Co plánujete přečíst v roce 2015?


Sali88
Sali88 21.01.2015 v 23:09

Plánujete si dopředu kolik knih, nebo jaké knihy byste chtěli v následujícím roce přečíst? Máte daný počet, nebo prostě kolik přečtete tolik přečtete? Já třeba počet daný nemám, ale ráda bych ted dočetla zbývající díly Písně ledu a ohně, Všechny díly upířích deníků, Eragona, knížky co mám doma, a ještě jsem je nečetla, a dál to se uvidí. :) a ještě Atlas mraků

Atuin
Atuin 22.01.2015 v 09:30

Většinou ne, poněvadž nejsem schopna a nyní an ochotna se toho přesně držet. Většinou se k té či oné knížce stejně dostanu a za léta a léta čtení jsem poznala, že je nejlepší když ruku vede náhoda. Náhoda dokáže tisíckrát odměnit. Důležité je nálada a coj á vím jakou knihu bude moje dušička potřebovat za měsíc nebo dva.:-)

Alisce
Alisce 22.01.2015 v 09:45

Já mám tady seznam chci si přečíst, který stále doplňuji, ale moc nedodržuji. Vždy si půjčím nějakou knihu ze seznamu, ale k tomu čtu další, které se mi dostanou do roky náhodou nebo si nějakou koupím. Nedávám si ani žádný limit knih, které musím přečíst apod. Přijde mi to moc nucené. Atlas mraků je zajímavý.. :-)

Sali88
Sali88 22.01.2015 v 11:52

Atuin: já mam těch několik, který bych chtěla přečíst ted, ale třeba 2.díl Písně jsem dočetla u přítele, a 3.díl jsem tam neměla, tak jsem začala číst jinou, a až jí dočtu tak navážu zase na Píseň. Ale s náladou je to pravda, kolikrát jdu od knihovny pro konkrétní knížku a vidím tam i jinou, která se mi v tu chvíli chce přečíst víc, tak si ji přečtu a a až po ní tu, pro kterou jsem přímo šla :)

Sali88
Sali88 22.01.2015 v 11:54

Alisce: viděla jsem minulý týden film, a ráda bych si přečetla knihu co nejdřív, protože z ní to asi líp pochopím :)

Lector
Lector 22.01.2015 v 12:20

Uživatel svůj příspěvek odstranil.


Atuin
Atuin 22.01.2015 v 13:07

Sali88: Přečíst " právě teď" tak tomu rozumím,to není plánování. A u sérií je to něco jiného, tam rozumím taktéž,ale často se stane že člověk prostě po něčem sáhne a to i ve vlastní knihovně a přečte a odhodí ho to jinam

Azizi
Azizi 22.01.2015 v 23:50

Nemám daný počet kníh za rok, jednoducho čítam keď mám náladu a čas. Vyberám si knižky zo zoznamu Chystám se číst, ale v poslednej si spisujem aj 10 kníh, ktoré plánujem prečítať si najbližšie. Čisto z dôvodu, že viem, na čo všetko sa môžem tešiť najbližšie :) No a zapojila som sa aj do Čitateľskej výzvy 2015 http://www.databazeknih.cz/blog/ctenarska-vyzva-2015-2991 A to takým spôsobom, že k prečítaným knihám priraďujem jednotlivé kritériá odtiaľ. A baví ma to :)

Attia
Attia 24.01.2015 v 23:20

Ráda bych se dostala nad hranici 80 knih. Ale jinak žádný plán nemám, čtu, co mi přijde do ruky. Ráda bych ovšem přečetla to, co mám doma nakoupeno (pořád dávám přednost knihám z knihovny, protože je musím vrátit a pak zanedbávám ty své) a taky se plánuji pustit do re-readingu Kronik světkraje a ráda bych přečetla kompletně celou sérii Cherub. A pak si taky brousím zuby na nějaké knižní novinky...

