Poraďte autory podobného typu


Eicherik
Eicherik 04.09.2015 v 20:01

Ačkoliv nejsem "zadavatel" této diskuse, tak děkuji za všechny příspěvky, které pečlivě pročítám. Nejsem v tomhle žánru "začátečník", takže většinu jmen znám a hodně z uvedeného jsem četl, ale tyhle informace jsou pro mě užitečné. Sám se momentálně vracím k praotcům hrůzy a otcům strachu.

panCHLEBA
panCHLEBA 05.09.2015 v 12:42

Děkuji vám za příspěvky..zaujali mě a určitě je vyzkouším: Chamberse, C.A.Smith,Gustav Meyrink..Děkuji

fcuk
fcuk 08.09.2015 v 15:50

Tom Robbins je zcela bezpochyb můj nejoblíbenější autor. Můžete mi prosím doporučit nějaké další, kteří by se k jeho vyjímečnému stylu daly přirovnat? Děkuju moc...

Koka
Koka 08.09.2015 v 20:17

Také T.R. obdivuji, i když paradoxně nevlastním ani jedinou jeho knihu. Měla jsem období, kdy jsem ho tak "žrala", že jsem jeho knihy vnucovala blízkým k přečtení. Blízcí už jsou daleko a s nimi i jeho knihy. Ale to je o jiném.
Jeho styl - co se týče té až "barokní" formy plné absurdit, kudrlinek, metafor, oživlých lžiček, ponožek atd. a hlubokých myšlenek, o nichž nikdy nevíš, jestli je myslí vážně nebo si z nás dělá prču - mi asi tak nejvíce připomíná Bulgakova. Jeho Osudná vejce nebo veledílo Mistr a Markéta jsou ze stejného rodu "ujetin"

Rade
Rade 11.09.2015 v 13:07

Teď se mi dostala do ruky kniha celkem neznámé autorky Evy Žilkové Zákon chrličů - takové mini horůrky, ale docela úderné...

Text příspěvku byl upraven 11.09.15 v 13:07

fcuk
fcuk 11.09.2015 v 19:17

Jsem přesně v té samé fázi. Čtu jeho čtvrtou knihu a druhé a třetí jsem s jistou beznadějí světlé budoucnosti byl nucen podotknout, že čtu nejlepšího autora, jakého číst můžu, a že lepší se již zřejmě nenajde.
Děkuju moc za tip, Bulgakova přečtu. Budu rád, pokud se mýlím a ještě v budoucnu zažiju takové nadšení jako u knih Když se z teplých krajů vrátí rozpálení invalidé nebo Zátiší s Datlem... :)


HTO
HTO 11.09.2015 v 22:29

Lubomír Dorůžka píše, že v USA recenzenti Spolčení hlupců autora nejčastěji přiřazovali do společnosti Kurta Vonneguta, Kena Keseyho a Toma Robbinse.

Jass
Jass 13.10.2015 v 17:38

Doporučila bych Geralda Durrella, sice se také více zabývá exotickými zvířaty, ale ne ve všech případech, jeho knížky jsou vtipné a zároveň plné zajímavých informací, děj pěkně ubíhá a vy si oblíbíte jak lidské, tak zvířecí postavy.

Dufan
Dufan 03.12.2015 v 07:03

Dobrý den,

potřebuji radu od zkušených potřebuji poradit autora, který píše podobně jako John Irving.

Díky za rady.

Dušan

Pernella
Pernella 10.12.2015 v 13:55

Pro Dufan: Zkuste Na východ od ráje od J.Steinbecka.

Text příspěvku byl upraven 10.12.15 v 13:55

LenysekC
LenysekC 02.08.2016 v 10:56

Ahoj, prosím Vás, doporučíte mi autory, kteří píší podobně jako Austenová? Sestry Bronteovy, George Elliotovou a tyhle známější už jsem vyzkoušela, ale láká mě teď prostě tohle období a tyhle starosti... A určitě jsou stejně dobří a ne tak profláklí autoři z téhle doby. Za tipy díky!

