Co je to za knihu - IV

DISKUZE » O knihách


MarieAnnaSarah
MarieAnnaSarah 14.12.2013 v 13:20

Tento příběh pro děti napsal spisovatel, který je mistrem naprosto odlišného žánru.

Lensiiee
Lensiiee 14.12.2013 v 17:26

Je to Jo Nesbo a Doktor Proktor. Který konkrétně nevím a proto přenechám doplnění někomu jinému.

MarieAnnaSarah
MarieAnnaSarah 14.12.2013 v 18:58

Lensiiee, ukázka nebyla moc návodná, takže doplním já - Doktor Proktor a prdící přášek. Máš slovo a vítej, už jsem tě tu dlouho nepotkala :)

Lensiiee
Lensiiee 14.12.2013 v 19:31

Děkuji MAS, ale já jsem tu asi jen na skok, aby se jste na mě nezapomněli :-D

Každej druhej den slyším, jak paní Celia ve svým pokoji telefonuje všem těm paničkám. Benefice byla před třema tejdnama a ona se už připravuje na tu příští. S panem Johnnym tam nebyli, jinak bych o tom určitě slyšela.
Letos jsem na plese nedělala, poprvé za deset let. Jsou to sice dobrý peníze, ale já nechtěla riskovat setkání s paní Hilly.

MarieAnnaSarah
MarieAnnaSarah 14.12.2013 v 19:34

Nezapomněli :) A na tuto knihu též nezapomenu, byla to krása ji číst. Ale přenechám hádáním jiným, jdu dělat cukroví :D

MarieAnnaSarah
MarieAnnaSarah 16.12.2013 v 17:28

Ticho po pěšině a já už mám upečeno :) Takže Černobílý svět - Kathryn Stockett


Lensiiee
Lensiiee 16.12.2013 v 22:36

Máš velkou pochvalu! Za upečené cukroví i za uhodnutou hádanku :-)

MarieAnnaSarah
MarieAnnaSarah 16.12.2013 v 22:52

Děkuji :)

„Vždycky když dostaneš chuť někoho kritizovat,“ řekl mi, „vzpomeň si, že všichni lidé na tomhle světě neměli takové výhody jako ty.“ Víc neřekl, ale byli jsme k sobě vždycky jistým zdrženlivým způsobem neobyčejně sdílní a já pochopil, že měl na mysli daleko víc. Proto také bývám zdrženlivý v úsudcích; ten zvyk mi otevřel mnoho podivuhodných povah a učinil mě rovněž obětí hezké řádky notorických otravu. Vyskytne-li se totiž podobná vlastnost u někoho normálního, abnormální mysl ji rychle objeví a přimkne se k ní, a tak se stalo, že jsem byl na univerzitě neprávem obžalován z politikaření, protože jsem byl zasvěcen do tajných bolů neznámých výstředních lidí. Většinu těch důvěrností jsem nevyhledával – často jsem předstíral spánek, zaměstnání nebo nepřátelskou lhostejnost, když jsem podle nějakého neklamného znaku zjistil, že důvěrné sdělení je na obzoru, neboť důvěrná sdělení mladých mužů, nebo alespoň způsob, jakým je vyjadřují, mají obvykle sklon k plagiátorství a brzdí je zřejmá vnitřní cenzura. Být zdrženlivý v úsudcích vyžaduje nekonečné naděje. Pořád se ještě trochu bojím, že o něco přijdu, zapomenu-li – jak otec snobsky poznamenal a já snobsky opakuji – že smysl pro základní pravidla slušnosti je novorozeňatům rozdělován nerovnoměrně.

Text příspěvku byl upraven 16.12.13 v 22:52

MarieAnnaSarah
MarieAnnaSarah 17.12.2013 v 08:17

Nic? Překvapivé, když se jedná o první věty románu, který četlo 676 uživatelů.

evelinaevelina
evelinaevelina 17.12.2013 v 12:15

Že by sám pan Fitzgerald a jeho Velký Gatsby?

MarieAnnaSarah
MarieAnnaSarah 17.12.2013 v 14:17

Ano, ten to byl :) Předávám slovo, Evelíno :)

evelinaevelina
evelinaevelina 17.12.2013 v 16:21

Za mou správnou odpověď může náhoda - právě včera jsem přispívala do vlákna o prvních větách knih, tak jsem si trochu víc zalistovala v knihovně.

