Formátování komentářů


Lostindream
Lostindream 23.05.2023 v 14:23

Ahoj, všiml jsem si, že proběhla nějaká aktualizace a úprava webu, kdy v komentářích není možné psát speciální znaky jako jsou uvozovky, pomlčky nebo ostré závorky pro označení citace. Jsou z komentářů automaticky vymazány.

Je k tomu někde nějaké další info? Děkuji.

siena
siena 24.05.2023 v 10:52

Tak, jestli je to pravda, tak to mne celkem pobavilo... Já bych se, s dovolením k dotazu připojila, s dovětkem, co k té změně vedlo, nač byla potřeba měnit?

pobijecmuch
pobijecmuch 24.05.2023 v 11:35

Lostindream - uvozovky i krátké pomlčky jdou do komentářů u knihy normálně napsat.
Špičaté závorky samozřejmě nejdou, je tam přece upozornění. Ale ty nejdou v diskuzích i na jiných webech.

Text příspěvku byl upraven 24.05.23 v 11:36

Lostindream
Lostindream 24.05.2023 v 21:06

@pobbijecmuch: Zkoušel jsem několikrát (i nyní upravit jeden stávající komentář, zda se něco nezměnilo) a skutečně to nejde. Dříve to ale fungovalo a citace a přímé řeči jsem běžně do komentářů uváděl. Nemluvím o spojovníku (-) ani o znaku vteřin či programátorských uvozovkách (; https://cs.wikipedia.org/wiki/%E2%80%B3), ale o n/m-pomlčce (/; https://cs.wikipedia.org/wiki/Poml%C4%8Dka) a českých uvozovkách (99 66; https://znakynaklavesnici.cz/uvozovky/). Do komentáře se nepropíší.

Se špičatými závorkami to chápu, ale stačilo by je třeba nahradit za znaky jednoduchých franc. uvozovek (). Ale to už je navíc.

Text příspěvku byl upraven 24.05.23 v 21:18

Lostindream
Lostindream 24.05.2023 v 21:07

Dokonce je to vidět i na mém předchozím komentáři, kam jsem všechny tyto znaky uvedl (do závorek). A nejsou tam :)

Doplnění: Koukám na své staré komentáře a skutečně, uvozovky i jiné znaky tam jsou (viz např. formátování mého komentáře zde: https://www.databazeknih.cz/knihy/odkaz-r-sterakdary-stary-odkaz-lidske-mysli-498960#1637348). U nových komentářů je ale přidat nelze.

Text příspěvku byl upraven 24.05.23 v 21:25

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 24.05.2023 v 21:31

Podle mě je problém kvůli telefonům, protože ty mají pouze ty uvozovky, co jsou nahoře. "Hou hou". Ale když tam dáte klasiku, jak nás to učili na škole, tak s těmi je problém, ty se nezobrazují. Evidentně patří s ostrou závorky do stejné kategorie, proto se taky nezobrazují.

Text příspěvku byl upraven 24.05.23 v 21:33


Lostindream
Lostindream 24.05.2023 v 21:33

Což nevysvětluje to, proč to ještě nedávno šlo. Na webu jsem o tom žádné info/vyjádření nenašel.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 24.05.2023 v 21:35

Co si pamatuju, nejde to už docela dlouho...
Takže je těžké určit "nedávno" někoho jiného..

Lostindream
Lostindream 24.05.2023 v 21:40

Konkrétně, v prosinci 2022 to ještě určitě šlo. Změna se musela objevit někdy v roce 2023. Což za dobu fungování webu Databázeknih.cz (od roku 2008) je celkem nedávno.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 24.05.2023 v 21:42

Tak to berme tak, že to k vám doletělo později ke mně ;)

pobijecmuch
pobijecmuch 25.05.2023 v 07:37

Otázkou je, zda v diskuzním příspěvku je nutné, ty speciální znaky používat. Já myslím, že ani ne. Dokonce doporučuji zabránit vkládání různých linků na jiné weby a sociální sítě.
Vždy se to dá napsat jinak a zájemce si to vždy najde.

Naias
Naias 25.05.2023 v 09:46

Ja mám vo zvyku napísať komentár najprv vo Worde a potom ho vložiť ku knihe. Vtedy úvodzovky a pomlčky zmiznú a treba ich doplniť, čo je otravné, nehovoriac o tom, že zabúdam, že miznú, veď kto by na to stále myslel, že.

siena
siena 26.05.2023 v 10:40

pobijecmuch, já myslela, že právě v diskuzi to místo má, neb citace. Že by to zrovna server s knižní kulturou mohl chápat. Ale asi jsem si to myslela špatně. Ostatně, jako mnohé jiné...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 26.05.2023 v 12:31

No, a co ta druhá věc ohledně nezalamování odkazů na řádek, když už ten odkaz vkladatel neztratí? Když se řeší formátování...
Jsem teď v telefonu, zobrazení pro počítač. Kliknu do diskuse ke knihám a přehled nových komentářů. A co se stane, když tam dá někdo odkaz dlouhý jako Lovosice? Forma stránky se stáhne na třetinu, kde vidím obsah, vedle toho vidím bílo, do kterého pokračuje ten odkaz. Při vypnutém zobrazení pro pc, se ta nudle ještě zůží.
To je taky moc milé ;)

Text příspěvku byl upraven 26.05.23 v 12:34



Vložit příspěvek