Zuzana207 Zuzana207 komentáře u knih

Mafiosa Mafiosa Catherine Doyle

Perfektné! Úžasná trilógia. :-) Mňa nesklamala ani posledná časť trilógie. Napäté a nepredvídateľné takmer do konca. Knihu určite odporúčam.
Jediné, čo by som autorke trošku vytkla, je akýsi unáhlený koniec. Ale ani to mi nekazí dojem z celej série. Vzhľadom na to, čo všetko sme s hlavnou hrdinkou prežili, mohla autorka ukončenie série lepšie spracovať, urobiť časový posun, aby bolo jasné, či sa naozaj od mafie oslobodili. Alebo je to možno tým, že sa mi s tými sexi Talianmi ťažko lúčilo? :-)

20.07.2020 5 z 5

Inferno Inferno Catherine Doyle

Pre mňa aj druhý diel na plný počet hviezdičiek. Hlavní hrdinovia opäť čelia nepredvídateľným situáciám, mafiánskej krutosti a snovajú plány na pomstu. Správanie Sofie treba vnímať trochu s nadhľadom, v niektorých situáciách vystupuje ako Xena bojovnica, realita by bola úplne iná. Ale tým, že príbeh je z prostredia talianskej mafie, mi to nijako neprekážalo. Aj napriek zmätku a bezohľadnosti, s ktorými sa Sofia musí pasovať, vstupuje do jej života neistými krokmi láska. Dokáže sa úprimný cit rozvinúť aj v temnote znepriatelených mafiánskych klanov? Odpoveď idem nájsť v ďalšom dieli tejto serie. :-)

15.07.2020 5 z 5

Vendeta Vendeta Catherine Doyle

Táto séria ma úplne pohltila! Knihu som prečítala takpovediac jedným dychom. Začiatok sa mi zdal trošku rozpačitý, ale dej sa onedlho slušne rozbehol. Je pravdou, že vzhľadom na vek hlavných postáv, by kniha patrila skôr do kategórie "young adult." No príbeh bol tak pútavý, že mi to vôbec nevadilo. Hlavné postavy boli sympatické, kniha je plná neočakávaných situácií a tajomstiev z minulosti, ktoré treba odhaliť. Vrhám sa na ďalší diel! :-)

15.07.2020 5 z 5

Až léto skončí Až léto skončí Penelope Ward

Pekná letná oddychovka. Kniha je prudko čitateľná, vtipná a romantická. Postavy sú sympatické a v tomto pribehu si vás získajú dokonca aj zvieratá. :-)

07.07.2020 5 z 5

Chci tě Chci tě Jen Frederick

Štýl písania dobrý a čitateľný, námet zaujímavý, prostredie príbehu drsné... Kniha sa dobre čítala, ale napokon to celé vyznievalo dosť nereálne. Deti, ktoré nikomu nechýbali, falošná identita, ktorá nikdy nebola odhalená a záver v štýle McGyvera...to ako vážne? V jednu chvíľu hlavný hrdina čelí brutalite mafie, jeho život visí na vlásku a o pár hodín prevetrá zásobník všetkých zbraní, ktoré má?

07.07.2020 3 z 5

Výpověď Výpověď Whitney G. (p)

Na túto knihu som bola veľmi zvedavá, lebo predošlý titul Turbulence sa mi dostal takpovediac pod kožu. Dej mal spád, hlavné postavy sú sympatické, bavilo ma ich doťahovanie a naprieky. Chápala som aj časté časové posuny v príbehu, ale ten záver bol na môj vkus veľmi unáhlený. Vzhľadom na to, ako sa Preston k Tare zachoval, prirýchlo mu odpustila.

28.06.2020 4 z 5

Scandalous: Šokující láska Scandalous: Šokující láska L. J. Shen

Cez temnotu a chlad, ktorými je obklopený hlavný hrdina, dokázala vzklíčiť úprimná láska. Síce s väčším vekovým rozdielom, ale v tomto príbehu to vôbec nevadilo. Vzhľadom na všetko, čomu musela Edie čeliť vo svojej rodine, bol Mute pre ňu ako bezpečný prístav. Ďalší vydarený kúsok tejto série, ktorý odporúčam. :-)

28.06.2020 5 z 5

Milovaný nevlastný brat Milovaný nevlastný brat Penelope Ward

Penelope opäť nesklamala! Tentoraz si vybrala nezvyčajne citlivú tému, ktorú dokázala ešte citlivejšie spracovať. Krásny príbeh, ktorý zanechá silný dojem.

