Koupit knihy

Ayaan Hirsi Ali

somálská, 1969


Nahrávám...

Přidat citát

Citáty (6)

Když něco považujete za posvátné a zvláštní, ovšem někdo vám pořád tvrdí, že to takové není, a vy nejste ještě připraveni takovou informaci přijmout - navíc když pocházíte z prostředí, kde se klade takový důraz na čest -, cítíte se dotčeni. (Rebelka)


Když někdo říká, že k hodnotám islámu patří soucit, tolerance a svoboda, tak já se podívám na realitu, na skutečné kultury i vlády a vidím, že to tak prostě není. (Rebelka)


My muslimové se pořád chlubíme, jak jsme v tom a tom nadřazení, ale celá naše kultura je sexuálně frustrovaná. (Rebelka)


Myšlení, jaké jsem zažila v Saúdské Arábii i mezi členy Muslimského bratrstva v Keni a Somálsku, je jednoznačně v rozporu s lidskými právy a liberálními hodnotami. (Rebelka)


Podle našich západních standardů je Muhammad úchylný muž a tyran. (Rebelka)


Život je v Evropě lepší než v muslimském světě už proto, že jsou tu lepší vztahy mezi lidmi, a jeden z důvodů, proč tu jsou mezilidské vztahy lepší, je fakt, že na Západě se cení život tady a teď a jednotlivci si užívají práv a svobody, které uznává a ochraňuje přímo jejich stát. (Rebelka)