Zuzana207 Zuzana207 komentáře u knih

Skóre Skóre Elle Kennedy

Autorke sa podarilo vytvoriť ďalší prudko čitateľný príbeh tejto série. Opäť svieže, pohodové čítanie na voľné chvíle.

Omyl Omyl Elle Kennedy

Zase jedna z vydarených kníh od tejto autorky. Príbeh si čitateľa získa sympatickými postavami, nenáročnou zápletkou, kľukatou cestou za láskou, jemnou erotikou a nemalou dávkou humoru. Podľa mňa - oddychovka, ako sa patrí.

Návrh Návrh Elle Kennedy

Hoci je táto séria z kategórie young adult, človek bez ohľadu na vek pri nej vypne, zasmeje sa, občas nahnevá, ale hlavne oddýchne. Určite odporúčam. :-)

Omega Omega Jasinda Wilder

Tretí diel tejto série sa autorke podaril asi najviac. Ak boli v prvých dvoch častiach nejaké nedokonalosti, pri čítaní tohto dielu ste na ne určite zabudli. Príbeh Layly a Harrisa zmietol všetky nedokonalosti série a doviedol ju do dokonalého, šťavnatého a sladkého konca, na ktorý sme koniec koncov všetci čakali. :-)

Beta Beta Jasinda Wilder

Druhý diel tejto série som čítala so zatajeným dychom. Dej bol veľmi dynamický a knihu som len ťažko púšťala z rúk. Násilné scény v príbehu vnímam ako opodstatnené. Vzhľadom na to, kde sa dej odohrával a proti komu hlavní hrdinovia bojovali, umožňovali autentickejšie prežívanie príbehu.
Jediné, čo mi v príbehu začalo trochu vadiť, bolo správanie Kyrie. Odkedy stretla Valentina akoby bola nesvojprávna a nevidela asi ďalej od nosa. Ale ani to mi nezabránilo dokončiť celú sériu. :)

21.09.2020 4 z 5

Alfa Alfa Jasinda Wilder

Zo začiatku mi príbeh vyznieval dosť nereálne. Veď kto by vám v dnešnej dobe z ničoho nič posielal šeky na toľko peňazí? Ale keď som sa nad to povzniesla, dej ma úplne vtiahol. Zvyšok knihy som len rozmýšľa nad tým, kto je tajomný platca Kyriiných šekov. Príbeh je písaný veľmi pútavo a zvedavosť poháňa čitateľa stále dopredu. Autorka odkrýva tajomstvá a hriechy minulosti postupne, takže ste nútení siahnuť po ďalšom pokračovaní príbehu. Je pravdou, že stretnutie hlavných hrdinov do deja vnieslo dosť erotiky. Či je to veľa alebo málo je na subjektívnom názore každého čitateľa. Celkovo vnímam knihu ako fajn oddychovku s kriminálnou zápletkou ako bonusom.

21.09.2020 3 z 5

Neprofesionál Neprofesionál J. D. Hawkins

Pri čítaní tejto knihy som mala také zmiešané pocity. Hlavné postavy mi boli sympatické, knihe nemožno poprieť čitateľnosť, ale ...... mala som pocit, že dve tretiny deja Owen zisťuje, čo sa s ním robí, že vidí Margo inými očami ako na výške. V poslednej tretine hľadá liek na žiarlivosť a vzápätí po zoskoku padákom prepadne totálnej závislosti na tejto žene. Na môj vkus jedna z plytkejších oddychoviek, ktorej pre záchranu celkového dojmu chýba epilóg.

15.09.2020 3 z 5

Alfa samec Alfa samec Vi Keeland

Táto autorka dokáže vytvoriť krásne oddychové dielka. Do príbehu Drewa a Emerie namiešala správny pomer romantiky, humoru, napätia, erotiky. Výsledkom je veľmi pútavé čítanie, hlavné postavy si hneď obľúbite a knihu budete len ťažko púšťať z ruky. Ďalšia skvelá lahôdka k vášmu oddychu! :-)

11.09.2020 5 z 5

Sexy profesor Sexy profesor Vi Keeland

Ďalší vydarený kúsok tejto autorky. Vtipné, svieže, iskrivé, čo viac dodať? Profesor West je sexi kus, mala som chuť zapísať sa aj ja na jeho prednášky! :)
Oddychovka, ako má byť, určite odporúčam!

10.09.2020 5 z 5

Jedna noc s ním Jedna noc s ním Elle Kennedy

Na túto knihu som bola veľmi zvedavá, ale musím povedať, že bola miernym sklamaním. Doteraz som všetky knihy od tejto autorky priam hltala, ale tento pribeh mi prišiel príliš jednoduchý. Akože kniha je čitateľná, hlavný hrdina Ben je v podstate Pán Dokonalý, ale chýba tomu iskra a humor. Pre mňa bolo jediným prekvapením v príbehu, keď Ben odhalil totožnosť otcovej milenky. Autorka mohla dej trochu viac prepracovať. Knihu zaraďujem do kategórie oddychovka-jednohubka.

09.09.2020 3 z 5

Aiden Aiden Melanie Moreland

Dá sa povedať, že aj druhý diel tejto série sa autorke vydaril. Postavy sú sympatické, a príbeh veľmi čitateľný. Aiden potajme bojuje s traumami svojho detstva a odmieta pomoc od všetkých. Ale ako dlho dokáže odmietať pomoc od ženy, ktorá mu je súdená? Popri Aidenovom príbehu autorka nezabudla na Bentleyho vzťah a súčasne naznačila, ako osud zamieša karty v Maddoxovom milostnom živote. Knihu ako veľmi príjemnú oddychovku určite odporúčam.

