Kischon
4 možno Follett - ale treba kontrolovať počet strán, Jeffrey Archer - okrem denníka z basy

stafbul
stafbul 27.01.2017 v 09:18

Díky Bambo, mrknu na to. Nejde mi o počet stran, mám doma knihy o tisíci stránkách. To není problém, já jsem jen chtěla zhruba nějak přirovnat velikost knihovny....a nechtěl se mi hledat metr :)

R.E.M.
R.E.M. 27.01.2017 v 09:28

Tipy na historické romány:
od Ludmily Vaňkové např.
http://www.databazeknih.cz/knihy/pan-stribrne-ruze-569,
http://www.databazeknih.cz/knihy/lucemburska-trilogie-prvni-muz-kralovstvi-15186
nebo šestidílná sága o Karlu IV.,
od Zuzany Koubkové http://www.databazeknih.cz/knihy/rytir-zelene-ruze-zavis-z-falkenstejna-12517

Text příspěvku byl upraven 27.01.17 v 09:33

stafbul
stafbul 27.01.2017 v 09:32

R.E.M děkuji. Podívám se na to :)

R.E.M.
R.E.M. 27.01.2017 v 09:35

Z těch historických ještě můžu doporučit starší, ale skvělou knihu od F. Neužila http://www.databazeknih.cz/knihy/zlomena-pecet-60882

Atuin
Libkuci
Libkuci 27.01.2017 v 10:28

Docela ti prázdné poličky v knihovně závidím, já pro jejich přeplněnost jsem byla nucena koupit čtečku, co nová kniha, to nový problém kam s ní :) Jen si myslím, že násilně kupovat knihy nemá smysl. Je to přece o tvém čtenářském vkusu, já svou milovanou knihovnu utvářela celý život svým výběrem. A nové knihy neustále vznikají a vydávají se. Takže být na tvém místě nespěchala bych.

Text příspěvku byl upraven 27.01.17 v 10:36

Atuin
Atuin 27.01.2017 v 10:59

Libkuci : něco podobného jsem měla na mysli i já, že to má člověk nechat otevřené, knihovna by prostě neměla bý sešněrovaná, protože v mnohém může vkus zůstat stejný a v mnohém se může měnit a potom než se člověk naděje zaplnï dle svèho i ty tři pràzdné poličky..:-)

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 27.01.2017 v 11:21

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Atuin
Atuin 27.01.2017 v 11:31

Hani, já jsem na to snažila upozornit ( no možná že ne moc jemně) a byla jsem společně s bamba označena za rejpavou, která patrně žije jen sama se sebou. Tedy věřím že to bylo myšleno zvesela:-))
Sesype se tady na stafbul x návrhů, všechny protichůdné, protože každá knihovnička může být stejná a přeci je na hony vzdálená té další.

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 27.01.2017 v 11:35

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

stafbul
stafbul 27.01.2017 v 11:47

Díky Hanko za názor i za tipy. Některé jsou velmi zajímavé a nečetla jsem, takže ráda zakoupím přečtu a pak se uvidí, zda bude osudem těchto knih zaujmout čestné místo v mé knihovně, nebo zda poputují udělat radost někomu dalšímu. PS: Moje knihovna se bude rozrůstat stále a stále, až dojdou poličky, tak se prostě přikoupí nové :)

bamba
bamba 27.01.2017 v 12:01

stafbul - nepoznám knižnicu, ktorá by mala dosť poličiek. Ak by sme tu spravili anketu, tak 99,9i čitateľov zápasí s množstvom kníh a nedostatkom poličiek.

martina.tim
martina.tim 27.01.2017 v 15:24

Já sice nedoporučím přesnou knihu, ale pokud můžu poradit tak bych doporučila mrknout se na youtube na tamní booktubery. Taková Rodaw tam má skvělé videa ze kterých si určitě vybereš. Mě teda inspirovala a navnadila na spoustu nových autorů a i jsem trochu zabrousila do románů, kterých bych si ani nevšimla. Další třeba Ohanamon, Ondrův knižní špajz, Susanah.......

stopka64
stopka64 27.01.2017 v 15:44

Také přidám pár svých "srdečních" titulů: Pagnol: Jak voní tymián, Myrer: Poslední kabriolet, Ruark: Medojedky, Agatha Christie: Můj životopis a Pověz mi, jak žijete (velice poučné zvláště v dnešní době!!!), Betty Mc.Donaldová: vše-pro dobrou náladu, K.Čapek: aspoň Povídky z obou kapes, B....??. V Brooklynu roste strom.....==== Já bych spíš otevřela diskuzi o tom, jak lze USPOŘÁDAT knihovnu, aby byla přehledná. Kupuji knihy více než 50 let a dala jsem od začátku přednost řazení podle zemí a autorů: mám oddíl americké, britské, australské, německé, francouzské, italské, ruské, severské, ČESKÉ.... a jiné literatury, v nich pak jednotlivé autory. Pochopitelně to neplatí na 100%, extra a mezinárodně mám např. odbornou literaturu, zachovalé dětské knihy, básně, zpěvníky. Úplně extra mám pak sběratelskou Babičku, kde mám na 300 našich a přes 30 cizojazyčných vydání. - Můj muž má svoji obrovskou knihovnu seřazenou podle témat: psi, hvězdy, příroda, technika..... a pak mišmaš všeho dohromady, kde já NIKDY NIC nenajdu.

Paulett199
Paulett199 27.01.2017 v 16:19

stafbul, a co zajít do nějakého velkého antikvariátu, trochu si tam pobloumat, prohlédnout si pár knih,které tě zaujmou... to by podle mě mělo větší smysl než se zde dotazovat. Každý z nás má individuální vkus,nevíme,co jsi četla a co ne, atd atd

siena
siena 27.01.2017 v 16:29

A co se takhle porozhlédnout na DK...zkusit vyhledat komentáře uživatelů, kteří mají vysoká hodnocení, poklikat si ve zdejších diskuzních vláknech, projít si Seznamy...Věřím, že najdete spousty knih, které budou mít požadovanou kvalitu.

Text příspěvku byl upraven 27.01.17 v 16:37

newtory


Vložit příspěvek