Popisky u knih v bazaru


evikt
evikt 19.01.2016 v 12:25

PROSIM VAS VSECHNY.. popisky u knih jsou proto, ze je tam o knize nejaky dulezity detail, kdyz tam napisu ze prodavam knihu v AJ, deset lidi mi napise, ze myslelo, ze je ceska!! Proboha, ctete to vsechno!

Naias
Naias 19.01.2016 v 12:36

http://www.databazeknih.cz/bazar-knih-detail/dievca-s-perlovou-nausnicou-402395
http://www.databazeknih.cz/bazar-knih-detail/harry-hole-policie-429672
To myslíš tieto inzeráty? Tie, ktoré si priradila k slovenskému a k českému vydaniu? Potom sa nečuduj, že ľudia si myslia, že predávaš tú knihu, ktorej obrázok vidia. Inzerát by mal byť vložený k tomu vydaniu, ktoré inzerent predáva. Popisky sú na popísanie stavu knihy, nie na vysvetlenie, že predávaš úplne iné vydanie.

evikt
evikt 19.01.2016 v 12:40

Ano, je mozne ze jine vydani nenajdu a nove nevkladam, ale kdyz si prectu ze je kniha nova, muzu si precist take to, ze je v AJ, NJ ci cokoliv jineho co urcuje vice informaci

Naias
Naias 19.01.2016 v 12:46

Lenže toto je databáza kníh v českom a slovenskom jazyku. A v nápovede je uvedené: „Vyhledejte knihu, která má být vaším inzerátem (vpravo nahoře ve vyhledávacím poli). Pokud nebyla kniha nalezena, je nutné ji nejprve přidat.“ Ak sa ti nechce pridávať správne vydanie cz/sk (anglické knihy sem samozrejme nepatria), znamená to, že ignoruješ pravidlá. Potom sa nečuduj, že výsledok je taký, aký je.

evikt
evikt 19.01.2016 v 12:51

Vam to asi hrozne vadi, holt je nas tu takovych vic kdo to tak dela tak pardon, ja jen ze kdyz sama knihu kupuju, tak si ty dodatecne informace ctu, at je tam napsano jedno slovo, ci cela veta o dane knize..

Naias
Naias 19.01.2016 v 12:57

Mne je to šumafuk, ja v bazáre nenakupujem, ani nepredávam, poštovné zo SR do ČR a naopak je vražedné, to by sa neoplatilo. Ale ak niekto nerobí to, čo má a rozčuľuje sa, že iní si to nevšimnú, to je vážne pekná irónia.


evikt
evikt 19.01.2016 v 13:05

To je, ja klidne odepisu desetkrat to same, jen to chci ulehcit ostatnim i tak kdyz holt tu knihu nevlozim jako puvodni vydani.

Naias
Naias 19.01.2016 v 13:25

Najuľahčenejšie by to bolo, keby si všetci prečítali pravidlá a držali sa ich. Ale to je samozrejme utópia.

Koka
Koka 19.01.2016 v 20:08

Abych trochu rozptýlila napětí, které se zde - zdá se mi - hromadí, napíšu vám veselou příhodu o jedné mé nabídce v bazaru. Nabízím tam knihu Rusa A. Bělého, kterou mám ve slovenštině a jmenuje se Peterburg
http://www.databazeknih.cz/knihy/peterburg-162105 .
Obálka zde v DK není, neboť nemám jak svou knihu nafotit a do PC ten obrázek vložit, ale anotaci jsem poctivně napsala slovensky i do inzerátu jsem uvedla,o jaké jde vydání a že jazykem knihy je slovenština.
Ozval se jeden zájemce, už jsme se téměř domluvili na transakci, a tak jen náhodou jsem mu napsala pochvalu, že on Čech z Prahy si kupuje knihu ve slovenštině. Na to se ohradil, že on o žádnou knihu ve slovenštině zájem nemá a že v textu inzerátu si to upozornění vůbec nevšiml, ani to nečetl, stačilo mu jméno autora a titul knihy. Tak jsem jej upozornila, že mu přece mělo být jasné, že je to slovensky, už z toho názvu Peterburg, přece kdyby to bylo česky, znělo by to Petěrburg, tedy mělo by to háček na e. Jeho reakce mě pobavila: napsal, že si myslel, že to já jsem Slovenka nebo Ruska a neumím to pořádně česky napsat. Vůbec netušil, že inzerent z databáze nabízené či poptávané knihy jenom vybírá a nevytváří celičký text toho inzerátu - tedy název knihy a jméno autora si z DK vybere a svůj inzerát k němu jen přiřadí, ne vytváří. O tom ten uživatel DK vůbec netušil!

woodward
woodward 19.01.2016 v 20:14

Naias. Chceš říct, že když někdo nabízí k prodeji knihu v cizí řeči, nemá ji nabízet na těchto stránkách? To je trochu praštěný, ne? Chápu, že se sem cizí knížky nevkládají do databáze (i když si o tom myslím svoje) ale proč by proboha nebylo možné nabídnout cizojazyčnou knížku k prodeji?

