Stephen Leacock citáty

kanadská, 1869 - 1944

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Citáty (13)

"Jestliže si muž chce vybrat manželku náležité velikosti a tvaru, správné barvy a z kvalitního materiálu, který něco vydrží při praní i při mytí a nevybledne na slunci, musí být ochoten věnovat tomuhle problému čas i námahu."


"Nemohu s dobrým svědomím popřít, že jízda na koni si vyžaduje značnou dávku kuráže. Tu však mám. Obstarávám si ji po čtyřiceti centech za láhev a beru ji podle potřeby."


"S tím podvodem, že svatý Mikuláš naděluje o vánocích dárky, je už načase skoncovat. Čím dřív to tajnůstkářské a tichošlápské předstíraní bude odhaleno, tím líp. Rodíč, jenž se přiblíží pod rouškou noční temnoty, aby podstrčil kravatu za dest centů chlapci, který čekal hodinky za deset dolarů, a pak mu namluví, že mu ji posílají z nebíčka, jedná nízce, nepopiratelně nízce a nečestne."


"Tlupa cizích lidí, kteří se všichni dohromady smějí a mají svá vlastní hesla a vtipy, ve mně vždycky provokuje záchvat melancholie, hlubší, než se dá vyjádřit slovy."


"Víte, spousta lidí si v pozdním věku uvědomí, že kdyby bývali jako chlapci vědeli, co vědí teď, mohli místo toho, čím jsou, být tím, čím by bývali chtěli být - ale kolik chlapců se zamyslí nad tím, že kdyby vědeli, co teď nevědí , mohli by jednou místo toho, čím budou, být nečím, čím by být nechtěli? Takové myšlenky naplňujé člověka hrůzou."


"Za celý svůj život jsem nikdy veřejně nevystupoval, s jedinou výjimkou, když jsem totiž odevzdával vycházkovou hůl místopředsedovi našeho klubu u příležitosti jeho chystané cesty do Evropy."


Nevýnosnější obchod: kupovat lidi, zač stojí, a prodávat je, zač si sami sebe cení.


Po pivu se teprve člověk cítí, jak by se měl cítit před pivem.


Přátele si vybíráme, příbuzní jsou nám dáni.


Reklama je zmrazení lidské inteligence na dostatečně dlouhou dobu, aby se na tom daly vydělat peníze.


Rodič, který by byl schopen vidět své dítě tak, jaké skutečně je, by potřásl hlavou a řekl: "Vilík nestojí za nic, prodáme ho!"


Věřím ve štěstí. Čím víc se snažím, tím víc ho mám.


Žena si ze všeho nejvíc přeje prostor, aby se mohla rozvíjet a růst. Nejhorší na světě je trpět omezeností a nic neomezuje člověka tak, jako omezený manžel.