Které knihy jsou pro vás nezapomenutelné?


Raksa.A
Raksa.A 18.01.2015 v 21:00

Milá Anno 13, to, že to četla tvoje učitelka není doporučením ságy Stmívání. Je to doporučení té učitelky - važ si jí.

Jossie
Jossie 20.01.2015 v 12:02

Já mám ráda hodně knih, ale tu jedinou si vyberu přesto docela snadno - Pán prstenů.

Arya26
Arya26 20.01.2015 v 17:32

Moje oblíbená serie je odkaz dračích jezdců od Paoliniho a všechny díly stejně zbožňuju.Taky mám ráda trilogii hunger games a právě teď čtu Serafínu od Rachel Hartman a určitě se zapíše mezi mé srdcovky.

Audrey Nixon
Audrey Nixon 20.01.2015 v 17:48

Takových knížek je spousta, v poslední době třeba Pařížská manželka od Pauly McLainový, nebo Pokání od Iana McEwana.

Dudu
Dudu 20.01.2015 v 19:30

...tak když jsme u těch historických, silných pocitů vyvolávajících, tak jsem si vzpomněl na J. Tomana a jeho knihu Po nás potopa, která se mnou před léty pěkně zamávala.

midlajs
midlajs 20.01.2015 v 20:31

Kvety z pudy.
Kdyz si vzpomenu na jeden uryvek z knihy, jeste ted bych se rozbrecela.


VíťaNT
VíťaNT 25.01.2015 v 15:11

Z poslední doby asi Spratek: Příběh dítěte, které nikdo nemiloval. V pátek jsem knihu dočetl a dlouhou dobu potom zastavoval slzy. Pak jsem ještě nějakou chvíli koukal do zdi a myslel na všechny děti, kterým jsme nedovedli pomoci.

Atuin
Atuin 26.01.2015 v 12:38

No už se mohu svěřit :-). Už si sem jistá.
http://www.databazeknih.cz/knihy/odvedu-vas-do-sierry-madre-40480
Za poslední rok jsem ji dvakrát četla a jednou poslouchala a pokaždé to se mnou stejné, nálada doslova depresivní. Ovšem taky vím že je to jedna z nejlepších knih, které jsem četla.

biki
biki 26.01.2015 v 22:42

Atuin: tak to Tě obdivuji, že jsi to dokázala přečíst dvakrát. Já jsem to četla před mnoha lety, ale ještě teď mi běží mráz po zádech, když si na tu knížku vzpomenu. S podobnou tématikou je také podle mého názoru vynikající kniha Zlomený šíp od E.Arnolda.
A co zapůsobilo na mě: určitě Tři kamarádi, O myších a lidech, Malý princ, Piknik u cesty a pak knížky pro dobrou pohodu - Herriot, Durrell, některé knížky Z.Šmída.
Zcela negativně - jediný pokus o četbu Dostojevského (Idiot) skončil po 60 stránkách, a to v zájmu zachování zbytků mého duševního zdraví.

Text příspěvku byl upraven 26.01.15 v 22:43

Atuin
Atuin 27.01.2015 v 10:49

biki: děkuji za typ ( Zlomený Šíp), jistě si na něj v knihovně vzpomenu.....

ilikemyself
ilikemyself 29.01.2015 v 01:29

Kniha Hobbit a pocit co vyvolala jednoznacne hlad :D naozaj :)

Krivas
Krivas 15.02.2015 v 17:37

Vnější tma od Cormaca McCarthyho: 2 roky po přečtení - to pořád cítím. Dlouho jsem nebyl tak rozebrán knihou. Ale to mám u všech jeho knih. Proto je nejlepší.

Majča Mishix
Majča Mishix 25.02.2015 v 19:10

Moje nejoblíbenější kniha je horor Žena v černém: Anděl smrti! Miluji ji a určitě si ji přečtu ještě mnohokrát! U této knihy jsem se opravdu bála a moc se těším na film!!

pohledvenkova
pohledvenkova 26.02.2015 v 15:33

1984 od Orwella.

terikanda
terikanda 26.02.2015 v 16:48

moje je modra je barva nocnich desu a bila je barva kouzel twilight saga dvakrat ano jednou ne esej o tragedii a rise temnot spriznene duse zombie blondyny
moje nejjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj najit ski moc hezka knizka cetla jsem ji asi milionkrat
to hle jsem cetla ve dvanacti

terikanda
terikanda 26.02.2015 v 17:07

jan earova dvakrat vano jednou ne a esej o tragedii
to asi

Iwíček
Iwíček 26.02.2015 v 19:01

Ahoj, za mě asi K. Jäckel - Už nejsem vaše dcera - doporučila mi ji mamka. Dostala nás obě dost silným životním příběhem. Kniha je psána dle skutečné události.

