Ollo - Země sváru

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V den oslav letního slunovratu, kdy se v jarlově paláci v hlavním městě koná velkolepá hostina, připlouvají k břehům ostrova Hällristingaru nájezdníci a bez výraznějšího odporu rychle postupují do vnitrozemí.
Tak začíná vzpoura, která dosud neměla obdoby. Jarl je mrtev, povražděni jsou i všichni dvořané, kteří se odmítají poklonit novým pánům. Mladičké Ydalir, jarlově dceři a následnici, se však na poslední chvíli podaří uniknout a nalézt úkryt u tajemných elfů. Podaří se jí získat zpět vše, co jí právoplatně náleží?
Poněkud záhadné slovo „ollo“ pochází z elfského jazyka a znamená „útes“. Už název knihy tedy nepřímo napovídá, jak velkou roli v příběhu hraje moře: moře coby hranice ostrovní země, o kterou hlavní hrdinka románu soupeří se svými protivníky, moře jako širý obzor, k němuž se upínají tužby i vzpomínky.
V příběhu se prolínají prvky klasické fantastiky v tolkienovském stylu s dobrodružstvím z prostředí odlehlého a mýty opředeného severu, jehož mluva a divoký, nespoutaný charakter podněcují představivost a jsou mezi milovníky vyprávění oblíbeným zdrojem inspirace.

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/386065/ollo-zeme-svaru-hBS-386065.jpg 2.412
Žánr:
Literatura česká, Fantasy
Vydáno:, Práh
více informací...
1. vydání originálu:2018
Počet stran:264
Vazba knihy:pevná / vázaná
ISBN:978-80-7252-726-7
Nahrávám...
Přidat další vydání

Vydání (0)

Zatím zde není jiné vydání této knihy.

Autor knihy

Háta Kreisinger-Komňacká

Háta Kreisinger-Komňacká
česká

Kniha Ollo - Země sváru je:

v Přečtených12x
v Čtenářské výzvě2x
v Knihotéce10x
v Chystám se číst14x
v Chci si koupit3x
v dalších seznamech1x