Jakou knihu byste doporučili? Vaše knižní tipy

DISKUZE » O knihách


fog
fog 28.10.2014 v 22:06

Zkus kouknout na stránky www.bibliohelp.cz
- knižní tipy pro různé tíživé životní situace.

Pejsánek
suupraa
suupraa 11.11.2014 v 09:39

Zdravím, zkuste se inspirovat nějakou již založenou diskuzí, třeba zde http://www.czporadna.cz/?qa=32406/podle-ceho-si-vybirate-knizky-nemyslim-vkladni&;show=32410#a32410

a myslím že Vám poradí i ke konkrétní knize :)

SpaceyProt
SpaceyProt 12.11.2014 v 18:31

Ahoj, snažím se najít nějakou knihu pro svojí slečnu, které je 23. Líbilo by se jí něco s nádechem erotiky. Prý kdyby ve Vášnivě vdově nebyl ten "přiblblej duch" tak by to byla skvělá kniha, takže scháním asi něco podobného, jen bez nějakých nadpřirozeností.
Líbili se jí knížky od Lanczové, Anna ze Zeleného domu a Pýcha a předsudek.

barbara4613
barbara4613 12.11.2014 v 21:32

Dobrý den, vánoce se blíží a čas dárků také. Hledám tedy něco pro svou maminku. Je ji 48 let. Knihy které hltala byly od Stieg Larsson. Všechny přečetla a byla nadšená. Dále se ji líbilo od Dana Browna: Ztracený symbol. Miluje i autora : Aghata Christie a další krimi spisovatele. Otázku na vás mám tedy, je špatný úsudek, že se ji bude líbit třeba: Egypťan Sinuhet: Patnáct knih ze života lékaře, Inferno, Zmizelá, Volání Kukačky či nějaké dílo od: Jo Nesbø a kdyby ne, tak jaký díl doručujete?
Myslela jsem že mám vybráno a to : Inferno, ale ty recenze? To nebyla dobra reflexe na knihu :(. Prosím porad tě, která kniha a nemusí být z mého seznamu vhodná. Mockrát děkuji za odpověď

R.E.M.
R.E.M. 13.11.2014 v 00:07

Uživatel svůj příspěvek odstranil.


Eleanor65
Eleanor65 13.11.2014 v 00:52

Pro barbara4613:
egypťan Sinuhet je skvělá kniha, Simone Berteautová-Edith Piaf,taky skvělý.

barbara4613
barbara4613 13.11.2014 v 07:25

Od Nory Roberts bych se bála...Píší k tomu, že to jsou romány pro ženy, ale mamka spíše detektivky. Děkuji však za typ. Egypťan Sinuhete...je tam nádech detektivky? Nečetla jsem to, jen sbírala skvělé ohlasy :). Četl někdo Inferno? Myslíte si, že tato kniha je nevhodná? Od Jo Nesbo: Jaké díla jsou skvělé? Ten poslední díl...četl někdo? Mamka od něj ještě nic nečetla, takže trochu pochyby, zda takto napsaná kniha ji zaujme, ale Nesbo, jak jsem se dočetla, vede v topce autorů.
Poslední: četl někdo: Volání Kukačky? Je to vhodné vůbec pro starší? Vím jen kdo to napsal...tak podle toho soudím....ale asi budu jako většina, která si spojí autora s Harrym a udělá si obrázek i o Volání Kukačky.

Azizi
Azizi 13.11.2014 v 08:15

Zo spomínaných som síce nečítala nič, ale chystám sa na Inferno aj Volanie kukučky.
Volanie Kukučky určite nemá nič spoločné s Harrym Potterom, pokiaľ viem, je to detektívka pre dospelých. Čítala som od JK Rowling Prázdne miesto a odlišnejšie od HP to už snáď byť ani nemohlo.
Na Inferno som nečítala žiadne recenzie, komentáre, dokonca ani anotáciu, chcem sa nechať prekvapiť. Ale inak som od Browna čítala všetky knihy a všetky sa mi veľmi páčili, aj keď je pravda, že Stratený symbol bol pre mňa asi tematicky najzaujímavejší. Preto ak si nie si istá Infernom, odporúčam aj Da Vinciho kód alebo Anjeli a démoni.