Naias
Naias 19.01.2016 v 20:45

Woodward, ja predsa netvrdím, že cudzojazyčné knihy sa nemajú ponúkať. Jediné, čo píšem, je, že keď niekto vloží inzerát k českému vydaniu, tak by nemal čudovať, že to ľudí mätie. Inak, mne je tak fuk, čo kto ponúka a nakupuje. Len ma zarazil ten výkrik „deset lidi mi napise, ze myslelo, ze je ceska!!“
Koka, aké napätie? To, že nepíšem za každou vetou namiesto bodky smajlíka, neznamená, že sa nebavím. Nechodím sa na DK rozčuľovať. Rozčúlila som sa dostatočne včera. Prišlo mi upozornenie, že do antikvariátu pribudla kniha, ktorú už dlho hľadám a kým som sa dostala k počítaču, niekto mi ju stihol vyfúknuť!! To by malo byť trestné, grrr.

Text příspěvku byl upraven 19.01.16 v 21:24

Koka
Koka 19.01.2016 v 20:50

Tak to rozladenie chápem, keď niekomu vyfúknu dlho očakávanú knihu! Ale ani od toho antikvariátu to nebolo moc priateľské - jednému zákazníkovi poslať avízo a inému to predať!

Naias
Naias 19.01.2016 v 20:58

To bolo avízo pre všetkých, to je ten problém. Vyhľadávač Můj antikvariát napíše, ale nerezervuje.

woodward
woodward 19.01.2016 v 21:02

Naias: jenže když se sem jiné než české knihy nesmějí vkládat, jak může člověk ke svému inzerátu připojit cokoliv jiného než popisek s obrázkem českého vydání?

Naias
Naias 19.01.2016 v 21:23

Dobre, tak znovu. Nech si píše ktokoľvek popisky k akýmkoľvek obrázkom, ale nech sa NEČUDUJE, že ponuka cudzojazyčných kníh v bazáre určenom na predávanie českých a slovenských kníh ľudí mätie. Miatlo ich to, mätie ich to a bude ich to miasť. Howgh.

woodward
woodward 19.01.2016 v 21:26

já myslel, že česká je jen databáze. takže bazar taky? a proč?

Naias
Naias 19.01.2016 v 21:36

http://www.databazeknih.cz/bazar-napoveda
Usúdila som to z bodu 2, ktorý vyzýva užívateľa, aby knihu, ktorú chce predať, vložil, ak tu ešte nie je. A DK nie je česká. Je česko-slovenská. Kam sa podela tvoja záľuba v presnosti?

woodward
woodward 19.01.2016 v 21:39

ach bóže... takže je to tak, jak jsem říkal: cizí knížky se nabízet nemůžou. to je pěkná pakárna.

woodward
woodward 19.01.2016 v 22:06

hm, nechápu, proč by člověk musel lítat od čerta k ďáblu, když jde pořád jenom o knihy. Já tu žádné knihy neprodávám ani nenakupuju, ale chápu, že to někoho může naštvat.

Atuin
Atuin 20.01.2016 v 07:56

evikt - a to je takový problém odpovědět několika lidem, že kniha je v angličtině a teprve pak rozjíždět obchůdek. Člověk tvor omylný, ale není moudré si tu seřvat poteincální kupce, že nečtou info celé. Tak poskytuj znovu jak jsem psala výše a nerozčiluj se. Ty chceš prodat, takhle si kohokoliv kdo by koupil leda odeženeš.

Jass
Jass 21.01.2016 v 18:07

Musím se přidat k názoru, že se mi zdá nesmyslné, že nelze prodávat cizojazyčná vydání. Samozřejmě by mi přišlo fér, když někdo projeví zájem, se optat, jestli ví, že je knížka cizojazyčná. Ovšem cizojazyčné knihy mi celkově přijdou jako dost velká mezera na tomhle webu (samozřejmě chápu, jaké problémy by s tím byly spojené...)

woodward
woodward 21.01.2016 v 18:57

tohle místo že má něco s průmyslem? jestli jo tak jsem tady špatně.

Koka
Koka 21.01.2016 v 19:01

Jistěže je to průmysl! Když může existovat zábavní průmysl , tak také knižní. Copak všechny ty ekonomické aktivity, které jsou na tvorbu a vydávání knih nabalené, netvoří průmyslovou oblast? Nebo je průmysl jenom "těžký" - hutnictví, a nic jiného?

bamba
bamba 21.01.2016 v 19:01

k woodward. A môžeme hovoriť o kultúre?

evikt
evikt 21.01.2016 v 19:18

Koukam co jsem vyvolala za diskusi, co clovek to nazor.. Nekdo tu napsal, ze si odstrasuju potencialni kupce, no mozne to je, ale tuto Databazi beru jako spise zabavni web kam dam na prodej knihy, ktere nemam kam dat, jsou prectene apod. aby poslouzily jinym lidem, kteri si je koupi radi.. Necekam tu zadne zavratne vydelky, neziju z toho, proboha...



Vložit příspěvek