Miluji tě, nenávidím tě Miluji tě, nenávidím tě Christina Lauren

Po sérii Božský som bola veľmi zvedavá na ďalší titul od týchto autoriek. Nooo....knihu by som úplne nezatracovala, ale priznávam, že som čakala trochu viac. Je to relatívne fajn oddychovka, ktorá v čas núdze splní účel.

24.06.2020 3 z 5

Řekni něco legračního Řekni něco legračního Penelope Ward

Knihám od Penelope sa vždy poteším, ale mám pocit, že tento príbeh mal oproti ostatným trošku ťažší začiatok. Rana mi pôsobila trochu zakomplexovane, ale ako sa dej rozbiehal, všetko začalo dávať zmysel. Napokon sa z toho vykľula celkom fajn oddychovka.

24.06.2020 4 z 5

Rebelské srdce Rebelské srdce Vi Keeland

Veľmi pekné pokračovanie príbehu. Od týchto autoriek ďalšia lahôdka pre romantické duše. :-)

Rebelský dědic Rebelský dědic Vi Keeland

Keď tieto dve autorky spoja sily, vždy vznikne úžasná zmes náhodných stretnutí, osudovej príťažlivosti, vtipných situácií a ohňostroj lásky a vášne. Je to oddychovka, ako má byť, určite odporúčam! :-)

Věčná vášeň Věčná vášeň Audrey Carlan

Knihu by som zaradila medzi také "soft" oddychovky. Prostredie jogy príbeh odlišuje od klasických romancí a dodáva mu iný nádych. Inak je to pekný, romantický príbeh, na môj vkus miestami precukrovaný, ale na vyplnenie dlhej chvíle postačuje.

24.06.2020 3 z 5

Milá Bridget, chci tě Milá Bridget, chci tě Vi Keeland

Milé, vtipné a romantické. Pekne spracovaný príbeh, ktorý sa veľmi dobre čítal. Iskru tomu dodávali vtipné situácie, hlavné postavy boli tak sympatické, že mi ani nevadil vekový rozdiel medzi nimi.

Barva půlnoci Barva půlnoci L. J. Shen

Tisíckrát použitý námet šéf verzus asistentka dokázala autorka veľmi pekne spracovať. Knihe nechýba napätie, humor, dráma a láska. Odporúčam.

23.06.2020 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Christina Lauren

Pekný príbeh, sympatické postavy, zaujímavé prostredie, v ktorom sa dej odohráva. Je to príjemná oddychovka ku káve, ale myslím, že autorky si ponechali akúsi rezervu a viac ma oslovili ich predošlé série.

Iskrenie Iskrenie Samantha Young

Sériu Dublin Street od tejto autorky som čítala jedným dychom, tak veľmi ma potešilo pokračovanie. Oceňujem snahu autorky poukázať na každodennú rutinu, do ktorej takmer každé manželstvo skôr či neskôr upadne. Ale do príbehu som sa nevedela akosi vžiť a dočítala som to len zo zvedavosti.

Hvězdný šéf Hvězdný šéf J. D. Hawkins

Najedzte sa! Pred čítaním tejto knihy to naozaj odporúčam, keďže dej sa odohráva v prostredí reštaurácie. :-) Veľmi pekne spracovaný príbeh, pre mňa rovnako lahodná oddychovka ako to jedlo v tej reštaurácii.

23.06.2020 5 z 5

Gentleman devět Gentleman devět Penelope Ward

Penelope sa zase podarilo namiešať svieži kokteil drámy, napätia, vášne, sklamania a úprimnej lásky. Kniha sa čítala veľmi dobre a hoci bol dej pomerne predvídateľný, nedonútilo vás to ju nedočítať. Celkom fajn oddychovka.

23.06.2020 4 z 5

Mister Mister E. L. James (p)

Myslím, že táto kniha ide takou strednou cestou. Je to fajn oddychovka, z ktorej ani nepadnete na zadok, ale ju ani nezatratíte po prvých stránkach.