Gabrielle Zevin citáty

americká, 1977

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Citáty (9)

A přece jsem ho zařadil. Jak to zdůvodnit, když vím, že jde jen o průměrnou povídku? Odpověď zní: Tvůj táta se do jejích postav dokázal vcítit. Něco si v ní našel. A čím delší dobu to svoje živobytí táhnu (a nejen živobytí, ale i život jako takový, jestli to nezní moc plačtivě), tím víc jsem přesvědčený, že právě a jenom o tohle jde. Jen spojovat, má drahá umělkyně. Jen spojovat. (Příběhy opředený život A. J. Fikryho)


Čteme, abychom se ujistili, že nejsme sami. Čteme, protože sami jsme. Čteme, a nejsme sami. Nejsme sami.


Lidi šíří nudné lži o politice, Bohu a lásce. Všechno, co o člověku potřebuješ vědět, ti řekne odpověď na otázku: Jakou knihu máš nejradši? (Příběhy opředený život A. J. Fikryho)


Mayo, jsme tím, co milujeme. Jsme, co milujeme. Nejsme tím, co sbíráme, hromadíme, co čteme. Po tu dobu, co chodíme po světě, jsme jenom láska. To, co jsme milovali. Ti, co jsme milovali. Tohle, právě tohle nás myslím přežije. (Příběhy opředený život A. J. Fikryho)


Mayo, romány mají svůj půvab, ale nejelegantnější jsou v celé říši prózy povídky. Když ovládneš psaní povídek, ovládneš svět. (Příběhy opředený život A. J. Fikryho)


Ostatně soudím, že když je něco dobré a navíc to za takové uznává celý svět, není to ještě postačující podmínka k tomu, aby se ti to nelíbilo. (Příběhy opředený život A. J. Fikryho)


Pamatuj, Mayo: Ve dvaceti nemusíme docenit to, co doceníme ve čtyřiceti, a vice versa. To platí o knihách i o životě jako takovém. (Příběhy opředený život A. J. Fikryho)


Romány, to tak docela nejsme. Povídky, to taky docela nejsme. Nakonec jsou z nás povídkové sbírky. (Přečetl toho dost na to, aby věděl, že žádná sbírka není plná dokonalých povídek, Pár lepších. Pár horších. Když máte štěstí, tak jedna mimořádná. Ty mimořádné jsou beztak jediné, které lidem utkví, a ani ty ne nadlouho.)


Sestra vždycky bývala za tu hodnou. Já jsem ta zlá. A taky jsem si vzala zlého chlapa. A vím, že si zlí lidé za všechno můžou sami, ale samota, samota, ta nás zničí. (Příběhy opředený život A. J. Fikryho)