Požíračka mrtvol a jiné příšerné historky

Požíračka mrtvol a jiné příšerné historky https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35519/poziracka-mrtvol-a-jine-priserne-historky-35519.jpg 3 86 24

Krátké hororové historky, při kterých běhá mráz po zádech, jsou inspirované těmi nejúspěšnějšími příběhy, které si vypráví děti na letních táborech nebo na horách. Jsou o tom, co všechno se může stát, když se člověk nešťastnou náhodou připlete do cesty běsnícímu maniakovi, zavřou ho do mrazáku, omylem otevře rakev nebo se například ocitne o půlnoci v kostele. Knihu bohatě ilustrovala Helena Willisová. Pro čtenáře od 10 let (jen pro silné nátury).... celý text

Literatura světová Horory Povídky
Vydáno: , Albatros (ČR)

Tugga pa lik och andra hiskliga historier , 2003

simca9342
27.11.2023 5 z 5

" Z pravěku"
Krátké příběhy s nádechem hororové atmosféry. Rakev, krev, psychopat zavřený nechtíc v mrazáku.
Nedoporučuje se pro slabé povahy.

Hanina61
07.12.2022 4 z 5

Pro malé děti asi ne, ty by se mohly hodně bát, ale pro ty odrostlejší a babky jako já dokonalé, třebaže některé o maličko víc nebo o maličko méně... a některé, jako třeba "Žvýkačka", byly jako z nějakého gore hororu... Ilustrace Heleny Willis jsou přímo famózní... :-)

eliska2126
06.07.2022 5 z 5

Jako malá jsem na ni chodila do knihovny a byla na ní strašná čekačka a naprostým právem. Kniha je skvělá.

PetrCepek
21.01.2022 4 z 5

Kvalitativně velice nevyrovnané přiběhy, od vyloženě dětských povídaček až po opravdu hororové, vše doplněné zajímavě drsnými ilustracemi (žádná Zmatlíková :-). Takže jsme s čtyřletým vnukem něco doslovně přečetli, něco volně převyprávěli a něco podle obrázku raději společně vymysleli úplně jinak. Prima zábava na tři hodiny, kterou určitě za pár měsíců zopakujeme.

666Jitka
04.12.2020 3 z 5

Docela pěkně zpracované krátké strašidelné příběhy pro děti a mládež. Kniha je hezky provedená, plná "hororových" ilustrací. Kniha je takovou útlejší sestrou knihy Černá sanitka. Kniha poputuje do rukou mého synovce a myslím, že se mu bude líbit :-)

kuky921
13.03.2020 2 z 5

Něco na způsob Černé sanitky, ale moc mě to neuchvátilo.

lenkaabooks
01.11.2018 3 z 5

Určeno dětem od 10 let. No nevím, pro otrlejší děti ano, citlivější raději vynechat. Pár stránek krátkých strašidelných povídaček, některé se mi z dávné doby vybavily, někde jsem je zaslechla.

Eliška12
15.10.2018 3 z 5

Na horory se mi to docela dost líbilo . Příběhy byly krátké, ale děsivé a docela jsem se u nich bála :) Přečteno za chvilku , ale bohužel docela dost krátké . Moc se mi nelíbily některé horory a rozhodně nechápu jak to může být v četbě pro menší děti :( Jinak ale všem lidem , kteří mají rádi horory doporučuji .

chanahd
29.10.2017 odpad!

Kniha pro děti? To jako vážně? Knihu pro děti si představuji s jiným obsahem. A ne s popisem vnučky, co pojídá oko své babičky, s podřezaným psem zavěšeným nad vanou a s masovými vrahy olizujícími ruce.

kuba2006
03.08.2017 3 z 5

Nic moc

knihamouder
09.04.2017 2 z 5

Někdo vzal papír a sepsal na něj šílené duchovní a nadpřirozené historky, co jsme si vyprávěli jako děti. Dílko je od švédské autorky, nejspíš se tyhle příběhy ze záhrobí vypráví po celém světě. Hrozné blbosti tam čtenář najde, jako dítě jsem některým povídačkám věřila a umocňovala jimi svůj strach ze tmy. Jednou každý vyroste a tak mě tento titul již nerajcuje. Aspoň jsem si zavzpomínala na staré časy, jak jsme se navzájem s kamarády strašili povídačkami a vyvoláváním duchů a potom se klepali strachy, když jsme měli jít večer do sklepa nebo vynést odpadky do popelnice.
Název knihy sedí. Moje děti mají na takové čtení ještě dost a dost času, ale do budoucna bych jim takovou četbu nezakazovala. Jen bych byla připravena zodpovědět jim případné dotazy a vyvrátit ptákoviny, kterých je kniha přímo přeplněna.
A když se tak zamyslím, jak málo dnešní děti čtou, třeba by je i tyto příběhy motivovaly ke čtení, kdo ví...

anisek989
14.08.2016 3 z 5

Já tuhle knížku mam ráda, je to jedna z knih mýho dětství a někdy v těch 9-10 letech jsem z toho byla nadšená.

karolina5683
31.10.2015 3 z 5

Celkem fajn oddychovka, občas se mi i nějaká z povídek hodně líbila. Jinak je to vyloženě tupá sbírka ještě tupějších příběhů, pro zabití dlouhé chvíle. Nic víc, kvalitu a hlubší obsah zde rozhodně nehledejte - není tu.

SáraV.
19.03.2014 1 z 5

Snad jediná historka která se mi líbila, byla "Trojitá sebevražda". Ta to zachránila, jinak bych tuhle knížku zařadila do odpadu.

SabinaV.
19.03.2014 odpad!

Clairka: GENIÁLNÍ?! Příběhy nejsou ani strašidelné, ani vtipné.
Kniha je strašně krátká, ale to je asi dobře, jinak bych ji musela odložit a vím jistě, že bych se k ní už nevrátila.
Všem už asi došlo, co chci mým komentářem říct:
TOHLE JE NEJHORŠÍ KNIHA, JAKOU JSEM KDY ČETLA!!!

NikaV
19.03.2014 odpad!

Hloupé příběhy bez vtipu. Škoda papíru. A to mám ráda i hodně černý humor. Jsem upřímně ráda, že se kniha nelíbí i mým skoro jedenáctiletým dcerám.

Clairka
04.03.2014 5 z 5

prostě geniální !

Rachel
08.02.2014 4 z 5

Děti na táborech si vyprávějí často i mnohem příšernější věci a vyprávěli asi vždycky, stačí se zeptat babiček. :)
Grafická úprava je skvělá a dodává knížce humor. Dětem bych ji nezakazovala.

psokůň
02.01.2014 3 z 5

Bavilo mě to,aspoň jsem měla pár hororků pro moji kamarádku,která je miluje.Ale je to jako by jste opsali scénář Věřte Nevěřte a nic víc.

Rose18
28.09.2013 5 z 5

Moc pěkná knížečka s hororovými příběhy. Člověk se u toho zasměje a občas ho i mrazí v zádech.

strašidelné příběhy

Část díla

všech 34 částí díla

Autorovy knížky

Ulf Palmenfelt
švédská, 1950
2005  65%Požíračka mrtvol a jiné příšerné historky

Kniha Požíračka mrtvol a jiné příšerné historky je v