Postava hledá autora - pomozte jí!


biki
biki 13.12.2017 v 15:52

Jsem docela ráda, že jsem se této diskuzi vyhnula. Takže nová hádanka:

Autora hledá Děvče, které je neochvějně věrné svému příteli, malému chlapci. Bohužel, špatná situace v chlapcově rodině způsobila, že bylo od svého přítele odtrženo a ocitlo se v hodně vzdálené oblasti. Muselo podniknou velmi dlouhou a strastiplnou pouť, aby se opět se svým přítelem setkalo.

tatjana1737
tatjana1737 13.12.2017 v 16:44

Že by Lassie hledala Erica Knighta??

biki
biki 13.12.2017 v 19:39

No jasně, je to ona. Spolu s Lassie vracím slovo.

tatjana1737
tatjana1737 14.12.2017 v 10:00

Nyní hledáme dámu, která se provdala za dva muže, za toho druhého před narozením toho prvního.

tatjana1737
tatjana1737 14.12.2017 v 18:03

Podle knižní série, která je zde poměrně vysoce hodnocená, byl natočen seriál. Postavu, která mne tam začíná brát čím dál víc, v něm hraje jeden z trpaslíků z Hobbita Petera Jacksona :-).

soukroma
soukroma 14.12.2017 v 21:57

Ta premisa mě zaujala, ale asi to bude z žánru mně málo povědomého, takže doufám, že tu ostatní nezahálejí,


tatjana1737
tatjana1737 15.12.2017 v 10:37

Žánr je asi na pomezí červené knihovny a historického románu - tedy usuzuji dle seriálu, knihy jsem ještě nečetla. Zápletka je taková, že hrdinka se svým manželem putují do Skotska, kde vstoupí do kamenného kruhu a přenese se o 200 let zpátky... To už by snad mohlo být uhodnutelné ;-).

soukroma
soukroma 15.12.2017 v 10:48

Cizinka Claire Diany Gabaldon?
Mne to letmo napadlo, ale prolétla jsem před časem je jednu knihu série a nezaujalo, takže jsem si jistá nebyla. Seriál nesleduji.
Nevadila mi ani tak kombinace červené knihovny a historického románu, jako fantasy, díky níž se hrdinka objevuje v časech minulých.

Text příspěvku byl upraven 15.12.17 v 13:39

tatjana1737
tatjana1737 15.12.2017 v 12:49

soukroma: Hurá! Už jsem se bála, že to tu bude viset navždy :-). Je to Claire - Beuchampová, Randallová a Fraserová. U seriálu jsem již ke konci 1. série a musím konstatovat, že jediné, co bych mu vytkla opravdu zásadně, je právě Claire. Nějak nechápe, že genderové role byly tehdy poněkud jiné než v roce 1945 (a autorce nežeru ani to, že by byly takové i v době 2. světové války) a chová se místy jako husa. Ale dost o ní - předávám slovo a těším se na další hádanku.

soukroma
soukroma 15.12.2017 v 13:48

Jedna populární postava je známá především pod svým příjmením, ale původně to žádné příjmení nebylo, nýbrž se jednalo o jméno rodného města postavy. Tohle rodné město se také nacházelo přesně mezi dvěma moři, ale přísně vzato to menší lze brát jako součást toho většího. A příjmením se pro hledanou postavu stalo hodně daleko, dál než za tím velkým mořem. Tam také našel svého autora.
Komu připadá hádanka příliš snadná, nechť si "bonusově" zapátrá ještě o chlup dál do literární minulosti - tohle jméno se totiž objevilo u hrdiny podobného typu již dříve, a to u jiného světoznámého autora, tentokrát z ostrovů.

Text příspěvku byl upraven 15.12.17 v 13:48

soukroma
soukroma 15.12.2017 v 18:30

Popularita hledané postavy ale jaksi není rozhodně všeobecná - to jen knihy s ní se prodalo od konce 70. let hromady a do kina na film proudily davy. Ale ve skutečnosti, v běžném životě, bychom se od ní a její famílie drželi co nejdál...

