Ollo - Země sváru

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V den oslav letního slunovratu, kdy se v jarlově paláci v hlavním městě koná velkolepá hostina, připlouvají k břehům ostrova Hällristingaru nájezdníci a bez výraznějšího odporu rychle postupují do vnitrozemí. Tak začíná vzpoura, která dosud neměla obdoby. Jarl je mrtev, povražděni jsou i všichni dvořané, kteří se odmítají poklonit novým pánům. Mladičké Ydalir, jarlově dceři a následnici, se však na poslední chvíli podaří uniknout a nalézt úkryt u tajemných elfů. Podaří se jí získat zpět vše, co jí právoplatně náleží? Poněkud záhadné slovo „ollo“ pochází z elfského jazyka a znamená „útes“. Už název knihy tedy nepřímo napovídá, jak velkou roli v příběhu hraje moře: moře coby hranice ostrovní země, o kterou hlavní hrdinka románu soupeří se svými protivníky, moře jako širý obzor, k němuž se upínají tužby i vzpomínky. V příběhu se prolínají prvky klasické fantastiky v tolkienovském stylu s dobrodružstvím z prostředí odlehlého a mýty opředeného severu, jehož mluva a divoký, nespoutaný charakter podněcují představivost a jsou mezi milovníky vyprávění oblíbeným zdrojem inspirace....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/386065/ollo-zeme-svaru-hBS-386065.jpg 2.611
Žánr:
Literatura česká, Fantasy
Vydáno:, Práh
více informací...
Nahrávám...

Diskuze o knize (3)

Diskutovat
Lenka.Vílka
25. února

Teron: ale zatím to vypadá, že čím větší reklama, tím větší blbina (oni asi ví proč).
Jinak zrovna Ydris (za mě ztráta času) je právě oním případem nových profilů. Což neva, holt jeden člověk hodnotí víckrát nebo jsou to jsou kamarádi. Spíš je problém v tom, že potom se už tady neukážou. Úkol splnili a jdou dál...

Teron
25. února

pobijecmuch: ta věc se jmenuje Ydris a je to první kniha Odkazu Tastedarů (respektive zatim první část první knihy). Bez reklamy se lidé nedovědí ani o super ultra dokonalý knize a přirovnání jsou taky v pohodě, jen na to musí ta kniha mít.

pobijecmuch
20.08.2018

Vždy, když někdo prohlásí, že se ono podobá tomu, nebo tomu, tak cítím, že něco je špatně.
Něco podobného v rámci velkolepé reklamy prohlásilo vydavatelství Práh o připravované knize Ollo: Země sváru. Prý toto fantasy má být česká Hra o trůny. Podobných reklam a zaručených reklamních výkřiků jsme v Česku, bohužel zažili už spoustu. Naposledy to bylo tuším u knihy Yardis, která do současnosti zrovna moc dobré hodnocení nenasbírala.
Přeji budoucí knize Ollo: Země sváru, aby byla hodně čtená kniha. Pokud bude opravdu dobrá, tak žádnou reklamu ani nepotřebuje. A nějaké přirovnání už vůbec ne.
Jen ještě jedna myšlenka. Doufám, že v den vydání této knihy, nám na DK najednou nenaroste počet nově zaregistrovaných, kteří velice rádi tuto knihu ihned budou komentovat a hodnotit. :-)

Autor knihy

Háta Kreisinger-Komňacká

Háta Kreisinger-Komňacká
česká

Kniha Ollo - Země sváru je:

v Přečtených11x
v Čtenářské výzvě2x
v Knihotéce10x
v Chystám se číst13x
v Chci si koupit2x
v dalších seznamech1x