Hanif Kureishi citáty

britská, 1954

Citáty (11)

„Chce se mi spáchat sebevraždu,“ pronesl vznešeně, jako by oznamoval, že je těhotný.


Celým životem procházíte s představou, že rodiče jsou obři, chrání vás, aby vás něco nerozmačkalo, mají nad vámi neomezenou moc, a pak nadejde den, kdy se otočíte a nečekaně je přistihnete, a oni jsou slabí, nervózní lidé, snažící se spolu nějak vyjít.


Hľadáme oporu v starých známych veciach a na starých známych miestach. Tam, kde sme ju vždy nachádzali. A hoci tam už nič nie je, stále sa tam vraciame. Musíme si však nájsť niečo nové, inak budeme ako vyjedené jadierka. (Polnoc celý deň -Vyjedené jadierka)


Jeden den jsme děti s rozzářenejma, upřímnejma tvářičkama. Zajímá nás, jak fungujou stroje. Milujeme lední medvědy. druhej den letíme ze schodů, ožralí a s brekem Všechno už máme za sebou. Nenávidíme život a nenávidíme smrt.


Koľko nevinnosti je v ľuďoch, keď nečakajú, že im niekto ublíži. Kto by im na ňu mohol siahnuť tak, aby zároveň neublížil sám sebe?


Láska a Eva rozvinuly koberec otcovy sebedůvěry a on na něm teď tančil a překypoval temperamentem.


Nahlédl jsem do světa vzrušení a příležitostí, jeho obraz jsem si chtěl podržet v mysli a použít jako šablonu pro budoucnost.


Nanešťastie, ak sa chcete dostať do budúcnosti, musíte prežiť prítomnosť.


Neuvědomovala si, že je to v krvi a ne na kůži, neviděla, že nic nemůže být víc předměstského než obyvatelé předměstí, popírající samy sebe.


Stála za námi v županu tak dlouhém, až skoro zametal podlahu, takže v něm vypadala jako krychle.


Starším ženám dodávají modré vlasy důstojnost.