Text příspěvku byl upraven 13.11.14 v 08:17

Aiwa
Aiwa 13.11.2014 v 11:23

barbara4613: Stieg Larsson se mi líbil, u Agathy se chystám přečíst komplet dílo, takže bych se mohla trefit:-)
Mika Waltari – Egypťan Sinuhet je obecně oblíbená kniha, ale jedná se o historický román (myslím, že detektivní zápletku tam člověk nepotká)
Nesbo - pro začátečníky doporučuji knihu Sněhulák (mně se zdála nejlepší), případně Levhart; poslední dva díly (Přízrak a Policie) bych pro neznalé série nedoporučila, protože na sebe navazují a chce to vědět, co se stalo v předchozích dílech
Můj další oblíbenec je Jussi Adler-Olsen (série Oddělení Q – Carl Morck) – všichni, které znám, s ním byli zatím spokojeni, navíc se člověk i zasměje; Žena v kleci (prvotina, velmi doporučuji), Zabijáci (moc mi nesedlo), Vzkaz v láhvi, Složka 64 (obojí perfektní)
Možná by stálo za to, zkusit něco od Švédky jménem Åsa Larsson - teď čtu další díl a jsem spokojená (hlavní hrdinkou je žena-právnička)
ze severu mě napadá ještě: Kristina Ohlsson, Lars Kepler (ten mi moc neříká), Unni Lindell
Za sebe bych pro začátek doporučila buď Sněhuláka, nebo Ženu v kleci. Obojí dobře napsané a napínavé, nemohla jsem se odtrhnout :).

Text příspěvku byl upraven 13.11.14 v 11:40

Jaaahoda
Jaaahoda 13.11.2014 v 12:18

Doporučuji knihu Deštivý den od autora Jiřího Kostky. Fakt moc pěkné a čtivé. Dokonce to má i detektivní zápletku.

Eleanor65
Eleanor65 13.11.2014 v 13:35

ahoj, chci se zeptat na upíří, vlkodlačí a takové podobné knihy, poraďte, není mi 16, mám půl století za sebou a potřebuji něco oddechového a přitom čtivého. Začala jsem čist adrian lara půlnoční polibek, na další se chystám, znáte další čtivé autory? Díky Martina

Azizi
Azizi 13.11.2014 v 14:05

Eleanor65: Podobné knihy obvykle nečítam a keď aj, tak skôr v podobe, ktorú si asi nemala na mysli (Pratchett, Kulhánek)
Ale skús si prejsť túto diskusiu, možno ťa tam niečo zaujme :)
http://www.databazeknih.cz/diskuze/o-knihach-7/nejlepsi-knizky-o-upirech-d-214/str-1
Prípadne prejsť štítky:
http://www.databazeknih.cz/stitky/upiri-48
http://www.databazeknih.cz/stitky/vlkodlaci-185

perniik
perniik 13.11.2014 v 22:27

Ahoj,
potřeboval bych doporučit nějakou knihu pro mámu, tedy pro ženu ve středních letech. Naposledy četla Staříka, Prota a Hvězdy nám nepřály... všechny se jí líbily. Nějaké tipy?
Díky :)

honza6995
honza6995 02.12.2014 v 01:37

Pro milovníky AKCE a těch, kdož překousnou vulgarismy, je tady skvělá kniha od Štěpána Kopřivy ASFALT.
Vtáhne Vás to od začátku do konce :)=

Vercik
Vercik 02.12.2014 v 10:48

perniik: Jestli se líbil Stoletý stařík, tak zkus Analfabetku, která uměla počítat. Já jí poslouchám jako audioknihu a je dobrá a vtipná. Potom třeba Než jsem tě poznala, Dopis od tvé lásky. Pokud teda již nečetla. Nebo Projekt manželka - je to pěkná a vtipná romantická oddechovka. Nebo Poslední aristokratka - velice vtipná kniha.

