Obecně o Čtenářské výzvě 2022


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 03.01.2022 v 20:42

Dík za dodatečné vytvoření vlákna. Raději sem toto napíšu, ať se vlákno nesmaže :)

Text příspěvku byl upraven 03.01.22 v 20:42

alena1961
alena1961 03.01.2022 v 21:45

Bylo by možné vypsat doporučované knihy uvedené ve čtenářském diáři k jednotlivým tématům čtenářské výzvy 2022? Když bylo zveřejněno 1.téma výzvy, tak tam byly uvedeny dvě knihy k tomuto tématu.

Hana H.
Hana H. 04.01.2022 v 10:46

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

alena1961
alena1961 04.01.2022 v 11:56

Hana H: máte pravdu, dělám to přesně, jak píšete, knížku přečtu a pak ji přiřadím k tématu, ke kterému se hodí, i do starších ročníků, je to docela zábava. Knihy jsem chtěla zveřejnit jen pro zajímavost

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 04.01.2022 v 12:19

Jasně, je radost přečíst knihu a říct si: Jupí, sedí to tam. Ale pokud někdo přečte za rok 30 knih, určitě rád ocení dopředu informaci, že některé z těch knih, které má v seznamu chystám se číst, do toho sedí.
Každý holt není dobrodruh a nuda se mu líbí. Na tom není nic špatného. Hlavně v okamžik, kdy to on sám jako nudu nebere.
Pro mě taky byla zábava pouze přesunout to, co jsem loni nestihla a udělalo mi radost, že sedí do bodů i letos. Stejně jako nové knihy, které jsem měla v plánu číst. Nemám všechny body, ty doplním až během čtení. Kombinace obojího není nic špatného. Spíš je za mě špatně, že právě ti, kteří výzvu neplní, mají vždycky nejvíc rad, jak by to ostatní měli dělat...
Inspirovat se u jiných taky není nic špatného. I takhle lze najít nové zajímavé knihy. Stejně jako přes oblíbené nebo doporučením od někoho jiného....

Nebo trochu jinak. Asi jsem konzerva nebo už jsem prostě stará. Pro mě není zase tak moc velký dobrodružství, když hledám knihy do výzvy. Pro mě je dobrodružství to v knize. Co zažívám s hrdiny. Výzva je bonus ;)

Text příspěvku byl upraven 04.01.22 v 13:18

Hana H.
Hana H. 04.01.2022 v 13:34

Uživatel svůj příspěvek odstranil.


Hana H.
Hana H. 04.01.2022 v 13:46

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 04.01.2022 v 14:11

Hana H.: Nemám doplněný pouze jeden bod a všechny knihy, které tam mám jsou z mého seznamu chystám se číst. Tak nevím, kde by se stalo, že tam není něco, co by se mi nelíbilo. A podle mě to tak má hodně lidí. A kdyby jo, a stalo se to, tak ten bod prostě nesplním. Spíš se někomu stane, že knihu dá do výzvy i přestože se mu nakonec nelíbila.
Myslím, že klišé, že všichni do výzvy dávají knihy jenom proto, aby splnili, a tím odsouvají to, co chtěli původně číst, je už dávno vyvrácené...

Hana H.
Hana H. 04.01.2022 v 15:02

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 04.01.2022 v 15:08

Hana H.: zatím mám vyplněno, třeba tolik nesplním :D kdo ví. Třeba něco přiletí a zbourá to všechno, co jsem letos chtěla přečíst :)
Tu poslední větu jsem myslela vážně. Viz všechny ty debaty, které tady kvůli výzvě vznikli. A vím, že jste to nepsala, proto jsem ani nenapsala, že jste to psala. Pouze jsem rozvedla myšlenku, že někdo si to tak může myslet, ale už to bylo vyvráceno. Chybně jste si to vztáhla k sobě :(

Hana H.
Hana H. 04.01.2022 v 15:36

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 04.01.2022 v 15:40

Hana H.: to je fakt. Hlavně to nehrotit. Hlavně je dost lidí, kteří se zde vůbec neptají a ty to nejspíš taky nehrotí. Ale jo, jsem v tomhle hrozná, nebudu lhát. Pro mě je snadný inspirovat se jinde. Třeba i typy na knihy do výzvy, byť je tam nepoužiju. Protože je navrhují jiní lidé, než moje oblíbení, jejichž vkus už převážně znám...a chystám se číst bobtná a bobtná :D

Text příspěvku byl upraven 04.01.22 v 15:42

Hana H.
Hana H. 04.01.2022 v 15:56

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 04.01.2022 v 15:58

Hana H.: tak hezké čtení. Na mě v knihovně čeká sedm knih. Mám strach, že předběhnou frontu :D

Hana H.
Hana H. 04.01.2022 v 16:10

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Hana H.
Hana H. 04.01.2022 v 16:12

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 04.01.2022 v 16:17

Hana H.: nějaké komiksy. Ale hlavně dalšího Martina Goffu a Hlas krve :)
Mimo téma? Neva. To se vsákne ;)

