Dan Simmons


maphiosso
maphiosso 19.07.2012 v 12:52

Můžete mi doporučit autora, který píše podobným stylem jako Dan Simmons? Jde mi o knihy jako Drood nebo Terror, kdy se na pozadí historicky skutečných událostí odehrává fiktivní (tajemný :-) příběh. Díky

maphiosso
maphiosso 14.08.2012 v 21:28

Nikdo nic? Nevadí.. Tak tady jen doplním, že Plejáda chystá na konec listopadu vydání Simmonsova románu Továrna křiváků (The Crook Factory, 1999). Předběžné datum vydání je 29.11.2012, ale jak znám Plejádu, můžeme se na knihu těšit někdy po novém roce :-)

pil
pil 30.10.2013 v 13:28

Jsem teď v zajetí Simmonse a uvítala bych doporučení na další jeho knihy. Drooda a Terror již zchlamstnut:-)

Lector
Lector 17.11.2013 v 18:39

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Zlord Antiježíš
Zlord Antiježíš 17.06.2014 v 23:35

Určitě si dej Kantos Hyperionu, to je TOP, stejně jako Drood a Terror, jen jiný šálek kávy (Drood a Terror spíš horory, Kantos je čistý sci-fi). Mistrovské dílo. Pak je bomba trilogie Krutá hra, Kruté mrazy a Krutý osud. To je taková pocta americké drsné detektivní škole.
Black Hills, Ílion a Hladové hry zas taková výhra nejsou. Ílion se mi četl tak těžko že nevím jestli se někdy dostanu k olympu (pokračování).
Teď čtu Flashback a zatím nic extra. A trošku už mě štve Simmonsovo věčný literární přednášení. Na škole prosím, ale do knihy ať mi to necpe v takové míře a formě jako ve Flashbacku.

Ládja
Ládja 30.06.2014 v 23:30

Něco nového od Simmonse? Neví se něco?


pistalka
pistalka 01.07.2014 v 09:48

V angličtině vyšel loni román The Abominable a příští rok má vyjít The Fifth Heart, v češtině se ale příval nových knih poněkud zastavil. Plejáda evidentně přesytila trh (bohužel ne příliš povedenými vydáními).

Ládja
Ládja 01.07.2014 v 10:13

Je to docela škoda...zrovna u Simmonse. Ale mám za to, že Plejáda sama o sobě už neexistuje, což je jen dobře, protože co vydávala v knihách za chyby to bylo k pláči. Je to škola, protože tím dle mě docela dost lidí zrovna od Simmonse odradila. Spíše jestli nemá třeba něco v merku Laser.

pistalka
pistalka 01.07.2014 v 10:30

Simmons nemá v Česku na vydavatele štěstí, bohužel. Laser má v dlouhodobém plánu vydat v souhrném vydání Endymion a Vzestup Endymionu (jako Omnibus Endymionu), podobně jako před lety vydal Kantos, vzhledem k finanční náročnosti takového projektu ale vydání stále odsouvá do neurčita. A když se tak dívám na vydané knihy Laseru za poslední dva roky, nemám pocit, že by byl v takové finanční pohodě, aby se do toho v nejbližší době pouštěl...
Stejně tak by bylo super, kdyby třeba BB art vydal The Abominable, v podobném vydání jako Terror, ale ani ten jsem v edičním plánu nenašel.

Ládja
Ládja 02.07.2014 v 10:44

Díky moc za info. A nezbývá nic jiného než čekat a doufat, že aspoň něco nového vyjdu. I kdyby jen ten Endymion jako Omnibus. Ještě jednou díky

Ládja
Ládja 03.11.2015 v 21:13

Zdravíčko, neví někdo něco nového od Simmonse? Projíždím ediční plány několika nakladatelství a vydavatelství, a tak spíše jen jestli mi něco neuteklo.

paulhunter
paulhunter 03.11.2015 v 22:20

Prozatím se ani nic neví. Plejáda to zabalila (už poněkolikáté) a Laser-books teď na Simmonse nemá. Plánují maximálně Kantos Endymionu, ale to je už dlouholetý sen mnoha čtenářů.

RamonVarga
RamonVarga 30.04.2017 v 14:14

Jo, kdo má rád TERROR, tak se může těšit na stejnojmenný seriál z produkce americké TV AMC.



Vložit příspěvek