Salci
Salci 26.02.2015 v 22:50

Určitě by se našlo mnoho knih, které na mě silně zapůsobily, ale existuje jedno dílo, o kterém se nebojím tvrdit, že mi v době dospívání změnilo hodnoty a pohled na svět. Jedná se o Vzkříšení od L. N. Tolstého. To ve mně ostatně vzbudilo obdiv ke klasické ruské literatuře.

Text příspěvku byl upraven 26.02.15 v 22:50

helenkan
helenkan 27.02.2015 v 11:04

lwíček:Už nejsem vaše dcera je fakt silnej příběh.Pak jsem ještě četla Prodaná -Z.Muhsen,A.Crofts. Je to taky podle skutečnosti a taky síla.

Iwíček
Iwíček 27.02.2015 v 11:43

helenkan: Děkuji za doporučení :), určitě knihu seženu a přečtu si ji :)

VíťaNT
VíťaNT 06.03.2015 v 21:01

Jedna z nejlepších knih Dobrodruzi hlavního proudu od Jiřího Hájíčka. Přečteno za tři noci s baterkou pod peřinou, dvakrát jsem zaslzel jak malé děcko a už se nemůžu dočkat, až si ji přečtu zas. O něžné, sametové revoluci, nadějích a plánech mladých lidí a o tom, jak to s námi dopadlo, neboť pro osudy naivních lidí, kteří naletěli na to, že u nohou leží svět a peníze, které stačí jen zvednout, netřeba chodit daleko. Půjčeno z knihovny, v knihkupectví nedostupná, v antikvariátu jsem ji zatím nikde nenašel a zde na bazaru taky nic. Snad se někdo najde, kdo ji prodá.

Acquenta
Acquenta 09.04.2015 v 10:25

Určitě tyhle : květy z půdy, zmizelá, mráz, láska je jen slovo.

wooloong
wooloong 09.04.2015 v 21:06

Jsou to ty, které jsem četla víc než dvakrát:
Karel Čapek: Kniha apokryfů
Vojtěch Zamarovský: Dějiny psané Římem
Robert Graves: Já, Claudius/Claudius Bůh a jeho žena Messalina
Robert van Gulik a všechny jeho Příběhy soudce Ti
V.Sutějev: Pohádky a obrázky (především kvůli těm krásným obrázkům) ...

Text příspěvku byl upraven 09.04.15 v 21:08

ponorka
ponorka 09.04.2015 v 22:04

Nejlepší kniha??? Nejlepší pro mě nebo nejlepší na světě? Objektivně nezměřitelné. To bych napřed musela přečíst všechny knížky, co kdy vyšly a určit kritéria, podle kterých bych se snažila zhodnotit jejich kvalitu a nějak kvantitativně to vyjádřit. Ani kdybych to provedla jen s těmi, které jsem už četla, tak bych to asi nerozsekla. Můžu napsat tak maximálně knihy momentálně subjektivně nejoblíbenější. Ale vybrat jednu??? Aspoň menší balíček pro případ ztroskotání:
Vojna a mír (Tolstojj)
Adam a Eva (Šiktanc)
Pohádky (Macourek)
Těžké melodično (Pratchett)
Désirée (Selinko)
Léčba neklidem (Saki)
O mojí rodině a jiné zvířeně (Durrell)
Pan Kaplan má třídu stále rád
Robinson Crusoe
Robinson na laguně
Trosečníci polárního moře
Zajatci pardálí soutěsky
Dva roky prázdnin...
:-)

Text příspěvku byl upraven 09.04.15 v 22:05

lenka.v
lenka.v 24.04.2015 v 21:52

Až na konec všech dní od (J. Picoult)
Moc Pěkná kniha !



Vložit příspěvek