Václav Hrabě

česká, 1940 - 1965, statistikykoupit eknihy

Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všechny knihy

Komentáře k autorovi (8)

Václav Hrabě

Přidat komentář
Metroušek
20.05.2018

Villon, Gellner a Hrabě. Svatá trojice básníků jistě nejen mého dospívání.

chudobkah
13.09.2016

Poprvé jsem se doslechla o Václavu Hraběti na hodině literatury na střední škole a byl to pravděpodobně jediný autor poezie, o kterém jsem chtěla vědět víc. Poezie mi totiž zrovna moc neříká, ale jeho verše mě okouzlily. Jeho Blues je jediná sbírka básní, kterou vlastním, a je jen škoda, že toho nestihl napsat víc, protože by to zaručeně v mé knihovničce nechybělo...

AdamMez
10.06.2016

Podle mého názoru nejtalentovanější český básník moderní éry (moderní éru dodávám vlastně jen proto, že si ho s Máchou prostě netroufám srovnávat). Jeho brzká smrt byla pro naši literární tvorbu zásadní rána.

RobertRoberts
06.03.2015

Václav Hrabě je jedním z nejoriginálnějších československých básníků a to zejména díky jazyku, kterým psal. V něm se totiž kloubí nádherné metafory se syrovými výrazy. Dokázal zachytit lidské pocity a emoce do neuvěřitelných tvarů. Tyto pocity a emoce pak bez přetvářky nazval pravými jmény. Nešťastnou lásku k infekci, mladistvou zamilovanost k šílenství, k horečce. To všechno poté zasadil do nocí zalité Prahy.

Na rozdíl od beatniků Hrabě nebyl tak drsný, ale dokázal své básně napustit jakousi nezkušenou láskou, která básně namáčela v romantické, intimní poezii. Na druhou stranu si však zanechal dekadentní rysy spjaté s beatnickou generací. Tak jak jsou rozpolcené a nevybouřené jeho básně, taková byla i jeho duše..

wercayk
29.05.2014

Jsem okouzlena. V jeho básních jsem se našla.

Lulla71
20.06.2012

Srdeční záležitost. Některé autory je třeba potkat v určitém věku... já ho potkal v sedmnácti:)

nightlybird
28.02.2012

K dohledání na netu = http://www.divokevino.cz/1405/hrabe.php a další čísla

elu
27.02.2012

jeho básničky jsou jako hvězdy, jsou průvodcem, světlem i zamyšlením nad vesmírným pnutím. škoda jen, že jich není tolik.