Text příspěvku byl upraven 04.01.22 v 16:20

Hana H.
Hana H. 04.01.2022 v 16:55

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 04.01.2022 v 17:22

Hana H.: pardon, nedošlo mi to :/ Od Goffy Děvčátko, které jsem přeskočila a četla Sektu, která mě nenadtchla kvůli té časti v Itálii. Hlas krve, tu antologii :)
Pokud ještě něco, přesunula bych se pod dub :)


Update: 28.1.2022: před pár dny uživatelka Hana H. zjistila, že já a ona si v ničem nerozumíme a navrhla, že bychom spolu neměli už komunikovat. Tato smazaná diskuse dokazuje, že to nebyla tak úplně pravda. Neshodli jsme se pouze v něčem. Čili mě docela překvapilo, že tohle smazala. Nebo spíš nepřekvapilo, ale nic se tím neschová. Tohle je důkaz, že to není pravda ve všech případech, tak tu smazanou konverzaci prostě chápu. Naštěstí odpovědi z mojí strany jsou jasné a lze z nich poznat, že mě zazdila tou nejubožejší lží. Skoro jako uražené dítě na pískovišti. Což je důvod, proč svoje příspevky nechám tam, kde jsou. A jsem moc ráda, že po nich ve vlákně zůstává důkaz.

Text příspěvku byl upraven 28.01.22 v 22:32

LooneyCZ
LooneyCZ 05.01.2022 v 13:44

To jsem ráda, že se tohle vlákno objevilo. Vždycky ty obecné diskuze k výzvě ráda sleduju.
Přijde mi, že letos jsou témata "hratelná", tak se mi možná podaří splnit na 100 %. Uvidíme.

Atuin
Atuin 05.01.2022 v 19:02

Lenka.Vilka : Já u výzev čtu vždy co chci číst a u této na DK knihy nevybiram předem, ale vždy po přečtení knihy ( nebo během čtení) koukno zda se mi někam vejde, Většinou vejde a když ne tak ne. 20 knih je dost nízké číslo :-)

Text příspěvku byl upraven 05.01.22 v 19:03

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 05.01.2022 v 19:24

Atuin: já taky čtu co chci. A jelikož existuje seznam "chystám se číst", pekelné to místo, tak tam vidím tituly, a vidím, kam sedí.
Ale holt není tajemstvím, že knihu kterou zrovna čtu, když podle roku úmrtí autora vím, že se mi hodí do bodu šestnáct. A logicky jsem to viděla, když jsem si vybírala, co chci číst, výzva nevýzva...
Tak proč si to tam nedat předem, když to vím?
A jelikož se chystám třeba na další díly Temné věže, tak to tam dám, k čemu knihy patří. Nehodlám se za to stydět. Dvacet knih je nízké číslo. Ale pro někoho vážně sakra vobrovský. A pokud volí tuhle filtraci v listu chystám se číst, tak se taky nemá za co stydět.

Text příspěvku byl upraven 05.01.22 v 19:37

Lestaf
Lestaf 06.01.2022 v 14:21

Chápu, že někdo může u různých bodů tápat, ale jak jsem jsem tady zahlédla v nějakém komentáři : Přečtu si knihu a pak přemýšlím, ke kterému bodu ji dám. Samozřejmě, že u dost konkrétních témat (Starší autor než jsem já, čtvrtá autorova kniha, Cena FK ..) si to musím vyhledat, ale loňský rok to docela školo, snad to bude vycházet i letos.
Určitě bych uvítala, kdyby byla čtenářská význa i pro děti. Ráda bych tuto možnost nabídla dětem ve škole. Klidně by mohlo být více kategorií 1. stupeň, 2. stupeň atp.

Atuin
Atuin 06.01.2022 v 17:19

Zo jsem byla asi já :-)). Omlouvám se že jsem vás vyvedla z rovnováhy, napsala jsem tam většinou, to znamená že několik titulů přečtu po výběru, ale jinak tak jedu už všechny výzvy a funguje mi to.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 08.01.2022 v 12:21

Uf, po přečtení posledních příspěvků v jednotlivých bodech výzvy musím prostě napsat toto. Není to reakce na to, jak si lidi vybírají knihy do výzvy a chápu témata, ale o tom, jak k výzvě přístupují. Teď jsem konečně zformulovala správně slova. Čili děkuji uživateli Jaskr, že mi pomohl svým příspěvkem v bodě tři. Dík :)

A jsme zase na začátku. Proč by mi výzva měla rozšiřovat obzory? Každej to prostě bere jinak. Hele, já třeba vo tohle vůbec nestojim. Mám už čtyři body (večer jich bude pět) a jsou to všechno knihy, které jsem přečetla, protože jsem chtěla, ne kvůli výzvě, ale hodí se tam. A jo, neopustila jsem svou komfortní zónu. Právě naopak, pokračuji v prohlubování a načítání autorů, které jsem objevila za posledních pár let stejně jako loni. Proč bych měla číst něco dalšího a dostat se do ještě větší spirály autorů a knih, o kterých vím, že tohle společně s tím dalším nemám šanci nikdy v životě stihnout? Na tohle vám kašlu.
Ať má každý svůj postup výzvy, a klidně ho tady prezentuje. Ale, prosím, ať to tady neprezentuje jako jedinou skutečnou pravdu, jak k ní přístupovat.



Vložit příspěvek