České dějiny – historie Čech, Moravy a Slezska


Malejhoch
Malejhoch 14.02.2013 v 23:13

Nevíte o nějaké knize, která by stručně a čtivě shrnula celé dějiny Čech, Moravy a Slezska od počátků po současnost? Diky.

herdekfilek
Malejhoch
Malejhoch 15.02.2013 v 00:57

To je možná až moc pro děti :D ale děkuju.

Titi
Titi 15.02.2013 v 00:58

Já bych ti ráda doporučila tuto knihu, z které jsem nadšená. V Levných knihách je teď k dostání jen za 250 Kč. http://www.databazeknih.cz/knihy/kronika-ceskych-zemi-136118

Malejhoch
Malejhoch 15.02.2013 v 12:43

Něco takového jsem hledal, děkuju.

WEIL
WEIL 15.02.2013 v 21:30

Ti-ti-ti-ti.

To už máš mít dávno prostudované, a už si jen prohlubovat vědomosti.


HTO
Titi
Titi 16.02.2013 v 15:59

WEIL - opakování je prý matka moudrosti ;)

kattyV
kattyV 16.02.2013 v 21:04

Já vím, že to není v jedné knize. A vůbec to není stručné... Ale za úplně nejlepší knihu pro nás laiky považuji Toulky českou minulostí. Já je používám tak průběžně. Když narazím na nějakou dějěpisnou událost, o které bych se ráda dozvěděla více, tak prostě vytáhnu z knihovny příslušný díl, nalistuji...a pak vím tolik věcí, že mi jde až hlva kolem. A jsou napsány vážně hodně čtivě a zajímavě.

WEIL
WEIL 17.02.2013 v 11:31

Ti-Ti:

I to je jistě pravda. Jenomže kam ta moudrost mizí, že se v reálu tak málo projevuje. Třeba politici, volíme si je sami, dobrovolně, a přece ne moudře. Málokterý z nich - myslím politiky obecně, hlavně každý zná své komunální - tak si opakuje historii a to lokální, a šíří je dál. Podobně tak voliči.
A přitom mají lidi pro sebe víc řasu, než dříve.
Že by měli v sobě méně zájmu než dříve?

klaluka
klaluka 18.03.2020 v 14:36

Hledám knížku která by stručně a zajímavé popisovala dějiny Čech a Moravy od počátků do moderní doby. Byla bych ráda, kdyby to byla aktuální kniha - vydána už ve XXI století.

Jsem cizinec, teprve se učím češtinu, zajímá mne dějepis, a chtěla bych poznat histori Česká. To nemusí byt nějaká detailní knížka, ale důležité je pro mne aby byla napsána čtivým jazykem.

Už jsem trochu hledala, a našla jsem tou knížku: https://www.databazeknih.cz/knihy/dejiny-ceskych-zemi-389452
Možná někdo už ji četl, a může mi poradít?
Nemáte nápady na nějaké jiné knížky, které by mi pomohly?

Koka
Koka 18.03.2020 v 16:32

Takový nejběžnější a nekomplikovaný přehled je třeba zde:
https://www.databazeknih.cz/knihy/dejepis-pro-stredni-odborne-skoly-ceske-a-svetove-dejiny-72240

klaluka
klaluka 19.03.2020 v 08:22

~Koka:
Děkuji, něco takového jsem hledala, ani mně nenápadlo, že to přece může být učebnice do školy. :))
Ačkoliv ještě víc by mně zajímalo kdyby se knížka soustředila jenom na historií českých zemí...

DádazPrahy
DádazPrahy 21.03.2020 v 15:26

Mně se velice líbí tato knížka:

Marie Schwarzová: Povídání o českých dějinách nejen pro školáky

Pokrývá celé české dějiny, srozumitelný text - ne příliš zbytečných detailů, ale jasně řečeno vše podstatné, krásné ilustrace.
Nic lepšího na dané téma si ani nedovedu představit.
Snad by se Vám líbila také.

Text příspěvku byl upraven 24.03.20 v 13:56



Vložit příspěvek