encyklopedie
encyklopedie 15.12.2017 v 20:20

..kde jsou zalezlí hadači?
to by mohl být don corleone od puza

soukroma
soukroma 15.12.2017 v 22:27

Ano, fiktivní mafián Don Vito Corleone, podle jeho (údajného) rodiště ve vnitrozemí Sicílie (tj. mezi Tyrrhénským a Středozemním mořem, abych objasnila záhady v zadání). Skutečné místo, zejména doporučuji podívat se na významné rodáky https://en.wikipedia.org/wiki/Corleone#Notable_people
Román The Godfather je z roku 1969 a film z roku 1972. O filmu se zmiňuje proto, že mi wikipedie prozradila téměř neuvěřitelnou informaci: Vitova syna Michaela Corleona hrál Al Pacino, jehož skuteční prarodiče z matčiny strany pocházejí ... z Corleone. !!!
A protože to pro nikoho nebylo tak snadné, aby se dohádal k prvnímu použití stejného jména v napínavém žánru, zůstává to jako potenciál pro budoucí hádání...

woodward
woodward 17.12.2017 v 08:13

kde je zalezlej encyklopedie? má babu!

encyklopedie
encyklopedie 17.12.2017 v 10:10

...máte možnost hádat druhou část otázky od soukroma...
nebo si něco zadejte.... kdo chce...........

woodward
woodward 17.12.2017 v 10:38

žádná druhá část hádanky není. postava a autor - obojí si uhád. tak nezdržuj a zadávej.

encyklopedie
encyklopedie 17.12.2017 v 12:45

...série vražd od jedenáctiléto kluka?
...tak trošku vyšetřuje sousedka, která se zotavuje z traumatického zážitku předchozího případu.
Kdo tedy vyšetřuje? Kdo je autor?

Text příspěvku byl upraven 17.12.17 v 13:33

soukroma
soukroma 17.12.2017 v 14:00

Lacey Flintová autorky Sharon J. Bolton

encyklopedie
encyklopedie 17.12.2017 v 14:20

...správně...zadej

soukroma
soukroma 17.12.2017 v 14:45

Jeden u nás zatím méně známý současný autor se kromě životopisných knih pro britský královský dvůr pustil do zajímavé série detektivek, v níž hlavní a titulní roli hraje skutečný přední autor 19. století, i u nás mimořádně oblíbený.
V knize, kterou hledáme, se kvůli původně zábavné hře na vraždu stávají podezřelí i další významní členové klubu, který hlavní hrdina založil roku 1892 a pojmenoval podle starověkého filosofa a učitele. V něm jsou pochopitelně členy jeho přátelé (skuteční) spisovatelé, jednoho znal již z mládí ze svého rodiště (dokonce si onen přítel vzal jeho první lásku), druhý byl mistr detektivního románu.
Hledáme všechny tři významné spisovatele a protagonisty i autora knihy.

Text příspěvku byl upraven 17.12.17 v 17:44

soukroma
soukroma 17.12.2017 v 17:36

Ještě doplním k autorovi: herec, moderátor, v 90. letech člen parlamentu. Jako spisovatel má na svém kontě přes dvacítku děl literatury faktu (hlavně o královské rodině - sám o sobě tvrdí, že je "vzácný drahokam v koruně britské mediální sféry") a devět románů, z toho šest je z výše uvedené série (u nás vyšly díly dva, celkem zde má záznam 5 knih).

Text příspěvku byl upraven 17.12.17 v 21:33

soukroma
soukroma 17.12.2017 v 21:32

Členem klubu je také sám vypravěč celého příběhu, skutečný blízký přítel, novinář a spisovatel, který byl navíc i hlavním životopiscem hlavního hrdiny. Napsal o něm hned několik knih (u nás ale zřejmě nevyšly).

pavlinda
pavlinda 17.12.2017 v 23:20

Gyles Brandreth,Oskar Wilde

Litocha
Litocha 17.12.2017 v 23:30

A ještě Arthur Conan Doyle a Robert Sherard.

soukroma
soukroma 17.12.2017 v 23:44

Takže popořadě:
autor: Gyles Daubeney Brandreth (s tímhle jménem by to býval skoro mohl dotáhnout do Sněmovny lordů ;-)
postavy = skuteční autoři: Oscar Wilde (titulní hrdina), Arthur Conan Doyle (Wildeův přítel) a ??? (opakuji, že s O.W. se znali od dětství, napovím tedy z Dublinu)
vypravěč: Robert Sherard (přítel, "biograf" a krom jiného také pravnuk Wordsortha) - tohle jméno už je navíc

Takže stále chybí jeden známý autor do trojice a zvu k vyřešení úzce související hádanky místopisné na sousedním vlákně.

Text příspěvku byl upraven 18.12.17 v 00:04



Vložit příspěvek