koupit eknihy

Samuel Beckett

irská, 1906 - 1989koupit eknihy

Nahrávám...

Populární knihy

/ všechny knihy
Čekání na GodotaNovely a texty pro nicPrvá láska a iné prózyMurphyMolloy

Autor

Samuel Barclay Beckett, irský prozaik a dramatik (tvořící anglicky i francouzsky), jedna z určujících osobností literární avantgardy 20. století a významný tvůrce tzv. absurdního divadla, přichází na svět 13. dubna roku 1906 v irském Dublinu v zámožné, protestantsky založené rodině. Vzděl... celý životopis(zdroj: ld.johanesville.net)

Komentáře (3)

Přidat komentář
Koka
08.11.2015

Setkání s Beckettem popisuje Robert Craft, autor knihy Stravinskij/Craft: Deník ze společných cest, (vyd. Supraphon, Praha 1968) takto:

16. května 1962, Francie
Samuel Beckett na oběd. Vysoký hubený muž se skromným vystupováním řeholníka. Vrásčitý a ustaraný obličej, čelo s hlubokými rýhami, v zubech by se mu dalo vydolovat hodně stříbra. Jeho vyděšené modré oči, zasazené hluboko v důlcích, a zároveň způsob, jak se mu ježí vlasy, připomínají sojku, až na to, že je tak ostýchavý, jemný, a že mluví tiše, lahodným hlasem. Přijel ze svého venkovského domku v něčem, co nazývá ´krabičkou od sardinek´.

HTO
24.03.2013

Slovní hříčka k irskému géniovi – malého Andrého Rousimmofa do školy vozil Samuel Beckett, jeho soused, protože malý André byl příliš velký.

Silvi Ka
06.09.2012

páčia sa mi jeho absurdné drámy