Knihy, ktoré ste čítali, ale nevyšli v českom ani slovenskom jazyku.


Nika_bk
Nika_bk 13.01.2018 v 14:55

Ahojte, ak tiež patríte medzi ľudí čítajúcich diela v angličtine, nemčine alebo v iných jazykoch a chcete sa podeliť o knihu, ktorá stojí za prečitania, budem rada ak sa pridáte.. malo by sa jednať hlavne o diela, ktoré momentálne nie sú u nás preložené... začala som čítať Chloe Benjamin The Immortalists

j.kostal
j.kostal 13.01.2018 v 23:07

Ahojky!
V angličtine nečítam často, keď už, tak buď dočítavam nejaký diel série, ktorí slovenskí či českí vydavatelia neplánujú vydať, alebo - ako teraz - som urobil výnimku, a prekúsavam sa nedávno ocenenou knižkou Sing, Unburied, Sing od Jesmyn Ward - je to rodinná dráma s prímesou magického realizmu, ale kým ju preložia v našich končinách, stojí za to skúsiť ju, hoci tvoj čitateľský vkus nepoznám... mám ju v elektronickej forme ako epub... Viac infošiek na nete istotne nájdeš...

RennyWest
RennyWest 14.01.2018 v 00:39

Jako odběratel OwlCrate mám příležitost si přečíst knížku v angličtině každý měsíc.
Rozhodně můžu doporučit: The Hearts We Sold od Emily Lloyd-Jones (romantika, která dojala i člověka, který romantiku nesnáší) a Before She Ignites od Jodi Meadows (zajímavé fantasy) nebo Wild Beauty od Anny-Marie McLemore (magický realismus).

Nika_bk
Nika_bk 14.01.2018 v 09:19

Ahojte ludia..super som rada, ze som niekoho nasla..ja citam v posdstate uplne vsetko..teraz ma chytilo aj fantasy..teda skorsabaa tahir uz zhanam od nej treti diel v anglictine lebo sa mi nechce cakat..urcite sa pozriem tie co ste odporucili..dakujem

j.kostal
j.kostal 14.01.2018 v 10:16

Nika_bk: Mno, na trojku - Reaper at the Gates od Tahir si budeš musieť počkať minimálne do 12 júna, skôr nevyjde v anglicky hovoriacich končinách...:D

Nika_bk
Nika_bk 14.01.2018 v 11:23

Aha áno, teraz som to našla...

Text příspěvku byl upraven 14.01.18 v 11:40


nokid
nokid 14.01.2018 v 15:27

Esperanto in the modern world (1982), Internationale Plansprachen (1985), Sexuelle Weltrekorde (1988), Strassenkindern in Deutschland

Text příspěvku byl upraven 15.01.18 v 11:44

PalkoPalko
PalkoPalko 15.01.2018 v 09:00

Tom Wolfe (ed.) - New Journalism (1973). Antologia vybranych novinarskych textov tzv. Novej zurnalistiky, ktora je akymsi mixom klasickych novinarskych postupov a umeleckej literatury.
Jednym z najznamejsich diel, kde bol predmetny styl vyuzity, je In Cold Blood od Trumana Capoteho, ktory vychadzal povodne v New Yorkeri od roku 1965, a ktoreho uryvok otvara spominanu knihu. Okrem editora su v antologii o.i. zastupeni aj nam znami Norman Mailer a Hunter S. Thompson.

alexvera
alexvera 15.01.2018 v 22:40

Golden Son + Morning Star od Pierce Browna - Red Rising sice česky vyšel, ale další díly evidentně nejsou v plánu. Škoda, autor píše čtivě a jako čtenář jsem se ani chvilku nenudila.

Brubac
Brubac 15.01.2018 v 22:54

Tim Mulgan: Ethics for a Broken World
Zemi postihla katastrofa a lidstvo přežívá v nepřízni přírodních sil a v permanentním nedostatku potravin, léků a dalších zdrojů. Formou filosofických přednášek či odborného pojednání představitele této společnosti, kdy je naše "opulentní" doba připomínána jako éra nezodpovědného plýtvání, luxusu a nadbytku, přináší autor ze "zhrouceného světa" pohled "zvenčí" na západní filosofii, která se patrně na vzniklé mizérii podílela, a činí příslušné závěry pro svou dobu. Nejedná se o postapo sci-fi román, jde spíše o populárně-naučnou knihu, i když psanou zvláštní a poutavou formou. Škoda, že zatím nevyšla v češtině. Autor je profesorem filosofie.

DádazPrahy
DádazPrahy 20.01.2018 v 16:58

Na pokračování čtu "Dublin 4" - soubor čtyř povídek od irské spisovatelky Maeve Binchy
Hrdinové jsou obyvatelé různých čtvrtí čtvrtého dublinského obvodu a je celkem logické, že knížka nebyla přeložena do češtiny - pokud neznáte prostředí Dublinu, (autorka zde uvádí názvy konkrétních ulic, obchodů atd.) asi Vám to moc neřekne. (asi jako by cizinec ne zcela pochopil poetiku povídek z různých částí Prahy 4). Zatím mě knížka baví.
Knížky Maeve Binchy v originále doporučuji i pro rozšíření slovní zásoby v angličtině, nedávno jsem v originále dočetla jinou knihu této autorky (viz můj komentář u knihy- český název je "Hložinka")

Text příspěvku byl upraven 20.01.18 v 17:00

Nika_bk
Nika_bk 09.03.2018 v 13:13

Mám dočítanú Blood and Sand od C.V.Wyk a celkom dobre...je to síce YA ale bavila ma...príbeh otrokyne a gladiátora v Rímskej republike a zrod Spartaka ako legendy (autorka urobila zo Spartaka ženu, to ma celkom pobavilo).



Vložit příspěvek