Jakou knihu byste doporučili? Vaše knižní tipy


Nikoleta'
Nikoleta' 23.08.2011 v 16:05

Chci se vás zeptat na nějakou dobrou knihu. Prosím žádnou romantiku, životopisy, sci-fi, ani fantasy. Chci něco napínavé a akční..

sam198
sam198 23.08.2011 v 19:28

Pro tvůj věk se opravdu těžko něco hledá, respektive já se v tom už vůbec neorientuju. Nevím jestli je dobrej čas na Christie nebo na Kinga, navíc King je myslím většinou fantasy. Zkus projet žebříček, tam chybu neuděláš.

Dell
Dell 23.08.2011 v 21:17

Hobit se sice řadí mezi fantasy, ale je i napínavý a akční a líbil se mi, i když nejsem zrovna milovník tohoto žánru.

Mayanea
Mayanea 23.08.2011 v 21:29

Mesiáš od Borise Starlinga by tě dějově mohl zaujmout, sama jsem ještě nečetla, ale pár kamarádů ano a bylo mi to doporučeno, prý je to dost dobrý thriller.
Jestli ti nevadí doktoři, tak doporučuju lékařské prostředí, tam se kolikrát dějou věci, že jeden nestačí zírat. Moc je nečtu, ale když už, tak Robina Cooka.
Napínavé povídky jsou i v knize Nokturna od Johna Connollyho, ale občas je tam trošičku cítit fantasy.
V akčnosti ti asi moc neporadím, protože všechno akční co znám, je většinou science fiction. Takové míň fantaskní a napínavé (i když trochu sci-fi) pro mě bylo Metro 2033 a dobře by se ti možná četlo i něco od bratří Strugackých....
Jedna věc je někomu něco nadhodit, ale věcí druhou je si správně vybrat, tak ti držím palce, ať si vybereš tu pravou knížku. :-)

Minas
Minas 23.08.2011 v 22:10

Když už tady padly thrillery, doporučil bych knihy od Morrella, třeba knihu Pátá profese, akční román o tělesném strážci nebo hororověji laděný Totem. Pokud by ti nebyla válečná tématika proti srsti, tak napsal i trilogii o Rambovi.

A kdybys měla chuť na politický thriller, mohu doporučit Ludluma - Hádův faktor, Projekt Kassandra, Bournův mýtus

Dell
Dell 23.08.2011 v 22:48

Nevím, ale Mesiáš podle mě není pro třináctileté úplně nejlepší volba, i když jsem taky v té době četla leccos. A to nepíšu proto, že mě tato kniha vůbec nezaujala a odložila jsem ji jako jednu z mála v životě po pár stránkách. Myslím, že tento žánr a hlavně styl je trošku pro vyšší věk.


Mayanea
Mayanea 23.08.2011 v 23:34

Tak to je koneckonců na samotné čtenářce, jestli se na to cítí nebo ne. Jenom mi to zapadlo do toho, co od knížky čeká. Přemýšlím, co jsem tři roky zpátky četla já... poprvé jsem četla něco od Kinga, pak Hlavu XXII, Farmu zvířat a jinak spoustu fantasy, tak to se mi pak těžko radí. :-)

Lusa
Lusa 23.08.2011 v 23:58

Mě napadlo Spiknutí 365, já to nečetla, ale má to docela dobré hodnocení tady na databázi.

Ječmínek
Ječmínek 24.08.2011 v 12:17

Ponorka - Scortia+Robinson, Večerní zprávy - A. Hailey, Mstitel - F. Forsyth, Šest dnů Kondora - J. Grady, Mayday - T. Block.

pil
pil 24.08.2011 v 13:53

především Pravidla českého pravopisu za tu hrubku v otázce..

Nikoleta'
Nikoleta' 24.08.2011 v 14:23

pil: od příštího roku se opět pylně věnuju tomu slovenskému..

knedlik
knedlik 24.08.2011 v 14:50

tak tak... pravidla.

oldshatterhand
oldshatterhand 05.09.2011 v 15:56

Znám jednu knihu která není příliš fantazi a každý rok nadchne mnoho čtenářů kteří poté ani nejsou schopni nic jiného přečíst a schánějí se po dalších dílech. Je velice akční a dobrodružná. Knížka o které mluvím se jmenuje Vinnetou od Karla Maye. Určitě si ji přečti.