Leonore11
Leonore11 24.12.2014 v 15:48

Tak jsem se rozhodla, že už toho bylo dost, že 8 let bez jediné knihy stačilo! Ale nějak nevím, kde pořádně začít - naposledy jsem četla jen dívčí romány a knihy pro děti :))) Přečetla jsem jich fakt hodně, kolem 200 knih do svých 17 let určitě. Ale od dob, kdy mám internet, jsem knihu nevzala do ruky. To chci právě změnit, jen nevím, kde začít - na kvalitu si rozhodně potrpím :) Kdybyste měli tipy a inspirace pro mě, tak budu moc ráda!

nightlybird
nightlybird 24.12.2014 v 23:11

Ročně vychází v ČR v průměru (podle údajů NK ČR) okolo 17000 titulů, z toho je více jak 1/4 beletrie, tady na DK je přes 200.000 knih. Je jasné, že radit při takovém objemu knih je docela problematické. Nechci být tak kategorický jako paní moserová, rozhodně bys ale měla alespoň upřesnit, kterému knižnímu žánru dáváš přednost, jistě by se sešla spousta tipů. Další možnost je porozhlédnout se tady po diskuzích, případně po seznamech, možná by to mohl být také zdroj inspirace.
No a mimo jiné můžeš vyzkoušet odkaz, který mi před časem poslala Dell, mně osobně se to docela líbilo (a podle reakcí nejen mně) : http://www.tisicknih.cz/
Snad ti něco z řečeného bude k užitku.

Text příspěvku byl upraven 24.12.14 v 23:13

pajonek
pajonek 25.12.2014 v 15:08

Leonore11 - je to přesně tak jak napsala paní Moserová - s tou restaurací má pravdu - viz příklad -
Chlapík si dá večeři v restauraci. Když mu jí číšník přinese, kroutí hlavou, kulí oči...a říká : Co to je? listí, žaludy, bukvice, jehličí....
Číšník mu odpoví : Pane, objednal jste si na večeři Tajemství Rumcajsovy kapsy....
...přesně tak je to s těmi "objednanými - doporučenými" knihami pro tebe .... návrhy se třeba posypou, jenže každý pes, jiná ves.....

Leonore11
Leonore11 25.12.2014 v 15:16

Hmm, chtěla jsem nějaké tipy od kohokoliv, protože si to zkusím, přečtu - nebude mě to bavit, tak zkusím další - fakt jsem četla jen dětské knížky a dívčí romány. Neznám úplně svůj styl, který bych upřednostňovala nad nějaký další. Ráda se nechávám inspirovat - i u filmů to tak mám, někdo mi něco doporučí, kouknu na to. Asi jsem divná, ale prostě to tak mám. Každopádně díky za reakci. Něco si z toho vezmu;)

pajonek
Leonore11
Leonore11 25.12.2014 v 15:49

Děkuji pajonek :)

Dudu
Dudu 25.12.2014 v 15:58

Možná existuje nějaká univezální kniha, která by byla takovým odrazovým můstkem pro přechod z dívčích románů. Ale nic mě zatím nenapadá.
Pajonku, skvělý vtípek. Tak to v životě chodí- jak nemáš trochu představu o tom co chceš, tak budeš žvýkat Tajemství Rumcajsovy kapsy :-)

Text příspěvku byl upraven 25.12.14 v 15:59

eraserhead
eraserhead 25.12.2014 v 17:07

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

xeroxy
xeroxy 25.12.2014 v 22:00

Ahoj, zkus treba napsat, co se ti libilo v posledni dobe za filmy, z toho by se mohl odhadnout zanr :) a pak treba neco doporucit...



Vložit příspěvek