Mirka.K Mirka.K diskuze

☰ menu

Popsugar výzva 2015-2018

Bod 39 chápu víceméně tak, jak jsi ho přeložila :-) Něco jako kniha, kde je místo oživené - je jednou z hlavních postav či na postavy nějak působí, např. Les Mytág či Solaris.

06.11.2018


Popsugar výzva 2015-2018

40. Asi myslíš to samé, ale spíš bych to nazvala: Náhodně objevená kniha (třeba v knihkupectví, atd.)

48. Myslím, že mluví o americké ceně:
https://cs.wikipedia.org/wiki/National_Book_Award

06.11.2018


Filosofování pod starým mohutným dubem

denib: S tou televizí mi to přijde reálné. Pravděpodobně na ni koukají v práci. Předpokládám, že tam bude podobná situace jako ve Vietnamu. Tady má většina lidí svůj krámek a když nemají zákazníky, tak koukají na televizi. Někdy ji též sledují na tabletu či smartphonu. Soused vedle má malý krámek a neustále sedí ve dveřích s hlavou skloněnou a na něco kouká. Podobně to dělají např. hlídači, kterých je tu také požehnaně.

22.11.2017


Knihy v angličtině

Arya26:
Můžeš zkusit knihy ze série Penguin Readers. Jsou sice jenom v angličtině, ale je to zjednodušená četba. Většinou jsou to klasiky. Knihy jsou rozděleny do několika levelů podle obtížnosti, takže si můžeš vybrat tu, která ti bude vyhovovat.
Nebo si zkus přečíst knihu, kterou jsi už četla v češtině. Mělo by pak být jednodušší jí porozumět.
Existují i časopisy v angličtině pro studenty, např. Bridge (B1-C1), Gate (A1-A2), R&R (A1-A2).
Se zrcadlovými texty zkušenost nemám, myslím si, že je lepší číst knihy rovnou v originále. Člověka to pak nenutí stále si kontrolovat, jestli všemu rozuměl správně.
Vypisovat si všechna nová slovíčka je podle mě zbytečnost. Většinou je jich hodně a člověk se nedokope k tomu si je stále opakovat. Já si občas vypisuji nová slovíčka, ale ne víc jak 2-3 denně. To je množství, které mě neodradí od zopakování. Když vidím nějakou pokročilou gramatiku, která je použita jinak, než bych očekávala, tak se u ní zastavím a snažím se přijít na to, proč ji tak autor použil.
Aby Ti v hlavě něco zůstalo, tak bych Ti doporučila si nahlas přeříkat děj, který jsi ten den přečetla. Zopakuješ si tím nová slovíčka, zkusíš si použít nové vazby a tím, že je použiješ, si je víc osvojíš a nebudeš se bát je použít. Rozhodně doporučuji kombinovat četbu s poslechem (zjednodušené knihy bývají i s CD, na YouTube jsou některé audioknihy,...) a s mluvením.

26.07.2016


Knihy v angličtině

Klamm: Já mám Sherlocka Holmese v originále rozečteného teď a zatím bych ti ho nedoporučila. Je tu zapotřebí mít hodně velkou slovní zásobu.
Pokud máš rád fantasy a literaturu pro mládež, tak bych ti radila začít u nich. Mně přišly celkem srozumitelné tyto knihy: Harry Potter (minimálně první až třetí díl) a Johnny and the Dead (Johnny a mrtví) od Pratchetta (ne Zeměplochu).

Pokud si ještě s nezkrácenými knihami nejsi jistý, tak v zkrácených pokračuj, ale vyber si nějakou složitější. Knihy ze série Penguin Readers jsou rozděleny do několika levelů, takže můžeš zkusit některý z těch vyšších.

Každopádně se nenech odradit tím, že nerozumíš všem slovíčkům. Hlavní je, abys chápal, co se děje. Mně hodně pomohlo, že jsem začala s Potterem, kterého jsem měla přečteného asi desetkrát, takže jsem chápala, co se děje, i když jsem všemu nerozuměla. Pokud máš nějakou svoji oblíbenou knihu, kterou velmi dobře znáš, tak si zkus přečíst v angličtině tu.

29.04.2016


Knížky o upírech

Já mám nejradši sérii Nekroskop, tam mají upíři správně brutální a perverzní povahu. :-)

08.05.2011