Knihy, po kterých pátrám - poraďte


sasena
sasena 15.10.2015 v 13:57

aryan - nemohla by to být Káťa, Katrin, Katynka? Kamarádka fiflena blonďatá se jmenovala Una (jarUNA) a děcka si za pomoci dědečka opravovaly starou kánoi, aby mohly na prázdninovou cestu. :-)

Text příspěvku byl upraven 15.10.15 v 13:59

Shinky
Shinky 16.10.2015 v 19:23

Kniha pojednává o týraném malém chlapci, kterého matka zavřela do sklepa. Mám dojem, že knihu napsala žena. Nevíte někdo název? Děkuji. :)

Eumenida
Eumenida 17.10.2015 v 02:25

Hanina61 - nebyla to pohádka O alabastrové ručce? nebo tak nějak, vyšlo ve sbírce Kouzelný mlýnek. Ale možná že šlo o něco jiného.
Květ kapradí hledal také jeden chlapec v knížečce od Těsnohlídka Čimčirínek a chlapci. Ale tam neměl sourozence, takže to také nebude ono.

Eumenida
Eumenida 17.10.2015 v 16:19

Zdravím všechny a mám prosbu, hledám název knihy, která tu vyšla před lety (už hodně dlouho, ale určitě až po 89.). Šlo o hororové povídky, nebo dost morbidní povídky, které byly sesbírané jako povídky vyprávěné u táboráku, takové ty strašidlácké povídky, co si někdo vymýšlí, takže nic od klasického spisovatele. Tuším se v té době kolem knihy strhl rozruch, jestli je kniha vhodná nebo nevhodná.

Tsuki
Tsuki 18.10.2015 v 12:05

Eumenida: nejde náhodou o toto? http://www.databazeknih.cz/knihy/poziracka-mrtvol-a-jine-priserne-historky-35519 Kolem toho byl jistý humbuk, zda je to vhodné pro děti...

Eumenida
Eumenida 18.10.2015 v 22:14

Tsuki, to je ona, děkuji! Právě že kolem toho byl trochu humbuk, jestli je to vhodné pro děti, i když si to vlastně vyprávěli u táboráků, kde byly i děti. :-) Zřejmě. No, tenkrát jsem viděla nějaké ukázky a bylo to dost brutální, pak už jsem se ke knize nedostala a za tu dobu zapomněla, jak se vlastně jmenuje. Takže, ještě jednou, díky!


Tsuki
Tsuki 19.10.2015 v 13:45

Eumenida: Jsem ráda, že jsem pomohla :)

AryaN
AryaN 19.10.2015 v 15:28

sasena: Ano, to je ona! :) Moc děkuji za pomoc, jsem opravdu ráda.

lucie2371
lucie2371 19.10.2015 v 16:59

Shinky: Není to kniha Tichý pláč? :)

vita8
vita8 20.10.2015 v 20:02

Dobrý den již 2 roky hledám knihu. Jde o amerického autora, který je již v starší psycholog, ve své ordinaci vypráví svůj příběh jednomu nemocnému muži který nemá zájem žít a nikoho nechce poslouchat, ale příběh doktora z mládí ho zaujal a ho. Popisuje svoje mládí jak narukoval do armády a z východu se dostal na západní pobřeží do seskupujících táborů plných nováčků, kteří budou vyslání do evropy proti nacistům. Jenže onemocní a zemře. Dostane se na onen svět a v doprovodu světla proletí celou svou minulost až k domovu, a světlo takže bůh mu ukazuje nešvary a zlozvyky a zlé návyky lidí. Nakonec se vrátí do svojeho těla které ještě musí najít a probere se. Tuto knihu jsem četl a chci si ji znovu přečíst ale neznám autora ani název. Kdo ji znáte poraddě. Děkuji vita

Killingjoke
Killingjoke 20.10.2015 v 23:49

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Eumenida
Eumenida 21.10.2015 v 11:41

Killingjoke, taky jsem zagůglila a fakt to vypadá špatně. Všude vyprodáno. Kniha vyšla, neboj, nemáš přeludy, ale je prostě vyprodaná...
Našla jsem jeden kousek, ale ve slovenštině, pokud by to nevadilo:
http://sk.olejar.eu/isbn/8087124154/
http://nakup.24hod.sk/pd.aspx?p=149744
V češtině bohužel nic. Snad jedině dát dotaz na aukro, do různých bazarů, oslovit antikvariáty nebo tady na databázi knih.
Nebo se zkus poptat po knihkupectvích či vydavatelstvích, jestli nebude dotisk, blíží se vánoce, třeba se chytnou?

jitka5007
jitka5007 21.10.2015 v 12:43

Prosím, prosím, prosím! Poptávám knihu E. Tomáše Paměti mystika II. Je to velmi důležité. Moc děkuji. Jitka 775357867

kenedu
kenedu 21.10.2015 v 12:48

Myslim, że na webu nakup,24hod.sk je kniha v češtině, aspoň podle fotky obalu.

kenedu
kenedu 21.10.2015 v 12:55

Nechápu proč jitka5007 shání knihu Paměti mystika ll, když ji zde na bazaru sám prodává.

