ZuzanaZ83 ZuzanaZ83 komentáře u knih

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

Naprosto strhující příběh. Autorovi se podařilo napsat knihu, ve které budete mít několikrát pocit, že víte, o co jde. A několikrát zjistíte, že nevíte. To celé je zabalené do silné atmosféry spojené s dětmi. Za mě jedna z nejlepších knih minimálně za letošek, která ve mně bude ještě nějakou dobu rezonovat.

22.09.2021 5 z 5

Sběratel očí Sběratel očí Sebastian Fitzek

Pro mě je Fitzek jeden z nejlepších autorů thrillerů. Tohle byla opět naprostá pecka plná napětí a lidskosti hlavního hrdiny. Kapitoly krátké a s otevřenými konci, takže se kniha nedala odložit. Za mě prostě paráda.

18.09.2021 5 z 5

Měsíc mého života Měsíc mého života Ondřej Neff

Nejsem čtenář scifi. Nedávno jsem slyšela rozhovor s panem Neffem, tak jsem se rozhodla jeho tvorbu zkusit. A rozhodně jsem nebyla zklamaná. Místy jsem se malinko ztrácela, což bylo dáno i časovými skoky, ale rozhodně mě Kuba Nedomý dost zaujal a já můžu doporučit i těm, co tenhle žánr nebo českou literaturu úplně nemají načtenou.

16.09.2021 4 z 5

Rakvář Rakvář Sharon J. Bolton

Já vlastně nevím. Líbila se mi historická linka. Ta současná na mě býka moc plochá nejasná. Nejen ani založením duchař. Nicméně druhému dílu šanci dám.

10.09.2021 3 z 5

Imaginární přítel Imaginární přítel Stephen Chbosky

Rozsáhlá kniha, která se četla docela dobře. Příběh byl pro mě plný napětí, hororových prvků i fantasy. Poselství na konci knihy mě úplně neoslovilo, ale v tomto případě mi to nevadilo, ani mi nechybělo.

27.08.2021 3 z 5

Nevinný Nevinný John Grisham

Strašlivě děsivé. Nevinní lidé jsou označeni za vrahy a málem popraveni. Hrozné je, že jistě nejde o jediné tab takové případy a mnozí jiní skutečně o život přišli. A byť Ron Williams celu smrti přežil, o život vlastně přišel. O dopadu na rodiny nemluvě.

20.08.2021 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Nejsem cílová skupina Liane Moriarty, ale tohle se mi fakt líbilo. Příjemně jiný pohled na bohaté paničky a jejich životy.

18.08.2021 5 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Temný román s prvky hororu vyprávějící o temném místě i lidech. Knihy C. J. Tudor mám ráda a ani tahle nezklamala.

17.08.2021 3 z 5

Hvězdy mezi Sluncem a Měsícem Hvězdy mezi Sluncem a Měsícem Susan Elizabeth McClelland

Příběh ženy, která vyrůstala v Severní Koreji. Vypráví o hladomoru, vymývání mozků, vězení a krutostech režimu. Autorka popisuje i svůj vztah k rodině a útěk ze země s miminkem. O autorce samotné se mnoho zjistit nedá, jelikož používá jen pseudonym, aby nehrozila svou rodinu v Severní Koreji.... Děsivé čtení o naprosto neuvěřitelných zvěrstvech, která se skutečně dějí.
Čtu a četla jsem knihy o koncentračních táborech, holocaustu, válce. Přes veškerou úctu to jsou knihy o minulosti. Tahle kniha popisuje současnost. Za mě bezkonkurenčně kniha, která mě nejvíc zasáhla.

11.08.2021 5 z 5

Cos to udělal? Cos to udělal? Matthew Farrell

Velmi zdařilá kniha. V podstatě je zřejmé, jak to dopadne, nechybí překvapení. Příběh se velmi dobře čte, má tempo i spád.

08.08.2021 3 z 5

Zlatíčka Zlatíčka Melanie Golding

Zvláštní, temné, ale v podstatě docela dobře čtivé dílo. I po přečtení ve mně kniha vzbuzuje otázky. Nic a nikdo není černobílé.

07.08.2021 3 z 5

Milenci a zloději Milenci a zloději Stan Parish

Thriller, který mě vlastně docela bavil. Hlavní hrdina Alex je muž ve středních letech se zálibou v bojových sportech. Prostě takový ten hrdina se zápornou profesí a kladnými povahovými rysy. Knížka samotná má spád a zavede čtenáře do prostředí nebezpečných gangsterů a jejich přátel a intrik. Největší akce se odehrává na posledních cca 60 stránkách, konec mi pak po tom napětí vykouzlil úsměv na tváři.
Za mě kniha, co má spád, je zajímavá dějem, prostředím i pointou.

04.08.2021 4 z 5

Tanec trosečníků Tanec trosečníků Iva Procházková

Příběh cikánského sirotka Mojmíra, který se odjede starat o skoro babičku na venkov. Mezitím vypukne epidemie, která způsobuje, že se lidi vypaří. Jako trosečník a samotář pak potkává lidi, skamarádí se s malým vietnamským chlapcem a zdánlivě nafoukanou bílou holkou.....
Velmi zvláštní a citlivý příběh, který prostě chytne, a to bez zbytečného patosu nebo snaze za každou cenu dojmout.

02.08.2021 4 z 5

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

Po dlouhé době thriller, který můžu nazvat "peckou". Zajímavý námět, krátké kapitoly, rychlý spád a děj. Knihu jsem přečetla v podstatě na jeden zátah, nešlo to nedočíst.

01.08.2021 5 z 5

Sídlo smutku Sídlo smutku Gail Godwin

Velmi zajímavá kniha o lidských osudech a vnitřních pocitech. Ale rozhodně bych ji nikdy nezařadila do duchařiny. Upřímně jsem si říkala, že tohle už je na hranici Odeonek. To není špatně, jen ta kategorizace je natolik zavádějící, že čtenář čekající duchy a tajemno bude nejspíš hodně zklamán.

30.07.2021 2 z 5

Tanči jen pro mě Tanči jen pro mě Kylie Brant

Za mě spokojenost. Dobře a poutavě vystavěný příběh bez absurdně zbytečných nechutností. Zajímavé dělení děje z pohledu několika hlavních postav. Í

26.07.2021 3 z 5

Běh života: Lid versus O. J. Simpson Běh života: Lid versus O. J. Simpson Jeffrey Toobin

Vlastně děsivé čtení o tom, jak lze pomocí médií a problematice rasismu osvobodit naprosto jasného vraha.

24.07.2021 4 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Za mě oddychová kniha. Za thriller nebo psychothriller bych ho neoznačila, nicméně dojem celkem dobrý. Je také fakt, že jsem ji četla až po opadnutí silných marketingových kampaní, a tudíž mimo masírku. Takže jsem neměla velikánská očekávání.

12.07.2021 2 z 5

Senátor Senátor Václav Láska

Opět zajímavý příběh o vhledu do českého politického prostředí. Tomáš Krása je sice tak trochu něco mezi Kájou Maříkem a Mirkem Dušínem, ale bez kladné hlavní postavy by ten marast nevynikl tak moc. Pokud je 1/3 z příběhu na reálném základě, je to docela děs....

11.07.2021 4 z 5

Plavec ve tmě Plavec ve tmě Tomasz Jedrowski

Velmi zajímavá kniha s těžkými tématy Polska 80. let v kombinaci s homosexualitou. Po dočtení ve mně zůstává otázka, zda je právě v Polsku i to druhé třeba už méně tíživé...

08.07.2021 3 z 5