Čtete? A co čtete, když jsou knihovny zavřené?


R.E.M.
R.E.M. 31.10.2020 v 15:37

Peršanka: Nemám čtečku, pokud už se rozhodnu pro e-knihu, čtu v mobilu. V mé aplikaci čtečka je možnost různých vzhledů podkladu a písma, jasnosti stránky. Při dobrém nastavení jde o přívětivé čtení, vstřícné pro oči.


Toto by se vám nelíbilo?

https://pozitivni-zpravy.cz/prazska-knihovna-prichazi-s-novinkou-online-clenstvi-zdarma-pro-vsechny/?utm_source=www.seznam.cz&;utm_medium=denni-tisk

Knihovna v Praze nabízí zdarma online členství, k dispozici tisíce e-knih.

Text příspěvku byl upraven 31.10.20 v 15:52

alexLytton
alexLytton 31.10.2020 v 15:48

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Peršanka
Peršanka 31.10.2020 v 16:29

R.E.M.: díky za tip, členkou MK Praha jsem, to musím prozkoumat :)
alex Lytton: souhlasím se zhýčkaností celoživotního čtenáře, to je přesně moje diagnóza a prokletí; na nedostatek koncentrace jsem se ptala těch, kteří ji zmínili výše, třeba někdo odpoví. Noale proti nudě je výborné vzít si do dočasné péče kotě z útulku. Hned je život pestřejší :))

mistrikova
mistrikova 31.10.2020 v 18:46

Přidám se k dalším čtenářkám, které mají nasyslené nepřečtené knihy v knihovně v řádu několik desítek, potom něco jsem si stáhla do mobilu tady z Databáze, takže do městské knihovny chodím jen sporadicky. Takže spíše si najít čas na čtení, protože jako lékařka pracující v covidáriu a se vzrůstajícím počtem nakažených kolegů/ kolegyň, mi přibývají služby a příslužby. Navíc ještě každý týden mám online výuku italštiny na skypu, protože člověk by měl mít možnost přijít na jiné myšlenky... A doufám, že se třeba příští rok zase podívám do své milované Itálie. A tak tíhnu k tomuto jazyku i k literatuře. V neposlední řadě ještě domácí práce a péče o papouška, který také potřebuje pozornost. Ale čtení je jedna z činností, ke které se uchyluji v dnešní době nejvíce. Nyní dočítám knihu Mramor a plátno a velmi doporučuji.

encyklopedie
encyklopedie 31.10.2020 v 22:57

mistrikova ...děkuji za připomenutí knihy Mramor a plátno, mám ji snad víc jak dva roky ve čtečce ....a nějak jsem na ni mezi těmi tisíci knihami co tam mám zapoměl.....už je na povrchu!
Vše co se týká Leonarda má u mne prioritu --Buonarroti je v mém zájmu jen o kousíček dál...
skvělé!

Marthas
Marthas 01.11.2020 v 01:30

To Peršanka: Ano, důvodů proč se člověk nesoustředí může být spousta. K vámi zmiňovaným přidám deprese, různé dysfunkce jako dyslexie a jiné, ADHD, co z toho je to u mne sama nevím, možná všechno, možná nic. Navíc týká se to pouze znovučtení. Kotě mám resp už 2 a půl roku starou kočku.
To gladya a encyklopedie: Pak tedy celková nechuť ke čtečkám, neschopnost si vybrat tu pravou. Nelibé nesení, že při půjčení knihy v knihovně přes e-reading, tak je čas pouze měsíc a je to omezeno. Technický antitalent.


Peršanka
Peršanka 01.11.2020 v 08:59

alexLytton: omlouvám se za poznámku o koncentraci, neb jste byl první, kdo reagoval na mou otázku, plus po krátké inspekci zařazuji Opskurno do seznamu slibných titulů, díky.

alexLytton
alexLytton 01.11.2020 v 09:19

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

newtory
newtory 02.11.2020 v 01:08

Mám doma toľko neprečítaných kníh, že môže prísť aj čierny mor. Kým ich všetky prečítam, môžem znova začať čítať tie, ktoré už mám prečítané. Keby bolo naozaj zle, mám kamaráta, ktorý má minimálne takú veľkú knižnicu ako ja a v nej mnoho kníh, ktoré sa u mňa nenájdu.
Okrem toho jestvuje kniha s ktorou človek vystačí aj "navždy" : Tóra.

keri.H
keri.H 02.11.2020 v 12:58

Při probírání své knihovny jsem zjistila, že mám více nepřečtených knih, než jsem si původně myslela, takže mám co číst.
A kdybych neměla, klidně bych se znovu pustila do knih od A. Christie nebo McBaina, ráda si jejich knihy po pár letech přečtu znovu. :)

majík1
majík1 02.11.2020 v 14:56

Mám nakoupeno hodně knih tady z Bazaru, takže mám co číst:)

Adhara
Adhara 03.11.2020 v 18:28

Mám čo čítať, len nemám kedy čítať. Nerozumiem ľuďom, čo sa počas karantény nudia. Ja stále neviem, kde skôr skočiť.

woodward
woodward 20.12.2020 v 20:29

Peršanka: mám knihy, které se dají číst opakovaně - což činím, v některých případech už několik desetiletí. A kromě toho mám naditou čtečku. No, a když je nejhůř, tak objednám další knihy - i když s tím se teď musím držet trochu zpátky, dokud si nepořídím další knihovnu. Ale e-knihy se vejdou vždycky.

petulik330
petulik330 06.03.2021 v 08:08

Stahuji si knihy do e- čtečky, tak máš pořád co číst.

Lovehorses365
Lovehorses365 19.02.2024 v 19:08

Čtu knihy které mám doma, pořád dokola a když už jsem opravdu zničená, stahuju....
Ale to se stalo zatím jen dvakrát za můj život....
Naštěstí...



Vložit příspěvek