Zuzana207 Zuzana207 komentáře u knih

Maddox Maddox Melanie Moreland

Maddoxov príbeh veľmi pekne ukončil sériu o šikovných a podnikavých chlapcov z BAM a príjemne navnadil čitateľa na Reidov príbeh.
Opäť milé, vtipné a romantické čítanie, ktoré spríjemní voľné chvíle.
Jediné, čo by som autorke vytkla, bol podľa mňa zbytočne dlhý epilóg.

18.11.2020 4 z 5

Americký princ Americký princ Sierra Simone

Druhý diel u mňa zabodoval viac ako prvý. Bolo tam viac akcie, viac dialógov, prekvapivé odhalenia a samozrejme opäť véééľa sexu. Embry ma upútal už v prvej časti a ani v tejto nesklamal. Je to miláčik a chudáčik zároveň, keď napriek jeho úprimným citom musí stále hrať druhé husle.
Tie sexuálne scény by mi nevadili, akosi to k tomuto zvrátenému ľudskému pletencu patrí, ale je pravdou, že zakaždým nemusia byť také podrobné. Po ich prečítaní mám pocit, že sa budem musieť ísť vyspovedať alebo inšpirovať. :-)
O hviezdu menej dávam za tú abnormalitu - sex počas únosu???!!!
Ale aj napriek tomu sa teším na poslednú časť série, ako sa ešte zamiešajú osudy tohto atypického milostného trojuholníka.

16.11.2020 4 z 5

Americká královna Americká královna Sierra Simone

Zaujímavý námet, dokonale prepletené vzťahy, veľa tajomstiev a intríg - to všetko zaliate riadne pikantným sexuálnym nálevom. Čítanie tohto dielka vo mne vyvolávalo rozporuplné pocity - už len stretnutie Greer s Ashom bolo divné. Stretnú sa na pár minút a potom roky nič. A zrazu po rokoch sa k nemu doplazí a stane sa jeho hračkou. Žiadne rande, žiadne spoznávanie - skrátka nenormálna osudová príťažlivosť a hupsneme na to!
Miesto farbistých sexuálnych scén by som v niektorých častiach prijala viac dialógov medzi postavami. Aj napriek určitým výhradám ma však dej zaujal a nútil pokračovať v čítaní. Knihu by som neradila medzi odpad, má zaujímavý námet a pútavý dej. Autorka postupne odhaľuje rôzne prepojenia, čím drží čitateľa v strehu. Myslím, že ak sa čitateľ "presexuje" až ku koncu prvej série, určite siahne aj po pokračovaní. :-)

16.11.2020 3 z 5

Kylandovo vykoupení Kylandovo vykoupení Mia Sheridan

Pohodové, nenáročné čítanie na vyplnenie dlhej chvíle, ale žiadne wow nečakajte.
Myslím, že autorka všetky esá z rukáva vytiahla pri Archerovi a Stingerovi, čiže v poslednej časti série už nemala veľmi čím ohúriť. Ale na druhej strane sa mi to zdalo čitateľnejšie ako Leo.

16.11.2020 3 z 5

Stingerův pád Stingerův pád Mia Sheridan

Vtipné, dobrodružné, napäté, vášnivé - autorka vytvorila takú všehochuť, ktorá zanechá v čitateľovi veľmi príjemný pocit. Skvelá kniha! :-)

06.11.2020 5 z 5

Leova šance Leova šance Mia Sheridan

Tak u mňa čítanie príbehu z Leovho pohľadu vyvolávalo schizofrenické pocity. Kniha sa mi čítala oveľa lepšie ako z pohľadu Evie, bola zaujímavejšia, napätá, miestami precítene dojímavá. Ale zas na druhej strane sa dosť situácií opakovalo, čo ma nebavilo a častokrát som stránky len prelistovala. Knihu som ale dočítala, aby som získala ucelený pohľad na príbeh.