Zkusím to, co právě čtu (zkontroluji, že jsem to vymazala z profilu):
KUKULÍN: Nene, příteli, jen ho nechte! Ten mládenec se mi líbí, opravdu se mi líbí. Z našich škol vychází dobrá nová směna. (K Šéfredaktorovi tiše) Berete k novinám kdekoho a jsou z toho jen potíže. (Nahlas) Jste důkladný, mladíku, s tím se můžete dostat vysoko.
ŠÉFREDAKTOR: Taky mu to říkám.
ČERVÍČEK: Snažím se.
KUKULÍN: Chcete-li na vlastní oči vidět, jak se řídí zemská poloosa, rád vám to předvedu, můžete toho využít v závěru článku.

MarieAnnaSarah
MarieAnnaSarah 17.12.2013 v 16:23

Evelino, já jsem to měla opačně, na základě této ukázky jsem narazila na stránku o prvních větách a nakonec na diskuzi zde :)

evelinaevelina
evelinaevelina 17.12.2013 v 20:31

Nikdo nic? Nebo jsem se netrefila do správného soudku příznivců tohoto vlákna?
Nápověda: autor je našinec a po sametové revoluci zastával i nějaké to místečko ve vládě.

MarieAnnaSarah
MarieAnnaSarah 28.12.2013 v 14:41

Nikdo nic, tak to zkusím já :) Král Vávra Milana Uhdeho?

evelinaevelina
evelinaevelina 14.02.2014 v 19:35

Správně!
Omlouvám se za zdržení (Zapomněla jsem si vlákno uložit do oblíbených na upozornění, a protože se déle nikdo neozýval, tak má pozornost polevila...:-)

MarieAnnaSarah
MarieAnnaSarah 14.02.2014 v 19:41

Nic se neděje :) Tak já zůstanu u divadelních her, tato je velmi slavná, snad tu nebude moc dlouho .)

JIŘÍ: Jak Došlo k Svatbě. Tak k svatbě došlo takhle. Jednoho dne se myška nafoukla, přiběhla k blonďáčkovi, vystrčila bříško a řekla: Jen se na mě podívej!
DRAHUNKA(vstane...je bílá jako stěna): Mně...se to nelíbí!
NICK (Jiřímu): Přestaňte!
JIŘÍ: Jen se na mě podívej...jsem celá nafouklá. ,,To je nadělení", řekl blonďáček...
DRAHUNKA (jakoby z dálky):...a tak byla svatba...
JIŘÍ:... a tak byla svatba...
DRAHUNKA:...a pak...
JIŘÍ:...a pak...
DRAHUNKA (hystericky): CO? A pak CO?
NICK: NE! NE!
JIŘÍ: (jako k dítěti): A pak bříško zmizelo jako kouzlem...pfff!

hvezdice3
hvezdice3 15.02.2014 v 13:47

Kdo se bojí Virginie Woolfove - Edward Franklin Albee?

MarieAnnaSarah
MarieAnnaSarah 15.02.2014 v 14:00

Přesně tak :)

hvezdice3
hvezdice3 15.02.2014 v 16:34

Já jsem například nikdy netvrdil tu pitomost o žraloku a o stativu fotografického aparátu, ale dovedete si představit, jak by vám bylo, kdyby se nejkrásnější dívčí ústa, jaká jste kdy viděl, maličko prohnula k pochybovačnému úšklebku a řekla: "Vy a žralok?" Je jistě pochopitelné, jestliže některá má rozhodnutí nesla pečeť přání, abych jednoho dne mohl říci: "Ano, slečno Barboro, já a žralok, já a lev, já a jakékoliv nebezpečí na světě."

chromanna
chromanna 16.02.2014 v 13:35

Zdeněk Jirotka - Saturnin

hvezdice3
hvezdice3 16.02.2014 v 13:37

Správně :-)

chromanna
chromanna 04.03.2014 v 11:22

Otec s matkou měli zůstat v New Yorku, kde se seznámili a vzali se a kde jsem se narodil. Místo toho se vrátili do Irska, když mně byly čtyři roky, mému bratru Malachymu tři, dvojčatům Oliverovi a Eugenovi necelý rok, a sestra Margareta už byla dočista mrtvá.

Text příspěvku byl upraven 04.03.14 v 11:23

evelinaevelina
evelinaevelina 04.03.2014 v 12:55

Frank McCourt: Andělin popel - podle zadání by byl hřích neuhádnout.

(Četla jsem i Andělinu zemi, kde se nám Frank vrací zase do Ameriky - ale to už mi srdíčko nezasáhlo tak jako Andělin popel.)

chromanna
chromanna 04.03.2014 v 14:51

Správně :D



Vložit příspěvek