ZuzanaZ83 ZuzanaZ83 komentáře u knih

Advokát Advokát Václav Láska

Kniha skutečně děsí a nutí k zamyšlení. Zároveň ale není východisko, není černá a bílá. Zároveň oceňuji odvahu. Knížka se četla vlastně sama, skvělý spád vás přiměje číst až do konce.

29.05.2021 5 z 5

Nejúžasnější den Nejúžasnější den Kaira Rouda

Pro mě velmi zajímavý příběh. Neobvyklé a poutavé je vyprávění ze strany "pachatele", jeho nadřazené postoje a názory. Ne, není sympaťák. Ale knížka se moc dobře čte. Doporučuji jako lehké, rychlé a zajímavé čtení.

27.05.2021 4 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Velmi dobrý a obsáhlý postapo román o společnosti žijící v silu, o vůli a zlovůli mocných. Kniha popisuje nemilosrdnost těch, kteří se chtějí dostat výš, a o síle těch, kteří chtějí přežít a dosáhnout životního klidu.

21.05.2021 4 z 5

Exodus Exodus Leon Uris

Opravdu velkolepý rozsáhlý román o historii Palestiny a Židů. Román přináší na pozadí fiktivních osob velmi zajímavá fakta a informace. S ohledem na dění kolem Palestiny a Izraele v roce 2021 jde i velmi zajímavý vhled.

18.05.2021 5 z 5

Paroháč Paroháč Jan Cimický

Zajímavá myšlenka děje, zápletka a ukončení příběhu. Místy mi kniha ale přišla příliš rozvláčná a občas jsem přeskakovat stránky.

14.05.2021 2 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Další super kniha s Erikou.
V poslední době se pouštím do různých žánrů podle doporučení a podcastů. Ne vždycky jsem nadšená.
Ale Bryndza je prostě jistota. Příběhy s Erikou mají všechno. Napětí, děs, vtip, akci, logiku. Tak akorát míra brutality. Příběhy jsou chytré a rychle a skvěle se čtou. Opět i zde krátké kapitoly, který dávají knížce ještě více švihu.
Doporučuji všem jako oddechovku, první četbu thrillerů nebo i jako restart po čtecí krizi.

13.05.2021 5 z 5

Říkají mi Lars Říkají mi Lars Daniel Gris

Vlastně moc nevím, co psát jako hodnocení. Nenadchne, neurazí. Relativně neotřelá zápletka. Ale myslím, že za měsíc nebudu vědět, o čem to bylo.

11.05.2021 2 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

(SPOILER) Tahle kniha mě vlastně po celou dobu rozčilovala. To téma je beze sporu neuvěřitelně náročné a velmi velmi závažné. Rozhodně souhlasím s rozhodnutím Lily. Jenže tohle těžké téma je pro mě zastíněné pozlátkem bohatství a finanční bezstarostnosti. A takhle velmi často pozadí domácího násilí nevypadá.

08.05.2021 2 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Naprosto neuvěřitelné, děsivé a poutavé čtení. Vzhledem ke složitosti tématu a její aktuálnosti mi to přijde trochu moc, ale tohle byla pecka! Obdivuju autorku, jak moc práce si s románem dala, jak moc se do tématu ponořila.
Rasismus je téma, které neustále rezonuje a je nesmírně aktuální, živé a asi velmi těžko řešitelné. Nemyslím, že se dá jen tak vyřešit, možná i proto při čtení a dočtení této knihy ještě dlouho budu mít pocit lehké marnosti. A to vše navíc v zemi, kde se obvykle s touto tématikou, oproti USA, tak moc nesetkáme.
Celkově hodnotím jako jednu z nejlepších knih, co jsem za poslední dobu četla a Jodi musím číst dál a víc!

07.05.2021 5 z 5

Osamělost prvočísel Osamělost prvočísel Paolo Giordano

Knížku jsem vzala do ruky na základě tipu z podcastu. Odeonky nejsou moje primární četba, takže jsem do čtení šla s respektem a očekáváním těžšího čtení. Knížka se mi četla ale pro mě překvapivě dobře. Celkově působí temně a člověku u čtení dochází, jak maličkosti a nevyslovené myšlenky mnohdy zbytečně mění životy jiných. Zároveň jsem přemýšlela, jestli by něco bylo lepší, kdyby.... Za mě celkově spokojenost. Jen snad u Ali desetiletí skrývaná anorexie mi z pohledu okolí i jejího vlastního fyzického stavu v důvěryhodnosti lehce vadila.

03.05.2021 4 z 5

Stalkeři Stalkeři Paul Finch

Přestože má kniha něco přes 400 stran, čte se velmi svižně. Zajímavá zápletka s pro mě poměrně novou problematikou, přímočará dějová linka bez odboček. Určitě se k Heckovi vrátím v dalších dílech série.

01.05.2021 4 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

U mě dobrý. Nevěděla jsem, že na motivy téhle knihy vznikl film s Arnoldem, který jsem kdysi viděla, tak mě to trochu rozhodlo. Nicméně knížka má spád, je svižná a nemá předvídatelný konec.

28.04.2021 4 z 5

Falešný román Falešný román Magdalena Mintová

Nejdřív mě Ema nehorázně štvala. Rozhodně jsem jí nezačala mít ráda a reálně bych se s ní určitě nekamarádila, ale bavila mě. Knížka se čte rychle a má spád. Další díl určitě neminu.

27.04.2021 4 z 5

Z hovna bič Z hovna bič C. D. Payne

Žádné hluboké čtení to nebylo. Chvílemi jsem přemýšlela, proč tohle někdo napsal a vydal. Český překlad názvu knihy taky není úplně na jedničku. Každopádně byla to fajn pauza mezi thrillery a masakry, ke kterým se o to nadšeněji vracím. :-)

25.04.2021 1 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Čtivý příběh s několika překvapivými momenty. Zajímavá zápletka i děj. Nejde o nezapomenutelné veledílo, nicméně stojí za přečtení.

23.04.2021 3 z 5

Továrna na debilno Továrna na debilno Dominik Landsman

Rychlá a svižná oddechovka. Pojďme si říct, že tohle dílo nemělo hvězdné ambice. Jde o politickou satiru a nic jiného od toho také nelze čekat. Místy vtipné, místy absurdní. S ohledem na události z roku 2017 z pohledu čtenáře v roce 2021 se některé absurdity jeví jako absurdně přesné.

18.04.2021 3 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Pro mě nové a neokoukané prostředí Irska. Příběh se ze začátku trochu táhnul, od druhé třetiny to mělo spád. V poslední části už bylo jasné, kdo je vrah. :-) Celkově ale dobrý začátek série a minimálně druhému dílu šanci určitě dám. Za mě lepší průměr.

17.04.2021 3 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Tahle série je totální pecka. Teď nezbývá než truchlit, protože je konec. Není moc knížek, které čtu opakovaně, ale k těmto se rozhodně zase vrátím.

Vězněná Vězněná Pavel Renčín

Napínavá kniha, která nepustí. Děsivé, že příběh Máji je motivován skutečnou událostí. Za mě závěr trochu mimo, ale celkový dojem z knihy velmi silný.

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Na začátku jsem nevěděla, jestli jsem vybrala dobře. Velmi rychle jsem zjistila, že naprosto dobře. Hodně zajímavý děj i myšlenka samotná. Konec překvapení. Rozhodně doporučuji.