slovenská, 1925 - 1977

Populární knihy

/ všech 16 knih

Nové komentáře u autorových knih

Svetový pohár - 10 futbalových šampionátov Svetový pohár - 10 futbalových šampionátov

Jubilejný X. futbalový šampionát dekoroval víťaza novou trofejou - Svetovým pohárom, keďže Zlatú Niké vyhrala štyri roky predtým Brazília. Československo sa na turnaji nezúčastnilo, v kvalifikácii nestačilo na Škótsko (čo je svojím spôsobom paradoxné. Totiž ČSSR sa v roku 1976 stala majstrom Európy, napriek tomu neštartovala na MS 1974 ani 1978. Dvakrát jej stopku vystavil ten istý súper - Škóti). Raritou turnaja bol jediný súťažný duel reprezentácií NSR a NDR. Fenoménom MS sa stal holandský tzv. totálny futbal, ale vo finále bol nemecký tím úspešnejší. Futbalový svet oslovil i náš severný sused, poľská piłka nożna získala bronz (už v kvalifikácii šokovala, vyradila hrdý Albión). Kniha, ktorá poteší srdce futbalového fanúšika. Obsahuje zhrnutie nielen týchto majstrovstiev sveta, ale mapuje všetky predchádzajúce, kvalifikáciu i samotný záverečný turnaj. Súčasťou je bohatá obrazová príloha (čiernobiela i farebná).... celý text
Oplak

Majstrovstvá sveta vo futbale Majstrovstvá sveta vo futbale

Super kniha.Táto jediná mi chýba.Prvá z MS vo futbale.
Kažko11

Európsky Pohár Majstrov Európsky Pohár Majstrov

Vo svojej dobe neoceniteľná publikácia. Mapuje prvých dvanásť ročníkov Pohára majstrov, ktorého "dcérou" je dnes elitárska Liga majstrov. Súťaž, ktorá si rýchlo získala srdce Európy, vznikla z podnetu francúzskeho športového novinára Gabriela Hanota z denníka L' Equipe (Ako zaujímavosť: Tomuto bývalému obrancovi francúzskej reprezentácie sa totiž nemali páčiť tvrdenia anglických novín, že najlepší tím sveta je Wolverhampton Wanderers). Súčasťou knihy je čiernobiela obrazová príloha a úplný výsledkový servis opisovaných ročníkov.... celý text