Kristy.1991
Kristy.1991 04.08.2016 v 06:55

LenysekC, zkus treba i Thomase Hardyho. Moc se mi líbila Tess d´Urbervillová. Není to sice příliš vesele čtení a nekončí ani happy endem, ale doba je to hezká a příběhy také. Doporučuji i Záhady Udolfa od Ann Radcliffové. Zrovna tahle doba je na autory tohoto typu ne moc štědrá. Ono takovým to tématům se věnují povětšinou ženy a v této době nebylo moc zvykem, že jsou autorky, řekněme, že psaly spíše ty emancipovanější. Pokud nelpíš na Anglii, tak zkus také Dostavník do Výmaru od Miroslava Šlacha. To byl moc hezký příběh o poslední lásce J.W. Goetheho. A jak už bylo zmíněno, tak i Věčná Ambra, ale to už je období trošku starší, je to takový román plný intrik bychom mohli říct. :) No a pak je tady spisovatelka Elizabeth Astonové, ta už je ale současná autorka a jako je to také alternativa, ale za mě je to spíš ne, hlavně pokud miluješ pýchu a předsudek. Napsala "pokračování" k této knize a to už není vůbec ono. Celkově zkus mrknout sem http://neoluxor.cz/blog/specialy/inspirace-jane-austenova--498/ Ale jak říkám, tohle je sice stejné období, nicméně relativně současní autoři snažící se většinou spíše přiblížit Austenové. Doporučuji z tohoto seznamu ale určitě Pokaní a Ságu rodu Forsytu, i když zrovna ta sága je dost zdlouhavé a místy nudné čtení.

Text příspěvku byl upraven 04.08.16 v 07:01

cecetka
cecetka 04.08.2016 v 08:12

A co Daphne du Maurier? Mrtva a ziva nebo Hospoda Jamaica.

LenysekC
LenysekC 04.08.2016 v 09:14

Děkuji všem za rady, sama jsem trochu zapátrala a objevila si Elizabeth Gaskellovou, tak jsem na ni zvědavá. Gotické romány mám ráda, i když Udolfa jsem ještě nečetla, a Věčná Ambra byla taky super, to je fakt :) Zkusím omrknout ten Neoluxor, ale radši bych tehdejší autor(k)y. Daphne jsem taky zkoušela, ale asi ne ve správnou dobu, nějak mi nesedla.
Jestli máte někdo ještě nějaký tip, tak sem s ním :)

Kristy.1991
Kristy.1991 04.08.2016 v 10:14

Ještě mě napadlo. Mezi takové emancipované spisovatelky počátku 19.stol patří také George Sand (Sandová). Je to francouzka píšící pod mužským pseudonymem. Osobně jsem od ní zatím nic nečetla, tak nedokážu říct jaká je. Jem když jsi psala, že bys raději tehdejší autorky (což naprosto chápu a schvaluji) , tak mě nevím proč, napadla ona. Vyzkoušej pokud tě něco zaujme a kdyžtak potom podej info. :)

Text příspěvku byl upraven 04.08.16 v 12:43

LenysekC
LenysekC 04.08.2016 v 10:30

No mám ji na seznamu, akorát mě nenapadla v téhle souvislosti, uvidím :) Dík!

Sarah01
Sarah01 05.11.2016 v 23:18

Co na dovolenou nebo jen tak na relax....Kate Morton nebo Jojo Moyes?

Jane007
Jane007 19.11.2016 v 11:49

Elizabeth Astonová, není to úplně přesně austenovské, ale je to podobné a docela dobré.

ritterqa
ritterqa 15.01.2017 v 20:25

Zdravím,
známá od mamky má ráda spisovatelku Táňu Keleovou-Vasilkovou, a když jsem pro mamku dělala seznam jejich knížek dostupných v knihovně, tak mě jen tak napadlo, že známá už těch knih od ní nejspíš dost přečetla a proto bych jí chtěla navrhnout podobného spisovatele/spisovatelku. Jenže jsem od Táni nic nečetla, tak bych si ráda nechala poradit od vás.

medlovice
medlovice 16.01.2017 v 10:59

Danka Šárková- má svůj profil na FB a vždycky v neděli vkládá Nedělní čtení. Jsou to ukázky z její tvorby. Třeba Světlo a stín se mi líbí. Ještě můžu doporučit Březinovou Tatanu =Děravý štěstí a Urbaníkovou Evu taky slovenská spisovatelka. Já zase hledám náhradu za Monyovou..Marně. Keleovou doporučuju hlavně Střípky se mi líbily a její knihy jsou v knihovně v Hradišti pořád vypujčené.

jitvav
jitvav 17.01.2017 v 07:48

Keleovou Vasilkovou taky ráda čtu. Jí trochu podobné knihy píše třeba Táňa Kubátová nebo Magda Váňová.

Ivusak7
Ivusak7 01.02.2017 v 13:45

Prosím o radu mám velmi ráda knihy Julie Garwood, ale už mám všechny přečtené neznáte někoho kdo píše podobné romány, historické.Děkuji

shenandoah
shenandoah 01.02.2017 v 14:05

Shannon Drake, což je pseudonym.
http://www.databazeknih.cz/autori/heather-graham-pozzessere-2982

Ivusak7
Ivusak7 01.02.2017 v 14:17

Děkuji

willovw
willovw 03.02.2017 v 19:18

Jude Deveraux, ta stejně jako ona ma romány z různých období :)



Vložit příspěvek