06.11.2020 4 z 5

Leo Leo Mia Sheridan

No, po prečítaní tejto knihy som sa utvrdila v tom, že autorka Archerovým hlasom dala latku príliš vysoko. Tento príbeh je zaujímavý, romantický, splní účel príjemnej oddychovky, ale za prvou knihou podľa mňa dosť pokrivkáva.
Postava Evie na mňa pôsobila pubertálne a nevyzreto. Vzhľadom na skúsenosti, ktoré mala z detstva, bola k Jakeovi (ako k mužovi vo všeobecnosti) od začiatku príliš dôverčivá. Podľa mňa kniha je miestami zbytočne zdĺhavá a stráca šmrnc, čo je škoda, lebo námet vôbec nie je zlý.

06.11.2020 3 z 5

Archerův hlas Archerův hlas Mia Sheridan

Veľmi pekne a precítene spracovaný romantický príbeh. Kniha si ma získala už tým, že Archer nebol typický alfasamec, s akým sme sa doteraz stretávali v každom milostnom príbehu. Bol pravým opakom a bolo zaujímavé sledovať, ako s pomocou Bree znovu nachádza zmysel života.
Príbeh je napísaný celkom fajn, čitateľne, ale rušivo na mňa pôsobili opakujúce sa spojenia, napr. "osprchovala jsem se, oblékla šortky a tílko..." Miestami som nadobudla pocit, že sa sprchovala a oblékala si šortky a tílka na každej piatej strane. :-)

06.11.2020 4 z 5

Hříšné dopisy Hříšné dopisy Vi Keeland

Pohodové čítanie ku káve, avšak koláčik si k nej nechystajte! Bohato vystačí cukor, ktorým autorky tento príbeh osladili. :-)
Pekný, romantický príbeh so sympatickými postavami a plynulým dejom. Čitateľa núti k čítaniu zvedavosť, či sa títo dvaja "dopisovači," vzdialení od seba tisíce míľ, stretnú, kedy sa stretnú a ako budú reagovať. Oceňujem postavu dr. Maxwella - bolo zaujímavé sledovať spôsob, akým pracoval s Lukou.
Autorky námet pekne spracovali, nedá sa poprieť čitateľnosť príbehu, ale miestami na mňa pôsobí tak rozprávkovo.

05.11.2020 4 z 5

Láska mého života Láska mého života Penelope Ward

Penelope sa opäť podarilo vytvoriť veľmi pekný príbeh pre romantické duše. Aj keď je dej príbehu predvídateľný, knihu len ťažko pusťte z rúk. Štýl písania je tak podmanivý, že vzájomnú príťažlivosť medzi hrdinami nemožno prehliadnuť. Je pravdou, že situácie, v ktorých si hlavní hrdinova nepriznajú navzájom svoje city, oddaľujú koniec príbehu. Ale zas na druhej strane: Priznajme si, že to očakávanie sladkého konca príbehu má tiež svoje čaro. :-;

15.10.2020 5 z 5

Bez rozloučení Bez rozloučení Samantha Young

Veľmi pekne napísaný milostný príbeh, ktorý sa číta v podstate sám. Nenáročné odpočinkové čítanie ako stvorené pre relax. :-)

13.10.2020 4 z 5

Hrdina Hrdina Samantha Young

Knihu som čítala po sérii Dublin Street a pravdupovediac mala som väčšie očakávania. Príbeh je čitateľný, postavy sympatické, ale miestami dej trochu stagnuje a stráca iskru. Úlohu nenáročnej oddychovky však kniha splnila.

13.10.2020 3 z 5

River Wild River Wild Samantha Towle

Veľmi citlivú tému domáceho násilia dokázala autorka krásne spracovať. Kniha napriek dramatickým životným udalostiam, ktorými si hlavní hrdinovia prešli, neobsahuje drastické či vulgárne scény. Hlavné postavy si získajú sympatie čitateľa tým, že aj keď boli potupení a zrazení na kolená, dokázali vstať a nájsť spoločné šťastie v živote. Štýl písania autorky mi vyhovoval, dej bol plynulý a dialógy postáv miestami skutočne pobavili. Táto kniha určite stojí za prečítanie.