Sali88
Sali88 25.01.2015 v 10:43

Attia: taky to tak mam, že mam doma nakoupený knížky, ale když mam něco z knihovny, tk dám přednost těm, protože ty doma budu mít doma pořád, a nemusím je vracet :D

pavlinda
pavlinda 25.01.2015 v 12:51

Lector
Mám stejný názor-lépe bych ho nenapsala:-)

Attia
Attia 25.01.2015 v 15:01

Sali88: Máš naprostou pravdu. Jenomže když pak mám tu knížku doma už více jak půl roku, tak to už je celkem záhodno se do ní pustit :D

Sali88
Sali88 25.01.2015 v 16:25

Attia: to si taky říkam, já třeba některou co mam doma si přečtu, ale pak se zase objeví jiná, a ty doma musejí čekat :D ale mam je na letošní rok v plánu přečíst, dojdu si do knihovny jen pro ten Atlas mraků, až na mě přijde řada v rezervacích a vrhnu se na ně :D teď mam taky rozečtenou knížku, kterou jsem si kupovala :)

Arya26
Arya26 25.01.2015 v 17:32

Nevím? Čtu vždy podle nálady a času někdy zkrátka čtu jak o život a jindy dva měsíce po knize nesáhnu.Ale vedu si takzvaný ,,wish list´´ (viděla jsem to na jednom blogu a tak jsem se inspirovala) kde si zapisuju knihy co mě názvem nebo něčím zaujaly a potom je čtu.

Attia
Attia 25.01.2015 v 20:16

Sali88: Nechci tu moc spamovat (ale je to přece diskuze, takže...) Já jen, že naprosto souhlasím a že Atlas mraků si určitě přečti, protože je to skvělá kniha. A pak se hned koukni na film, získáš lepší souvislosti. A nebo nejdřív film a pak kniha, tak jsem to udělala já a myslím, že to je nejlepší postup.

Sali88
Sali88 26.01.2015 v 16:07

Attia : film jsem viděla asi před dvěma týdny, proto jsem si hned rezervovala knížku, abych to líp pochopila :)

Attia
Attia 26.01.2015 v 17:06

Sali88: Já jsem samotný film také tolik nepochopila. Až když jsem si pak přečetla knížku, všechno mi bylo hned jasnější. :)

Sali88
Sali88 26.01.2015 v 17:09

Jsem na to zvědavá :)

lugh
lugh 27.01.2015 v 12:43

Na původní otázku tedy odpovídám : Knihy. :)
V roce 2015 plánuji přečíst co nejvíce knih. Jaké, to ukáže postupně čas. Snad bude víc a nebo alespoň stejně času na čtení jako loni.

Alix
Alix 31.01.2015 v 00:08

Nikdy mne nenapadlo "plánovat" si, kolik knih přečtu. To mne opravdu nikdy nenapadlo. Prostě tolik, kolik budu chtít.....

mimamo_cz
mimamo_cz 31.01.2015 v 09:36

Plánovat si, co chci v budoucím roce přečíst je a priori blbost, byť to dělám každý rok a pravidelně mi to nevychází. Předloni jsem chtěl číst současnou (tj. 2013) literaturu, vyšel mi z toho rok fantasy. Vloni jsem chtěl dočíst rozečtené fantasy série, vyšel mi z toho rok detektivky a současné české literatury (Hájíček, Tučková a spol.). Letos jsem chtěl v loňském trendu pokračovat, mám za sebou ovšem oba Burtony, rozečtené Stalinovy krávy a nedávno jsem otevřel Eragona. Nalajnovat se to holt nedá, rád se ovšem nechávám překvapit.

Majča Mishix
Majča Mishix 25.02.2015 v 19:12

Plánuji si přečíst knihu od Jany Maternové, která se jmenuje Jeden život, jedna šance?, je skvělá a moc se na ni těším!!!



Vložit příspěvek