Nápověda k bazaru knih

Chcete-li obchodovat v bazaru, musíte mít vytvořený profil a přihlášeni. Je to otázka pár minut.

Důležité!

Databazeknih.cz je pouze zprostředkovatel kontaktu obou účastníků (viz níže). Do komunikace mezi prodejcem a zájemcem nevstupuje, nenese odpovědnost za průběh obchodu a v případě vzniku škody neposkytuje náhradu ani nezajišťuje vymáhání!

Snažíme se však o maximum, abyste obchodovali s prověřenými lidmi, proto lze v detailu každého inzerátu za přezdívkou prodejce rozkliknout jeho hodnocení, ve kterém naleznete názory a hodnocení těch, kteří s ním již obchodovali.

Pokud se chystáte nakupovat od prodejce, který ještě nemá žádné hodnocení a nemá ověřený bankovní účet (viz níže), nedoporučujeme platbu předem! Trvejte na dobírce nebo osobním předání.

Nezapomínejte uživatele hodnotit (návod níže) - pomůžete tak ostatním rozlišit kvalitní obchodníky.

Jak vložit nový inzerát do bazaru?

 1. Vyhledejte knihu, která má být vaším inzerátem (vpravo nahoře ve vyhledávacím poli).
 2. Pokud nebyla kniha nalezena, je nutné ji nejprve přidat.
 3. V detailu knihy klikněte na ikonu "bazar" a následně na odkaz pro vložení inzerátu.
 4. Vyplněním formuláře inzerát zveřejníte a můžete čekat na odezvu (ta vám přijde soukromou zprávou, o které vás upozorníme e-mailem)

Poptávkové inzeráty lze vkládat zdarma, nabídkových můžete vložit deset. Pro vložení dalších nabídkových je třeba si zakoupit kredity (od 2 Kč, ceník zde.)


Ověřený bankovní účet

Uvidíte-li v bazarovém profilu uživatele nebo v detailu inzerátu tuto ikonku: , znamená to, že máme ověřený bankovní účet daného prodejce. Od těchto uživatelů nedochází k podvodům, proto je vhodné je při nákupu upřednostňovat.

Ikonku ověřeného účtu získáte po první koupi kreditů. Více zde.

Kdyby k podvodu od uživatele s ověřeným účtem přesto došlo, napište nám a v případě, že mu profil zablokujeme, už si zde nebude moci vytvořit znovu profil tak, aby mohl používat stejný ověřený bankovní účet.


Jak vyhledávat v bazaru?

 • Po kliknutí na "Bazar" v horní liště, můžete vyhledávat knihy i autory.
 • Nehledáte-li nic konkrétního, můžete na zmíněné stránce použít filtrování (např. podle žánru).
 • V detailu autora lze rozkliknout záložku "Bazar" a v ní si zobrazit inzeráty všech jeho knih
 • V detailu knihy je rovněž záložka "Bazar" s přehledem všech inzerátů dané knihy

Jak probíhá samotný obchod?

V detailu inzerátu klikněte na tlačítko "Odpovědět na inzerát", a poté se s dotyčným domluvte na zaslání knihy a zaplacení.
Jakmile obchod proběhne, stačí kliknout nahoře na "Bazar" a v odkazu "Rozpracováno" jej tlačítkem "Dokončit" odstranit ze seznamu a následně ohodnotit daného uživatele.


Doba platnosti inzerátu

Aby v bazaru byly stále aktuální inzeráty, každý je vystaven na dobu 6 měsíců. Pokud se do této doby kniha neprodá, inzerát se automaticky přesune do archivu (zmizí z veřejné nabídky a uživatel je informován zprávou). Pokud však chcete takový inzerát opět zveřejnit, stačí když kliknete nahoře na "Bazar" a pod hlavní lištou na odkaz "Archiv", kde platnost prodloužíte o dalších šest měsíců. Takto prodlužovat lze neomezeně. Cílem je pouze aktuálnost všech inzerátů v bazaru.


Jak ohodnotit uživatele v bazaru?

Stačí vyhledat přezdívku uživatele, pak na ní kliknout a vlevo dole otevřít "Bazar" a nahoře "Hodnocení".

Stejný postup platí, chcete-li si zobrazit svá získaná hodnocení - tedy klikněte nahoře na ikonku panáčka, poté vlevo dole na "Bazar" a nakonec vpravo nahoře na "Hodnocení". Pokud Vám někdo udělí hodnocení s kterým nesouhlasíte, hned pod ním máte možnost na něj reagovat a napsat své vyjádření.


Jak odstranit inzerát?

 1. Klikněte nahoře v hlavní liště na "Bazar"
 2. Poté na Prodávám či Poptávám (pod hlavní lištou)
 3. U inzerátu, který chcete smazat, klikněte na ozubené kolečko a pak na "upravit inzerát"
 4. a nakonec vlevo dole na "smazat inzerát"

Kde zjistit počet kreditů?

Vkládáte-li do bazaru nový nabídkový inzerát, pod přidávacím formulářem (nad červeným tlačítkem) vždy vidíte počet aktuálních kreditů + odkaz k pořízení dalších.

Po první koupi kreditů najdete stejné informace spolu s ikonou ověřeného účtu ve svém uživatelském bazarovém profilu nahoře.