09.09.2020 5 z 5

Hravě Hravě S. C. Stephens

Druhý diel série bol vydarenejší a dej mal fajn spád. Keby si hlavná hrdinka odpustila to červenanie a pochybnosti, kniha by bola hádam o polovicu kratšia. Kellan bol miláčik s láskavým srdcom a najmä trpezlivosťou, ktorej pri Kieriných pochybnostiach potreboval vari za tatrovku. :-) Hviezdičku naviac dávam za postavu Griffina, ktorá bola veľmi vítaným oživením príbehu.

31.08.2020 4 z 5

Bezhlavě Bezhlavě S. C. Stephens

...já se zarděla... Myslím, že tie slová mi budú v ušiach rezonovať ešte veľmi dlho. Pri tejto knihe som mala taký schizofrenický pocit - na jednej strane ma príbeh bavil a dobre sa čítal, ale na druhej strane hlavná hrdinka pôsobila nevyzreto, detinsky a fakt som nadobudla pocit, že si nezaslúži ani jedného z chlapcov.
To jej červenanie bolo úplne v rozpore s jej správaním, keďže nemala problém skákať z postele jedného do postele druhému. :-)
Dej je pomerne jednotvárny a predvídateľný, nečakajte žiadne drámy, pri ktorých si obhryziete všetky nechty alebo miniete balík vreckoviek.
Druhú časť prečítam len zo zvedavosti, či autorka niečím prekvapí a či sa hlavná hrdinka už prestane konečne červenať. :)

24.08.2020 3 z 5

Bentley Bentley Melanie Moreland

Pekný, romantický príbeh s trochu predvídateľnou dramatickou zápletkou. Postavy mi boli od začiatku sympatické, takže som zvedavá na ich ďalšie osudy. Kniha je napísaná celkom čitateľne, ale zaradila by som ju k takej priemernej oddychovke.

19.08.2020 4 z 5

Sázka na vášeň Sázka na vášeň J. R. Ward (p)

Pekná oddychovka pre milovníkov romantiky a koní. Príbeh je jednoduchý, predvídateľný, napriek tomu "čtivý." Jedna z tých nenáročných kníh na vyplnenie dlhej chvile.

12.08.2020 4 z 5

Nemali by sme Nemali by sme Vi Keeland

Keby Vi bola kuchár, tak by sme pre ňu nemali už ani michelinske hviezdičky. Všetky si uz vyčerpala. :-) Čo dodať? Klasický príbeh počiatočnej nenávisti a rivality medzi hlavnými postavami prerastie v lásku. Cesta k nej však nebude taká priamočiara. Ďalšia lahôdka ochutená správnymi ingredienciami pre romantické duše. ;-)

09.08.2020 5 z 5

53 dopisů pro mou lásku 53 dopisů pro mou lásku Leylah Attar

Knihe by som dala podtitul "Madisonské mosty po perzsky." Zo začiatku sa dej ťažšie rozbiehal, miestami mi to pripomínalo cestu tunelom, nič prekvapivé napravo ani naľavo. Asi od polovice to nabralo slušný spád, poháňala ma zvedavosť, ako hlavná hrdinka vyrieši dilemu rodina versus milenec (tu tá podobnosť s filmom) a z knihy sa napokon vykľula príjemná oddychovka.
Plný počet hviezdičiek nedávam za zoznam postáv na začiatku knihy, ktorý pôsobí odstrašujúco a podľa mňa je zbytočný, keďže v priebehu diania čitateľ všetky postavy spozná.

08.08.2020 3 z 5

King King T. M. Frazier

Prosím vás, neodsudzujte knihu podľa obalu alebo negatívnych recenzií! Na prvý pohľad je jasné, že nejde o typickú "lepkavú" romancu, ale ani o brak. Hlavný hrdina pochádza z nefunkčnej rodiny, sám hľadá svoj smer v živote a ocitá sa na opačnej strane zákona. Pre lepšie vnímanie drsného prostredia, v ktorom sa dej ocitá, chápem vulgárnejší slovník. Kniha sa čítala dobre. Po prečítaní prvej časti som sa nedočkavo vrhla na druhý diel. Hrdinkina strata pamäte udržiavala čitateľa v strehu, na čo ďalšie si spomenie a ako to ovplyvní dej. V príbehu bola zaujímavá zápletka a ešte lepšie rozuzlenie. Po prečítaní zistíte, že nie je delikvent ako delikvent a aj hrôzostrašne potetovaný motorkár môže mať láskavé srdce. ;-)

27.07.2020 5 z 5

Láska a tetování Láska a tetování J. D. Hawkins

Prežijete to. :-) Myslím tým, že kniha je fajn v prípade, keď neviete, čo od nudy. Nečakajte však žiadne veľké drámy, ohromujúce tajomstvá z minulosti a ani to iskrivé "škádlení" medzi hlavnými hrdinami. Príbeh je jednoduchý, dej predvídateľný, bez väčších zlomov a prekvapení. Kniha sa dá prečítať, ale celkovo tomu chýba iskra a trochu zápletky.

23.07.2020 3 z 5

Nesnáším tě Nesnáším tě Vi Keeland

Týmto dvom autorkám sa opäť podarilo vytvoriť nápaditý, svieži a iskrivý príbeh, ktorý vás úplne pohltí. Kniha si vás rýchlo získa sympatickými postavami, pútavými dialógmi a korunu všetkému nasadí dohadzovačka Iris. Po odhalení Reedovho tajomstva príbeh získa trpkosladkú príchuť, ale aj napriek tomu na vás táto knižná lahôdka určite zapôsobí.

20.07.2020