Jak se dělají knihy

DISKUZE » O knihách


Arya26
Arya26 23.06.2015 v 19:53

Přemýšleli jste někdy o tom jak vůbec taková kniha vznikne? Nedávno jsem nad tím přemýšlela a našla jsem na internetu zajímavé video ,které by měl každý správný knihožrout jako jsem já vidět :) .
https://www.stream.cz/jak-se-co-dela/61331-jak-se-co-dela-knihy

woodward
woodward 24.06.2015 v 17:12

No jo, ale kde máte v tom videu myšlenku, autora, případně překladatele, redaktora, korektora. ilustrátora, grafika... víte, co to dá práce a kolik lidí se musí na tom podílet, než se ten pán z tiskárny může začít producírovat před kamerou?
A ti, kdo psali a opisovali knihy před Guttenbergem (případně před vynálezem knihtisku v Číně) si taky pěkně mákli - on ten ďábel není zas takovej dobrák, aby pomáhal každému, kdo ho zavolá.

Arya26
Arya26 24.06.2015 v 18:59

Máš pravdu. S knížkami je práce jak na kostele.

Janadvorackova
Janadvorackova 21.07.2019 v 21:25

Jé, to video mi připomnělo asi patnáct let brigády v tiskárně. Máma tam dělala oficiálně, já jako pomocné "cosi" sem tam. Prošly jsme si vším, takže zatímco ona to uměla, já to očumovala. Ale strašlivě mě to bavilo. Taková práce pro mě měla smysl. Viděla jsem, jak vzniká celá knížka. Měla jsem ráda i smrad z lepidla, prach od řezačky, do krve popraskané ruce (hlavně dlaně) od ručního snášení, když nebyl stroj. A super bylo, když jsem se několikrát za sebou řízla papírem pod nehet.
Třísky z palet v zadku, když si o sváče nebylo kam sednout, jůůů - nostalgie.



Vložit příspěvek