David Feintuch

anglická, 1944 - 2006, statistikykoupit eknihy

Nahrávám...

Komentáře (2)

David Feintuch

Přidat komentář
qwill
13.01.2016

Jednou jsem byl v knihovně a zrovna nevěděl, co bych. . . Tak jsem se mrknul do sci-fi a řekl si, že knížku s nejodpuzujícnější obálkou si půjčím. A ihned jsem objevil - Tetralogii o Nicholasi Seafortovi, Autor pro mě neznámý, na obálce "Jedna z nejlepších militari space oper!" To by mě jindy automaticky odradilo.
S vědomím, že vrátit je můžu vždycky, jsem se začetl do první z nich. Nakonec jsem byl rád, že jsem je vzal všechny, protože jsem je přečetl jedním dechem.
Znáte knížku Dobří holubi se vracejí, ať již knížku nebo film? A tu pasáž - jak spolubydlící loudí na faráři, aby jim vyprávěl o Jobovi?
Tak toto je příběh o Jobovi z konce dvaadvacatého století, naprosto jej neruší ani technika, ani mimozemšťané, ani šachová partie s palubním počítačem....
Opravdu moc silný příběh. Vřele doporučuji si na něj ten čas udělat.
Kapitán Seafort by možná mhl být reinkarnace kapitána Aubreyho z knih Patricka O´Briana.

misko13
23.09.2015

Celkom sa mi to lubilo. Cestovanie vesmirom nadsvetelnou rychlostou, zahada obcas miznucich lodi. Zvlastne nastavene a krestansky ladene sci fi. Viac riesi cloveka a jeho myslenie a jednanie ako technologie. Velmi dobre sa mi to citalo. Dej prvych dvoch knih sa vacsinou odohrava na malom priestore medzihviezdneho letu. Medziludske vztahy a vztah cloveka k bohu. Zvlatne sci fi a predsa zaujimave.