John Connolly

irská, 1968

Diskuze (13)

Přidat příspěvek

Ajrad1981
19.02.2024

Zatím mám přečtených 6 dílů ze série Charlie Parker, ale doma mám všechny. Neodpočívej v pokoji mi sice zrovna dvakrát nesedlo, ale možná jsem nebyla jen správně naladěna.
Horší je, že jsem zjistila, kolik dalších dílů už Connolly napsal! A když jsem se ptala v nakladatelství, tak mě ujistili, že další díly vydávat nebudou, byla malá prodejnost, nevyplatí se to. :-(
Budu si holt muset oprášit angličtinu...

mulderka
28.07.2019

A tohle já můžu. Dokonce, po přelouskání prozatím 12 dílů série o Charlie Parkerovi, si dovoluji spekulovat, že by mi connollyovky mohly pomalu, ale jistě začít nahrazovat díla kdysiMistra Kinga. A nejen proto, že oba píšou o dění ve státě Maine ;-)
Pro případné zájemce: snažte se číst sérii od začátku, díly mají na sebe velice silnou návaznost a odprostředka se v celém "backgroundu" nevyznáte. Jako se to stalo kdysi mně. Dotyčný asi 4. díl jsem tehdy zmateně a otráveně odložila a nebýt recenze jedné místní uživatelky, možná bych se na zbytek života připravila o mimořádnou mystery detektivní lahůdku. Takže díky, Metlo!!


Patapuf
11.12.2018

Abych se přiznal, vždycky byl můj favorit Jack Reacher, ale změnil sem názor.... Charlie Parker je nejlepší... Každou další knihou začínám mít ale strach jestli se taková vysoko nastavená laťka dá ještě udržet nebo překonat. Pevně doufám, že ano, protože slovy patnáctileté dívky: Charlie je nejvíc :)

zdena7154
01.12.2018

já už nutně potřebuju další díl.......po Písni stínů,vysoce návyková četba.:-)

frantisek4337
24.06.2015

Patří mezi tři mé nejoblíbenější autory, bohužel to je ale jediný píšící z nich, proto mne mrzí že posledních cca 5 knih u nás nebylo přeloženo a to ani série o Charlie Parkrovi kde jsou dvě knihy :-(

malvo12
06.03.2015

tohto spisovatela,radim vo svojom rebricku,na uplne prve miesto...dovtedy to bol roky rokuce J.Deaver..

betys6914
25.08.2014

Vážně nerada užívám nějakých přehnaných slov, ale opravdu mohu říct, že toto je autor, který mi změnil život. Kniha ztracených věcí se pro mě stala něčím vyjímečným, neobyčejným a velice osobním. Jen je škoda, že ne každou jeho knihu vydají v češtině. Ještěže umím anglciky.

LucillaPeters
25.01.2014

Mistr napětí. Zatím jsem od něj nečetla knihu, která by mě nebavila nebo zklamala. Jeho promyšlené příběhy mě vždycky přišpendlí k židli a nutí mě přemýšlet nad tím, jak moc umí být svět kolem hnusný (a následně si ještě víc vážit toho kde a jak žiju) ...

mauvais-ange
14.02.2013

Od Johna Connollyho mám již přečteno téměř vše a řadí se mezi moje oblíbené autory. Mám ráda propojení kriminálky a nadpřirozena v případě jeho knih o Charliem Parkerovi, stejně jako příběhy v Nokturně a Knihu ztracených věcí, prostě mi to sedí. Akorát si musíte zvyknout na jeho styl, ne každý se v tom asi hned orientuje, ale nakonec to do sebe všechno skvěle zapadá...

Anwiel
19.01.2013

Jeden z mých nejoblíbenějších autorů vůbec. Mám opravdu moc ráda všechny jeho knihy, Parker serie je výborná a knihy jako Kniha ztracených věci a Brána do pekel mají své místo v žebříčku mých nej knih. Jsem hrozně ráda, že jsem si kdysi dávno koupila knihu jménem Nocturna v Levných knihách =)

Schalimar
21.11.2012

Mám ho jako autora strašně moc ráda, a pak zvláště ty dva… Louise a Angela.
Jeho knížky mě baví, lehce mrazí, trochu děsí, ale co hlavně… Nutí číst dál, a sem tam i znova. :)

Patapuf
07.05.2012

Čím víc jeho knih přečtete, tím víc nabydete dojmu, že svět není zrovná krásné místo......

kanadan
03.02.2012

Connoly je autor vynikajicích krimithrillerů,hlavně romány s Charliem Parkerem se čtou jedním dechem.Doporučuji všem milovníkům napětí a temně mrazivé atmosféry.