Text příspěvku byl upraven 21.10.15 v 12:58

notburga
notburga 21.10.2015 v 13:42

Když si přečtete komentář, je jasné, že se jen v bazaru špatně zorientovala. Stane se :)

Killingjoke
Killingjoke 21.10.2015 v 14:42

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

trevize
trevize 21.10.2015 v 15:10

Já bych byl s přidáváním opatrnější - že má kniha přidělene ISBN ještě neznamená že skutečně byla vytištěna - a není to první případ (už jsem se setkal nejmíň s jednou takovou kniíhou) - a nemá to ani národní knihovna takže předpokládám že je to minimálně druhý takový případ. Taky mě zaráží, že všichni udávají počet stran a cenu ale nikdo rozměr knihy a podobně - takže asi nikdo neměl tuto knihu v ruce. Ani pitaval ji neuvádí mezi vydanými tituly.

Text příspěvku byl upraven 21.10.15 v 15:10

jitka5007
jitka5007 21.10.2015 v 15:12

Dobrý den, děkuji za snahu, ale v obchodě http://nakup.24hod.sk/ jsem ji nenašla.:( Díky za další tipy.

Killingjoke
Killingjoke 21.10.2015 v 15:18

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

trevize
trevize 22.10.2015 v 09:53

Stark Bojuj nebo utíkej
Podle knihi.cz je to Nobody Runs Forever

Pokaždé, když Donald E. Westlake použije pseudonym Richard Stark, výsledkem je nesentimentální mistrovské dílo, které v současné literatuře nemá obdoby. Počínaje knihou Návrat (Comeback) až po nejnovější hit Útěk (Breakout), Starkův zločinecký antihrdina Parker krade a zabíjí, ale přesto si razí cestu k srdcím příznivců moderní černé detektivky. Tentokrát autor představuje hrdinu v příběhu s názvem Bojuj, nebo utíkej (Nobody Runs Forever). Úvodní stránky zavedou čtenáře na noční schůzku několika mužů, během níž je jeden z nich zavražděn. Parker opouští místo setkání i vraždy a zaplétá se do plánu, který slibuje spoustu peněz, ale i problémů.

Ale ani tady není zřejmé že by kdy vyšla

R.E.M.
R.E.M. 22.10.2015 v 13:37

To, že kniha chybí v databázi NK ještě neznamená, že nevyšla. Měla jsem v ruce 3 knihy, které v databázi nár. knihovny nejsou.

anet92
anet92 22.10.2015 v 15:15

Zdravím,
hledám knihu - beletrii, s genderovou tematikou, prošla jsem štítky, ale ty odkazují na naučnou literaturu. Nějaké nápady? Děkuji.

duncan3474
duncan3474 26.10.2015 v 16:50

Mam malu prosbu , ked som bol mladsi cital som knihu , ale nepamätam si nazov ani autora , skusim opisat , co si pamätam , mozno to niekto spozna.

Agent trosku naruseny z nejakeho dovodu nahana zenu ( tusim ma nieco s galeriou , majitelka , alebo tam robi) , skryje ju policia v hoteli , ale agent ju najde a zabije policiu , ale ona tusim ujde . Mam dojem ze jej zacne pomahat daky chlap a utekaju v noci v aute cez pust , potom je tam daco ze ten agent vyrastal na farme a vrazdil tam a na konci najdu v dakej stoke kopu mrtvol ktore zavrazdil ona a schovava ich tam.

sasena
sasena 26.10.2015 v 17:29

anet92 - nevím přesně, zda ten pojem správně chápu, ale podle mého mínění je to skoro všechna literatura starší 20 let. :-) Doporučuji Jih proti Severu, kde hlavní hrdinka stále naráží na nepochopení ze strany okolí, protože se odmítá chovat podle zažitých pravidel a neustále svou hezkou hlavinku trápí vyloženě mužskými záležitostmi. A to hlavně ve druhé části. Ale možná jsem vedle jak ta jedle. :-D



Vložit příspěvek