Charlie Esprit
Charlie Esprit 06.09.2011 v 22:18

Chris Mooney - Pohřešovaná :)

verbula
verbula 11.09.2011 v 00:36

Zkus Vl.Vondrušku: Fiorella a záhada mrtvého netopýra a Fiorella a Bratrstvo křišťálu nebo R.Dahla: Čarodejnice nebo Matylda.

Mišulenka
Mišulenka 05.12.2012 v 10:51

Ahojky,

potřebovala bych poradit ohledně knihy pro mého 14ti letého švagra. Je to typický puberťák, kterého baví smažit WOWko a podobné hry. Teď dočítá ságu Hraničářův učeň, či jak se to jmenuje, a rádi bychom mu s manželem pořídili nějakou pěknou fantasy knihu v češtině, protože studuje v angličtině na Prague British School, v originále si dokáže přečíst téměř všechno, ale češtinu strašně fláká a my bychom pro něj zrovna něco pěkného českého chtěli :) A taky hlavně maminka :D
Ptám se na tipy proto, že sama nevím, co vybrat pro tento věk. Osobně si nemyslím, že je to typ, který se k jedné knize vrátí podruhé, tudíž bych mu třeba Pratchetta a jemu podobné dala/půjčila až později :)

Budu vděčná za jakékoliv nápady :)

Azizi
Azizi 05.12.2012 v 11:54

Ahoj, skús pozrieť zoznam fantasy kníh, ktoré som spomínala tu:
http://www.databazeknih.cz/diskuze/diskuze-o-knihach-7/poradte-mi-75/str-4
A Tolkien? Mňa síce moc nezaujal, ale jeho by možno hej.
A ešte pozerám, že mi v tom zozname chýba Douglas Adams...
Inak ja som Pratchetta prvý krát čítala asi ako 10 ročná a musím povedať, že vtedy ma aj najviac bavil :)
A Roalda Dahla zbožňujem tiež, i keď tie knihy (nemyslím teraz poviedky) sú možno pre mladšie deti, ale niektoré sú perfektné, napríklad Čarodejnice.

Text příspěvku byl upraven 05.12.12 v 12:25

elfos
elfos 05.12.2012 v 15:46

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

_Berry_
_Berry_ 05.12.2012 v 17:21

Pokud má v oblibě World of Warcraft, pak by snad byla vhodná nějaká kniha situovaná právě do tohoto fantasy světa.

Captain
Captain 05.12.2012 v 17:41

Je to komiks, česky je to ale taky ;)

http://www.databazeknih.cz/knihy/world-of-warcraft-ashbringer-122569

kurcatovium
kurcatovium 05.12.2012 v 18:09

Jednoznačně bych doporučil Feista a jeho Trhlinové války. Stačí přečíst v podstatě první dvě knihy (Mág - Učedník, Mág - Mistr), zbylé dvě (Stříbrný trn, Zlo v Sethanonu) pak spíše vysvětlují následující události a osudy.

stm01
stm01 06.12.2012 v 11:51

Mohal by to být i série "Koniáš" od Miroslava Žambocha.Sám jsem nečetl,ale chystám se. :)

Dawe4
Dawe4 21.01.2013 v 10:31

Zdravím, za poslední dobu jsem přečetl až moc detektivek a mám teď chuť na nějakou lehčí četbu nebo asi bych to spíše napsal o komedii. Prostě knihu u které se zasměju. Nejlépe u každé kapitoly. :-) Díky za tipy dopředu.

Mako123123
Mako123123 21.01.2013 v 11:03

toto sa mi presne stalo pred nedávnom... po Connelyovkách som mal chuť na chvíľu si dať pauzu a začal som čítať Stopárov sprievodca galaxiou, a aj jeho pokračovania je to celkom dobré... :D

Text příspěvku byl upraven 21.01.13 v 11:06

eraserhead
eraserhead 21.01.2013 v 12:35

Uživatel svůj příspěvek odstranil.



Vložit příspěvek