Zajtra. A zajtra, a zas ďalšie zajtra

Zajtra. A zajtra, a zas ďalšie zajtra https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/513991/bmid_zajtra-a-zajtra-a-zas-dalsie-zajtra-moR-513991.jpg 4 14 4

Sam a Sadie sa priatelia už od detstva. Často sú do seba zamilovaní, no nikdy medzi nimi nič viac ako kamarátstvo nebolo. Nadviažu kreatívne partnerstvo v okúzľujúcej, ale komplikovanej oblasti videoherného dizajnu, a úspech im prinesie slávu, radosť, tragédiu, pokrytectvo a hlavne akýsi druh nesmrteľnosti. Príbeh o láske, aký ste ešte nečítali. Sam Masur, prvák na Harvardovej univerzite, jedného chladného decembrového dňa vystúpi z metra a na stanici v dave čakajúcich ľudí zbadá Sadie Greenovú. Zavolá na ňu. Sadie chvíľu predstiera, že ho nepočuje, no napokon sa otočí a začne sa hra, v ktorej ich legendárna spolupráca vystrelí do herného neba. Blízki priatelia z detstva si požičajú peniaze a za pomoci mnohých ľudí ešte pred skončením štúdia vytvoria svoj prvý kasový trhák, hru Ichigo. Zo dňa na deň im svet začne ležať pri nohách. Skôr než dovŕšia dvadsaťpäť rokov, sú Sam so Sadie geniálni, úspešní a bohatí, no to ich neochráni pred vlastnými kreatívnymi ambíciami či zradou pre vlastné záujmy. Príbeh pokrývajúci obdobie tridsiatich rokov, v ktorom sa presúvame z Cambridgeu v Massachusetts až do Venice Beach v Kalifornii, je chvíľami až za hranicami možného. Tento príbeh skúma rozmanitú podstatu identity, znevýhodnenia, zlyhania, možností vykúpenia v hrách, ale predovšetkým našu potrebu niekam patriť: milovať a byť milovaný.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Motýľ

Tomorrow, and Tomorrow, and Tomorrow , 2022

LadyLane
05.12.2023 4 z 5

Ja mám také rozpačité dojmy. V jednej chvíli sa nudím, v druhej ma kniha vtiahne do deja, dalšiu časť by som preskočila, inde sa spoznávam a do toho občas autorka strelí také bolestivé životné poznanie, že sa mi chce plakať.

"..a potom si uvedomil, že toto bola smrť a aj on zomrie. Aj jeho mama. A tiež raz zomrú všetci , ktorých ste stretli a ľúbili. Možno sa to stane, keď vy alebo oni už budú starí. A možno nie. To poznanie bolo neznesiteľné."

adorjas
22.09.2023 4 z 5

V lete mi vybuchol instagram fotkami tejto knihy. Videohry, 90. roky, miléniáli, programovanie a počítače.
A oplatilo sa teda prečítať túto hypeovanú knihu? Za mňa áno v rámci žánru oddychovky. Postavy nie sú čiernobiele, autorka tam dokonca vsunula niekoľko zaujímavých myšlienok na hlbšie zamyslenie o plynutí času a osude. Môže byť!

sandra8786
16.07.2023 4 z 5

Četla jsem v originále a ani nevím, co me na te knize tak upoutalo. Hlavní hrdinové byli na jedné straně plní lidských chyb a nesvaru a hlavně strachu. Na druhé straně slo o genie, kteří vyvíjeli výborne počítačové hry, do kterých dávali víc emocí, energie a odvahy, než do svého vlastního života. Chvilku jsem je nenáviděla, ale zaroven si je díky jejich vykreslení dokázala představit jako živoucí bytosti. Pribeh byl vlastně jednoduchý a nikterak převratný, ale přesto me něco drželo až do konce.

tweed
14.07.2023 5 z 5

Knihy z Goodreads choice awards jsou má pravidelná dávka zklamání, ale Tomorrow & Tomorrow & Tomorrow se mezi ně nezařadilo. I když tedy na začátku mělo dost naběhnuto!
Přinesla mi kniha nějakou novou živnot perspektivu? Ne.
Poznala jsem postavy, které bych si chtěla vzít do svého života? Ne.
Přesto (!) jsem si to poměrně zamilovala.
Kniha je o třech kámoších, kteří spolu vyvíjí hry. Má to dost young adult vibes, spousta věcí by se vyřešila tím, že by postavy byly schopné komunikovat, klasika. Dost mi to připomínalo mé velmi neoblíbené "Normální Lidé", přesto si Tomorrow pomalu provrtávalo cestu do mého srdíčka, v průběhu jsem si zvládla i na pár místech poplakat, což u knih nedělám moc často. Chci si zahrát všechny ty imaginární hry! (fyi EMILY BLASTER EXISTUJE!!)
Druhá část knihy si mě získala mnohem více, než ta první, celkově mám pocit, že do ní dala autorka více lásky a kreativity. Všechny ty detaily, jako pojmenování A/B sides kapitol v jedné části a podobná klišé, perspektivy, které jsem nečekala, že dostanu a vlastně i příběh, který jsem nečekala, že se do této knížky vleze.
Mám co vytknout, ale nechce se mi, zkrátka a jednoduše doporučuju.

láska pokrytectví radost úspěch tragédie

Gabrielle Zevin
americká, 1977
2009  81%Někde jinde
2015  80%Příběhy opředený život A. J. Fikryho
2015  80%Moriarty / Kdysi jsme se znaly / Dobře se dívej / Sebrané dílo A. J. Fikryho
2023  74%Zajtra. A zajtra, a zas ďalšie zajtra

Kniha Zajtra. A zajtra, a zas ďalšie zajtra je v