13.10.2020 5 z 5

V pokušení V pokušení J. D. Hawkins

Kto hľadá pohodové, nenáročné čítanie, kniha tento účel splní. Oproti ďalším titulom chýba príbehu miestami iskra, ale zas sú aj pasáže, ktoré pobavia. Oddychovka, ktorá síce veľmi nenadchne, ale spríjemní dlhú chvíľu.

12.10.2020 3 z 5

Bane: Prokletá láska Bane: Prokletá láska L. J. Shen

Zo začiatku som mala trochu problém pochopiť, čím si Bane vyslúžil svoje miesto v sérii, keďže nepatril k Hot Holes. No napriek trošku rozpačitému začiatku ma dej rýchlo zaujal, knihe nechýba napätie, intrigy, vášeň, tajomstvá. Jeden z ďalších príbehov o tom, ako sa z dobrého chlapca kvôli okolnostiam, prostrediu a ľuďom v okolí stane zlý chlapec. A ako aj zlý chlapec dokáže pomôcť a rozžiariť život ďalšej zlomenej duši. Myslím, že kniha pekne dopĺňa celú sériu a určite stojí za prečítanie.

12.10.2020 4 z 5

Dokonalá nevěsta Dokonalá nevěsta Sophie Kinsella (p)

Po prečítaní knihy Dokážeš udržať tajomstvo? som bola veľmi zvedavá na ďalšiu príjemnú a zábavnú oddychovku od tejto autorky. Ale v tomto prípade sa veľká zábava nekonala. Začiatok knihy bol nemastný - neslaný, do čítania som sa nútila a miestami uvažovala, že knihu odložím. Hlavnej hrdinke ani niekoľkoročný časový posun neubral z naivity, čo podľa mňa dosť príbeh brzdilo. Ešteže čitateľa držali nad vodou osudy ďalších postáv. Asi v polovici knihy začali postupne vyplavovať na povrch rôzne tajomstvá a prepojenia osudov a kniha získala potrebný šmrnc.

29.09.2020 3 z 5

Dokonalá nevěsta Dokonalá nevěsta Sophie Kinsella (p)

29.09.2020 3 z 5

Dokážeš udržet tajemství? Dokážeš udržet tajemství? Sophie Kinsella (p)

Nenáročná a vtipná oddychovka, po ktorej treba siahnuť po ťažkom dni. Hlavná hrdinka je tak správne "praštená," že sa neubránite smiechu. Kniha upokojí myseľ a precvičí bránicu. :-)

28.09.2020 4 z 5

Šéf Šéf Vi Keeland

Postava Chasea dala od začiatku príbehu veľkú dávku humoru a sexepílu. Príbeh sa krásne rozbehol, ale po čase akoby stagnoval. Knihu som dočítala zo zvedavosti, ako to dopadne, ale do konca to nebolo už žiadne veľké prekvapenie. Prehnaná romantika a akýsi unáhlený koniec. Knihy od tejto autorky čítam zvyčajne jedným dychom, ale toto bol taký priemer.

21.09.2020 3 z 5

Plán Plán Elle Kennedy

Postava Tuckera v predošlých častiach pôsobila nevýrazne, ale v tejto záverečnej časti si chalanisko renomé napravil. :-) Sabrina mi celú sériu nejako nesedela, ale časom som si na ňu zvykla. Myslím, že autorke sa podarilo celý cyklus veľmi pekne a uspokojivo zakončiť. Po prečítaní knižná séria zanechala u mňa príjemný pocit. Jediné, čo ma mrzelo bolo, že postava Beaua nezohrala v deji dlhšiu úlohu.

21.09.2020 4 z 5